За фінансової скрути – лише найнагальніший ремонт

 На інфраструктурних об`єктах громади

В останні роки Варвинська громада функціонує в напруженому режимі фінансового виживання – після створення СТГ треба було максимально зберегти бюджетну сферу, а далі – карантини у зв`язку з коронавірусом і воєнна реальність. Отож особливих фінансових ресурсів на бюджет розвитку немає. Проте і цьогоріч, у період закономірного спаду економіки, однак намагається підтримувати у належному стані свою інфраструктуру.

Днями місцеві і не тільки водії з приємністю протестувати власними колесами відремонтований нарешті місток у с. Журавка. Враження добрі, адже там, де автівки досі стрибали на вибоях і били ходову, нині лежить новенький асфальт. І цей відрізок тепер можна долати хоч зі стаканчиком кави у руках.

Чому ж нарешті – бо кошти на ремонт мосту закладалися із селищного бюджету ще у попередні роки, потім, за домовленістю з нардепом від округу В. Зубом, їх спрямували на дофінансування медицини, проте на міст державна субвенція так і не надійшла. Відтак довелося шукати власні ресурси вже вдруге, аби, все ж таки, привести у належний стан головний маршрут з громади  у прилуцькому напрямку.

Про цей, нині вже виконаний об’єкт, а також інші плани на цьогорічний ремонтний сезон у громаді, розповідає заступник селищного голови Андрій ГАЛУШКА:

– Як не прикро, але коштів на оновлення доріг, як й на інші важливі інфраструктурні питання, бюджет громади має значно менше, аніж потрібно. Першочергово фінансуються бюджетні заклади, оборонні потреби, а от надходження очікуються скромніші.

Початково на ремонт доріг у цьому році було заплановано 1,1 млн грн, з яких – 600 тис. – на журавський міст, 500 – планувалося на поточний ремонт аварійних ділянок. Проте, через значне здорожчання робіт і матеріалів, всю суму довелося спрямувати на міст.

Виконавець з Прилук забезпечив швид­кий і добротний ремонт – було повністю демонтовано старе покриття до бетонної основи, засипано і ущільнено щебеневу подушку та покладено два шари асфальту. Дотримувалися вимог проекту, що виготовлявся ще для ремонту за державною субвенцією. Якість робіт контролювала спеціалізована організація, яка здійснює технагляд. Протягом трьох років діятимуть гарантійні зобов’язання.

Виконавця на ремонт мосту було обрано на конкурентних засадах, крім того, він за власний рахунок виконав ямковий ремонт центральних вулиць Варви – приємний “бонус” до основного замовлення.

Але це – не всі роботи на цьогорічний ремонтний сезон. Очікується, що видатки на дороги зможемо дофінансувати ще десь на 450 тисяч гривень. Основне фінансування піде на поточний ремонт центральної вулиці Українська у Озерянах, а також сільського майдана поряд СБК, де діє місцевий ринок.

Також плануємо відремонтувати чотири ділянки по Варві: так званий “трамплін” по вул. 900-річчя Варви, де “піднялися” бетонні плити; проблемні ділянки по вул. 40 років Перемоги; покриття у “Казковому містечку” – біля дитячого лабіринту; а також – покриття на місці ліквідованого масштабного пориву водогону у мікрорайоні “Нафтовик”, біля багатоквартирних будинків №46 та 40.

Плани, безперечно, мінімальні, адже живемо і працюємо у складний час. Але і за цих умов треба дбати про безпеку руху, транспортне сполучення, комфорт і умови життя для мешканців громади.

Записала Є. Зима,
фото надано селищною радою

This slideshow requires JavaScript.

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).