З нагоди 25-річчя Незалежності України

„В нім – колір неба, сонця і добра…”

IMG_7607

У низці районних заходів з нагоди 25-річчя Незалежності України чільне місце було відведено традиційним церемонії підняття Державного Прапора біля оновленої Дошки пошани Варвинщини і урочистостям у районному будинку культури.

Вкотре провести поглядом увись символ молодої держави – Державний Прапор України, у якому – колір неба, сонця і добра, зібралися небайдужі варвинці, керівники району і селища, представники трудових колективів райцентру.

Голова районної ради Петро Бакуменко звернувся з вітальним словом до громади. Він зазначив, що наш народ завжди вирізнявся з-поміж інших надзвичайною волелюбністю і незламною силою волі, і це вкотре доводять наші дні, коли українці знову мусять обстоювати власний суверенітет, відбудовувати свою державність.

„Тому ми зустрічаємо свято з болем, але і з гордістю, з тривогою, але й з надією. З гордістю говоримо про тисячі українських чоловіків, які воюють за незалежність, про мільйони простих українців, які забезпечують всім необхідним свою армію. Низько схиляємо голови перед кожним із вас…”

Петро Бакуменко висловив впевненість, що, незважаючи на всі труднощі, разом ми здолаємо свій шлях до великої європейської держави, нагадавши землякам: наша сила – у єдності.

Почесну місію – підняти Прапор на головну щоглу району, виконали учасник АТО Анатолій Телевний і його син Дмитро – семикласник Варвинської школи. І це було сповнено особливого змісту – батько боронить синове майбуття…

Урочистості продовжилися у РБК, де зі святкової сцени з Днем Незалежності України вітали земляків кращі самодіяльні артисти Варвинщини – і юні, і вже досвідчені. На піднесеній ноті, що додала присутнім гордості і за свою державу, і за її людей – працьовитих, щирих, творчих, відкривав святковий концерт народний аматорський хоровий колектив „Факел” Гнідинцівського ГПЗ (керівник А.Гончаренко, аком­паніатор С.Журавльов) зна­­ними візитівками заводчан „Єд­наймося, люба родино”, „Встань, козацька славо” і „Реве та стогне Дніпр широкий”. На знак вдя­чності за чудовий виступ і активну творчу діяльність варвинці щирими оплесками привітали колектив із врученням диплома обласного департаменту культури і туризму.IMG_7664

Вітальне звернення до земляків голови районної державної адміністрації Любові Долі було схвильованим, адже вона, як і кожна жінка й мати, перепускає реалії сьогодення крізь власне серце:

– Це особ­ли­вий день для кожного, хто є патріотом Ук­раїни, хто сьогодні стоїть на захисті батьківщини, хто вболіває за неї і примножує здобутки відданою працею. Нелегко дісталася українцям незалежність. Це довга, терниста дорога, встелена славою та кров`ю багатьох поколінь незламних борців за волю і незалежність своєї держави.

Незалежність дала українцям не тільки власну державу, а й нове покоління людей, нашу молодь – з прогресивним світоглядом та почуттям власної гідності, демократичну та інтелектуальну, з європейськими прагненнями і патріотизмом…

Приклад таких, говорила очі­льниця району, – герої Небес­ної Сотні, учасники АТО, котрі доводять світові, що українці – сильний народ, достойний кращого життя. Вона запросила загал вшанувати хвилиною мовчання світлу пам`ять полеглих на полі бою і поза ним воїнів Варвинщини: В`ячеслава Носенка, Віктора Мельника, Олександра Потія, Олега Прудяка, Ігоря Козленка. Тож загал схилив голови у скорботній тиші …

Їх, як і мільйонів загиблих у роки лихоліть українців, більше немає поряд з нами, але покоління грядущі мають жити, щоб плекати добро поміж людей, щоб берегти свою землю, щоб не стихали над нею дитячий сміх і щира пісня. Отож і на святковому концерті прозвучали кращі вокальні номери місцевих аматорів, а варвинська юнь виконала патріотичний і життєствердний флешмоб.

Глядачі тепло приймали юних Юлію Стародуб, Настю Давидову, Вікторію Марйоху, учасників студії естрадного співу, а також знаних місцевих артистів – жіночі і чоловічі вокальні ансамблі РБК, Антонівського сільського будинку культури (антонівчани представили і танцювальну композицію), творчі родини Мащенків, Левченків, гурт народних музик „Варвинські соловейки”, райцентрівський вокальний колектив „Надвечір`я”, Ольгу Виприцьку, Яну Борщ.

Низку вокалістів і гуртів, зокрема, юних солісток Гнідинцівського СБК – В. Марйоху і Варвинського – Т.Степурко, котрі є дипломантками пісенних конкурсів, теж нагороджено дипломами обласного департаменту культури. За творчу працю артистам подякувала селищний голова В.Саверська-Лихошва.IMG_7666

У ході урочистостей Лю­бов Доля вручила паспорти громадянина України юним варвинцям Яні Мазило і Євгенію Токарю.

З нагоди ювілею держави у святкові дні свою майстерність демонстрували й місцеві спортсмени – відбулися шахові турніри серед юнацтва і досвідчених шахістів, Кубок району з волейболу – І місце за командою Гнідинцівського ГПЗ (О.Ухань – кращий гравець), ІІ – за місцевою поліцією – „Динамо”, ІІІ – виборов „Максимум” (команда учнівської молоді). Будинок школярів організував святкову ігротеку для малечі, а райцентрівські культ­ армійці – караоке для талановитого юнацтва і вечір відпочинку.

Призи для святкових заходів забезпечено з районного бюджету, селищна рада залучила до організації свята відому компанію-виробника морозива „Ласунка”, котра надала гарні призи тим, хто показав свою вокальну майстерність у конкурсі караоке.

Є.Зима