Возили хлопцям ялинку, смаколики  і святковий настрій

Допомога у зону АТО

Дитяче відчуття свята і дива, доросла надія серед безнадії, потреба робити щось хороше – велике чи невелике, але комусь приємне, у ці новорічно-різдвяні дні з новою силою оживають і тепліють десь глибоко у душі кожного з нас. Якими б дорослими чи й навіть добряче пожилими ми не були, якими б втомленими, заклопотаними, прагматичними чи вже й зчерствілими. Бо така людська природа – шукати світло серед мороку, забувати прикрощі і віднаходити сили, аби їх вистачало і собі, і тим, хто поруч.

Волонтерам, про кого зазвичай розповідаємо у рубриці „Допомога у зону АТО”, ті добрі фібри душі не треба ні шукати, ні тренувати. У них і їх добровільних помічників із селища і сіл району вони натреновані десятками благодійних рейсів за роки протистояння на Донбасі, сотнями добрих справ, безліччю нових задумок, аби воїнам на східному передньому краї держави і у ці морозні дні стало тепліше від уваги і підтримки земляків.

Подарувати хлопцям ялинку, домашні смаколики і святковий настрій – такою була мета передноворічної поїздки варвинської волонтерської групи на Луганщину і Донеччину. Оле­к­сій Балаба, колишній „атовець”, – за кермом власного буса, афганець Віктор Борсук – за надійного поводиря і з ними невтомна організаторка збору допомоги воїнам – тендітна Яна Борщ. Добу зі свого мирного життя вони знову не пошкодували, аби повезти воїнам новорічне свято і теплі вітання з мирної України.

Клич „Знову їдемо!” через газету і друзів-знайомих мав швидкий і жвавий відгук, розповідає Яна враження про збори і поїздку. Відгукнулося стільки небайдужих людей, що всього й не вмістили до автівки. Перевагу віддавали домашнім стравам, святковій випічці, але й борщові набори та сало з часничком, інші „стратегічні” припаси завжди в пошані.

Щедро завантажили варвинських волонтерів у сільських громадах Брагинців і Мармизівки, де сільради організували односельців, у Кухарці Л.В. Коновал згуртувала сусідів.

Як завжди, активно долучаються до волонтерства школярі Варвинської ЗОШ і райгімназії, організовані педагогами. Зокрема, вчителі школи Н. Кудринецька і О.Вовчук, які разом з вихованцями готували випічку, малюнки й обереги, висловили сподівання, що їх передачі разом із рукотворною святковою ялиночкою потраплять колишньому учневі Дмитру Юрченку і його побратимам. Ми й не обіцяли відразу, розповідає Яна, бо планувався маршрут дещо інший, але вже в дорозі можливість відвідати Діму й передати вітання з`явилася. Тож ялиночка доставлена якраз адресатові, радіють волонтери.

Гімназійна дітвора разом з дирекцією, класними керівниками і педагогом-організатором І. Хоменко теж збирала солодощі і випічку, малюнки і зворушливі новорічні послання. Як не дивно буде комусь, не продуктових передач, а саме щемливих дитячих малюночків найбільше чекають чоловіки, котрі місяцями і вже роками далеко від дому і власних родин, відгукується Яна Борщ.

Педагоги гімназії теж активно підтримали передсвяткову волонтерську акцію, підготувавши воїнам солодкі передачі. А гімназист Денис Оніщенко не пропустив ще жодного рейсу – коли на велосипеді, коли санчатами, а щоразу везе продукти від своєї родини і знайомих.

Чимало небайдужих варвинців, нових волонтерів і вже перевірених попередніми зборами, долучилися і до передноворічної акції. Це Т.А. Беребенець, Н.Ф. Мозоль, родини В.І. Тупіки з м-ну „Аеродромний”, а також Рябоконів, Петренків, Сидоренків, Хижняків, Момотів, М.С. Юрченко, П.В. Панченко, О.В. Зіброва, родини Гордієнків, Ірини та Сергія Ситченків, Світлани й Максима Деревків, Як завжди, дружно лаштує передачі зарічанська „сотня”: жителі вул. Бодянських, пров. Дробілків (Л.В. Саверська, М.Й. Чаленко, Г.В. Денисенко, К. П. Хвиль, О.М. Заборовець, Н.А. Телевна, Н.А. Дяченко, М.А. Коваленко, та Г.В. Кузьменко), вул. Трудова. „Наша невтомна бджілка Ксюша Лукавенко і сама з рідними й друзями готує чимало, й сусідів організовує. – Розповідає із вдячністю Яна. – Спасибі родинам Полуянових і Воробйових, Н. Васьковській, Н. Дмитренко, родині Шоломів, А. Гріхно, Н. Сидоренко, Г. Матузовій та іншим. В.Балаба і Л. Бірюкова нав`язали хлопцям теплих носочків і додали солодощів, М. Дем`яненко наділив цілющого меду.

Підприємницький „батальйон” теж готовий до допомоги: сало постачив С. Чепурко, тушонку і ін. продукти – С.Якименко, набір до чаю „Нечихайка” (мед, імбир, лимони) – В.Рокочий, фрукти – С.Смаглюк, копченості й сир – А.Костін. Колективи райвідділу освіти, районної ради ветеранів, місцевої організації ВО „Батьківщина” збирали продукти і гроші, а профспілкова організація ГПЗ (Т.М. Левченко) додала гарних цукерок і печива.

На Донбас повезли не тільки продуктові запаси, а й святкові страви – тушковану картоплю, салати, голобці тощо, чим невдовзі порадували вояків.

Важлива справа – і збір коштів на пальне. Тут допомогли І.Зеленський (приватний лікар-стоматолог), О. Бурлака („Но­ва пошта”), а також А. О. Пуць, Р. Марченко, Т.Куліш, сім`ї Чурути, Мату­зових, Бурляїв, Бе­ре­зовських. За вла­с­ні кошти завжди заправляються і волонтери В.Борсук та О.Балаба, не рахуючись ні з витратами, ні з часом.

Не тільки збір, а й сама поїздка були вдалими. Замість трьох зупинок у воїнів відбулося чотири – побратимами В.Вертюченка і А.Ахмедієва (р-н Попасної), С. Розводовського (Соледар) передали їм святкові передачі, а з родичем варвинського волонтера М.І. Зеленського Дмитром Надточієм з Ріпок (нині служить у Сіверську) і варвинцем Дмитром Юрченком (Роздолівка) поспілкувалися й особисто.

Безперечно, раділи і наші хлопці, і їх побратими, тепло приймали волонтерів, котрих, до речі, у підрозділі Д.Надточія досі й не було.

«Дмитрові колеги збиралися вийти до нас пішки і забрати, як їм думалося, клуночок. – завершує розповідь про передноворічну поїздку Яна Борщ. – Але, кажемо, ні, буде інакше… І відвантажили їм чимало і всього-всього. Словом, шокували хлопців.

Воїни тепло дякували всім помічникам армії.

Говорили й таке: ми знаємо, за кого тут стоїмо. Не за владу, як хтось скаже, а за наших діток, за Україну і її майбутнє…»

Записала Є.Зима,
фото з волонтерського архіву

Варвинська волонтерська гру­­па
і надалі збирає допомогу воїнам і планує нові благодійні рейси. Тож просить озватися всіх, хто має змогу долучитися до збору передач, коштів на пальне і потрібні воїнам придбання. А найбільше прохання – озватися рідних воїнів, які несуть службу в зоні АТО, і повідомити координати хлопців. Контактні телефони – 095-47-84-790 (Яна Борщ),

066-37-93-804 (Віктор Бор­сук),

095-86-52-297 (Олексій Балаба).
Наша допомога потрібна завжди, доки йде війна!

This slideshow requires JavaScript.