ВОЇН ВОЇНУ ДОПОМОЖЕ ПЕРШИМ

Вдячне слово

Днями у Прилуках відбулося виїзне засідання президії та правління Чернігівського обласного відділення Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Зібрання відбувалося під головуванням очільника Чернігівського обласного відділення УСВА Олександра Соколова. Разом з головами районних та міських організацій ветеранів Афганістану Чернігівщини у ньому взяли участь і представники органів державної влади та місцевого самоврядування. Крім поточних справ цієї громадської організації, обговорювалися питання подальшої діяльності ветеранських організацій та осередків на Чернігівщині в умовах реформування адміністративно-територіального устрою, соціально-правового захисту, медичного забезпечення ветеранів і членів сімей загиблих побратимів.

 


Серед тих колишніх воїнів Афгану, кого напередодні знакового жовтневого свята всіх захисників було пошановано грамотами УСВА, – ветеран Афганської війни, учасник сучасної російсько-ук­раїнської, волонтер Микола Вікторович МАРЧЕНКО з Варви. Почесну відзнаку йому вручили заступник голови Прилуцької міськ­районної організації спілки ветеранів Афганістану Віталій Олексан­дрович АРЕСТОВ та журавський воїн АТО/ООС Анатолій Григорович КУЗЬМЕНКО.


Анатолій Ку­зь­­менко родом з Кулишівки, трудиться у журавському сільгосппідприємстві, на Варвинщині його знають і шанують як добровольця, воїна десантно-штурмової бригади, учасника славнозвісної оборони Донецького аеропорту (ця трагічна сторінка війни на Донбасі стала взірцем незламності українських воїнів).

Беручи участь у врученні відзнаки, він особисто вкотре подякував за допомогу і підтримку варвинському побратиму. Колишній афганець Микола Вікторович Марченко відомий тим, що з пер­ших днів бойових дій на Донбасі разом з іншим ветераном Афгану В.І. Борсуком започаткували на Варвинщині волонтерський рух на поміч воїнам АТО. Доки ми всі тільки намагалися збагнути те, що відбувається на сході, колишні воїни-афганці одразу розпочали збирати передачі і допомогу, особисто доставляли їх на фронт, підтримували воїнів, гуртували небайдужих земляків, інформуючи про ті виїзди, відроджували патріотизм серед земляків.

Воїнське братерство у спільноті колишніх афганців має стати прикладом для нинішніх поколінь захисників, вважає Анатолій Кузьменко і закликає побратимів-«атовців» активніше гуртуватися, спілкуватися, разом обстоювати права та інтереси воїнів.

Журавський «кіборг» висловлює вдячність за постійну надійну підтримку щодо нього особисто та інших воїнів керівникам: ТОВ «Журавка» – Віктору Степановичу Свинару, підрозділу товариства, де трудиться, – Анатолію Миколайовичу Пасічнику та старості с. Журавка Вячеславу Юрійовичу Пилипченку.

Також Анатолій Григорович ініціював вшанування грамотами групи воїнів-односельців, які свого часу пройшли горнило Афгану і військової служби у інших державах. Це ветерани-афганці Сергій Миколайович Биченко, Анатолій Григорович Би­ченко, Віталій Миколайович Гав­­ри­­ле­нко, Олександр Володи­ми­рович Кіріченко, Іван Іва­нович Лейчук, Анатолій Івано­вич Ніколенко, Олек­сандр Григо­рович Федоренко, Микола Пав­ло­­вич Шамрай, Олек­сандр Мико­лайович Висотченко та ветерани служби на території інших держав Іван Васильович Бабенко і Борис Денисович Малишов (Чехословаччина), Михайло Михай­лович Юхименко (Югославія).

Всім побратимам, у чию долю увійшла військова служба та, на жаль, війна, Анатолій Кузьменко з нагоди вшанування Дня захисника України щиро зичить здоров`я, витримки, згуртованості, оптимізму. І звісно – розквіту держави, яку завжди боронили її кращі сини, мирного неба над головою і щедрого хліба на столі.

Зі святом вас, наші надійні, мужні, справжні захисники!

Є. Зима, фото з архіву воїнів