Відзначено річницю визволення Варвинщини

У дружньому земляцькому колі

Із року в рік вже традиційно у річницю визволення Варвинщини від нацистської окупації мешканців і гостей райцентру збирає гарне районне та водночас містечкове свято – пам`яті і єднання, талантів і ярмаркових веселощів, щирого спілкування у дружньому земляцькому колі. І цьогоріч погожої, сонячної суботи на районному стадіоні „Юність” вшановували 74-у річницю визволення нашого краю та відзначали День Варви.

До звичних атрибутів районного вересневого свята – Перекопівського ярмарку, виставок квітів і виробів місцевих майстрів, фольклорного фестивалю «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», додалися й нові традиції – експозиції флористичних робіт колективів установ і освітніх закладів популяризували національну символіку, велопарад і парад вишиванок за участю учнівської молоді, вихованців дитсадків, їх наставників і батьків теж мали національно-патріотичне спрямування. До речі, ярмаркувальників у вишиванках на тлі тих, хто ще не вбрався у національний одяг, теж помітно побільшало.

Свою родзинку у ярмаркову атмосферу вніс „Бульба-фест” – кожен павільйон пропонував силу-силенну страв із такої врожайної цьогоріч у наших краях картоплі. А самодіяльні артисти тему другого українського хліба підтримали у жартівливих концертних номерах.

Всіх прикликали від смачних і барвистих ярмаркових яток до єдиного гурту фінал велопробігу „Пам`яті нескорених” і старт параду вишиванок „Вишиванка – генетичний код нації”. Під захоплені оплески глядачів почесне коло стадіоном, де було розгорнуто фестивальну сцену, зробили юні велосипедисти і вихованці навчальних закладів.

У святковому параді, котрий почався під прапорами держави і краю, під місцевим оберегом – рушником, вишитим майстринями райради ветеранів, надзвичайно зворушливо виглядала садківська малеча ДНЗ „Казка” і „Джерельце”– барвисто вбрані, урочисті, за руку з вихователями і батьками, а школярі із райцентрівської ЗОШ і гімназії та їх наставники додали ході молодечої енергії.

Особливо вразила масовістю районна гімназія, у колоні якої до гімназистів і педагогів приєдналося чимало батьків. А ведучі дійства не без гордості за успіхи учнів обох навчальних закладів і їх наставників нагадали про здобутки кращих – перемоги у конкурсах та олімпіадах, творчих і спортивних змаганнях.

Урочиста частина святкування розпочалася привітанням до земляків голови районної державної адміністрації Любові Долі, голови селищної громади Валентини Саверської-Лихошви, голови районної ветеранської організації Марії Качаєвої, очільників Чернігівського земляцтва у Києві Віктора Ткаченка і Варвинського осередку – Володимира Зуба, відомого земляка, знаного вченого і педагога у галузі політології і права Воло­димира Горбатенка, представника Вижгородської мерії Володимира Ма­лишева, помічника народного депутата України О. Кодоли Володимира Андрієнка. Хвилиною мовчання, й якій схилили голови всі учасники святкування, вшанували пам`ять захисників рідної землі – війн минулих і нинішніх.

Історичне підгрунтя урочистостей нагадала присутнім Л.В. Доля – тяжкі роки окупації, гіркі втрати на шляху до перемоги, трудова звитяга варвинців, і закликала до згуртованої праці на розвиток держави і Варвинщини. Зичила всім здоров`я, оптимізму і миру. Вона вручила подарунки переможцям цьогорічного велопараду, а морозивом від депутата облради, голови обласної організації Аграрної партії України Сергія Гайдая, а це аж тисяча порцій, пригостили всю дітвору, присутню на святі.

З нагоди урочистостей і за внесок у громадське життя та розвиток селища відзнаками селищної ради було нагороджено голову районної ради ветеранів Марію Качаєву і активіста організації воїнів-інтернаціоналістів Михайла Неділька, а також колектив загону благоустрою, котрий порядкує на варвинських вулицях. За популяризацію фольклору Варвинщини і району в цілому почесною відзнакою „ За особливі заслуги перед селищем” нагороджено голову Чернігівського земляцтва В.В. Ткаченка.

Представники земляцтва додали ветеранській організації району корисний подарунок – ноутбук, древній і вічно молодій Варві – пам`ятний іменний годинник – хронометр спільних гарних справ.

За оформлення ярмаркових павільйонів і активну участь у святкових заходах районні відзнаки вручено очільникам сільських громад Ан­тонівки – В. Якименку, Брагинців – А. Влахну, Леляків – Н.Бачиш, Мар­мизівки – Г. Довбиш, Озерян – С.Дмитренку, Остапівки – М. Хижняк.

Оксамитове співоче поле, на яке перетворюється у такі свята місцева футбольна арена, заполонили своїми талантами кращі творчі колективи РБК і сільських закладів культури. Енергійний початок фестивальної програми дали флешмоби учнівських гуртів із райцентрівських загальноосвітньої школи і гімназії (керівники Л. Шпадарук, Я. Семенченко, О.Мащенко), виступи молодого душею варвинського „Надвечір`я” і дуету самобутніх співаків і гумористів – подружжя Виприцьких з Варви. Улюблені співочі колективи РБК „Горицвіт”, „Варин” і „Джерело” теж порадували запальними виступами – ліричними й іронічними.

А далі фестивальну естафету вдало підтримали дзвінкими голосами і творчою енергетикою, духом українського села і щирим гумором самодіяльні артисти з Калиновиці, Богданів, Остапівки, Антонівки, Леляків, Мар­мизівки, Гнідинців, Дащенок, Журавки, Озерян, Брагинців.

Були на Дні Варвинщини і запрошені з-за її меж артисти. Прилуцький театр естради „Камертон” своїм чудовим виступом довів, що у нашому краї діють творчі колективи, гідні столичних концертних майданчиків.

Святкова програма передбачала і втіху для любителів спорту – грали сільські колективи Варвинського і При­луцького районів у Чемпіонаті області з футболу. А ввечері святкування завершилося змаганням співаків у караоке на музичному майданчику „Казкового містечка”.

Як зазначали організатори дійства – райдержадміністрація і її відділи, селищна мерія, святковий день вирував завдяки спонсорській підтримці районної і селищної рад, депутата обласної ради С.А.Гайдая, СТОВ „Друж­ба-нова” і подарував всім його учасникам незабутні години щирого спілкування, радості і відпочинку, сил і наснаги на подальші робочі будні.

Текст і фото Є. Зими