ВІДТОЧУВАЛИ ВІЙСЬКОВІ НАВИКИ

Навчання з тероборони

Експериментальні навчання резервістів “Північна фортеця – 2018” розпочалися 13 червня і тривали до 27 червня. Їх проводили на полігоні в Гончарівську 3700 чернігівців у складі 119-ої бригади територіальної оборони, які призвані захищати північні кордони України в разі загострення ситуації в регіоні.

Чернігівським обласним військовим комісаріатом була сформована перша в Україні окрема бригада територіальної оборони.

Метою цих навчань було вивчення питання здатності області сформувати цю військову частину, забезпечити її усіма матеріальними засобами, провести бойове злагодження і підготовку особового складу.

Про участь варвинських резервістів у навчаннях розповідає військовий комісар Варвинського райвійськкомату підполковник Анатолій КУДЕЛЯ:

 

This slideshow requires JavaScript.

– З Варвинського району відбули на експериментальні навчальні збори 77 чоловіків, найстаршому було 59 років. Призивали в основному оперативний резерв другої черги, чоловіків до 60 років. Серед них були як ті, що проходили службу в армії, так і ті, яких в мирний час було визнано непридатними для проходження служби в армії.

Мушу констатувати, що завдання по кількості резервістів ми виконали на 80%. Потрібно було зібрати 96 чоловік з району, тобто роту територіальної оборони, яка буде охороняти під час вторгнення незаконних формувань органи влади, завод, мости, школи, військовий комісаріат, населення тощо.

На жаль, були такі, хто відмовлялися їхати, у інших випадках – керівники підприємств не відпускали з роботи своїх працівників.

Якщо в 2014 році масово записувалися добровольцями в загони територіальної оборони, то нині запал патріотизму в населення дещо згас. Навіть ті чоловіки, які вже брали участь в антитерористичній операції на сході країни, відмовлялися їхати, мовляв, в першу хвилю мобілізації також брали спочатку на два тижні, а потім довелося воювати цілий рік.

Організовували і проводили навчання Житомирський, Сумський, Чер­ка­ський та Київський військові комісаріати.

Перед досвідченими інструкторами стояла задача не з легких: за два тижні навчити новоприбулих бійців всьому, що повинен знати справжній воїн.

Потужна мотивація учасників навчань, помножена на досвід і майстерність інструкторів зробили справжні дива: ще кілька днів тому цивільні люди на очах виростали у справжніх воїнів. Хтось швидко пригадав те, що вмів і знав, хтось за допомогою інструкторів і більш досвідчених товаришів освоїв нові для себе вміння й навички.

Було все, як в армії: стрільба з автоматів та кулеметів, кидання гранат, тренування з протидії диверсійним групам. Відпрацьовували такі основні завдання, як прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляція району бойових дій, оборона важливих об’єктів, тренування з тактичної медицини та виживання в умовах, коли ти лишився сам на захопленій ворогом території; відбиття атаки. Також учасники зборів відпрацьовували процедуру зупинки, огляду автомобіля, застосування сили та вогнепальної зброї до потенційного ворога, знайомилися із сучасною зброєю і військовою технікою.

Тренери ділилися з ними досвідом успішних операцій українського війська під час цієї війни; аналізували критичні ситуації та показували, як можна було уникнути небезпеки для себе і своїх товаришів. Зранку до вечора, незважаючи на спеку і втому, резервісти слухали уважно, тренувалися напружено, і навіть з великим бажанням.

Справи військові та організаційні вивчали також і голови райдержадміністрацій з усіх куточків нашої області. За добу, яку вони там провели, з ними проводились такі ж навчання зі стрільби, метання гранати тощо.

Всі ночували в наметовому містечку. Можливо, декому змінити м’який диван на спальний мішок було і важко, але звикнули і ніхто не скаржився.

Резервісти з нашого району під час навчань показали задовільні результати і всі були відзначені командуванням почесними грамотами. За участь у навчаннях вони також отримали грошові виплати. На період зборів за учасниками навчань зберігалися місце роботи та заробітна плата. А за підсумками, які ми підіб’ємо на місці, кращі резервісти отримають винагороди ще й від райдержадміністрації та селищної ради.

Навчання територіальної оборони плануються і надалі. Наступного року вони проходитимуть вже на базі району, в с.Леляки.

Записала Н.ПАЛЯНИЦЯ

Варвинці-учасники навчань:

Машевський Дмитро Володи­мирович,

Іг­натенко Євгеній Олек­санд­­рович,

Чепурний Олек­сандр Ва­сильович,

Остах Микола Мико­ла­йович,

Семенович Олексій Сте­панович,

Лях Сергій Миколайович,

Моз­говий Ярос­лав Ми­колайович,

Бесєда Микола Мико­лайович,

За­харов Сергій Сер­гійович,

Демченко Сергій Олек­санд­рович,

Галушка Олег Ігорович,

Іва­нов Андрій Вікторович,

Парахненко Сер­гій Олек­сійович,

Литвиненко Єв­геній Миколайович,

Кис­ляк Ві­талій Олек­сандрович,

Федоренко Олек­сандр Миколайович,

Пузік Олег Андрійович,

Рой­ко Микола Гри­горович,

Мельник Артем Вік­то­­рович,

Якименко Віта­лій Воло­димирович,

Хо­менко Євге­ній Ана­толійович,

Даценко Дмит­­­ро Ана­толійович,

Якименко Олек­сандр Вік­­торович,

Кудринецький Олек­сандр Вік­торович,

Борщ Анд­рій Миколайович,

Драч Олек­сандр Ми­колайович,

Ущаповський Олег Миколайович,

Корнієнко Юрій Во­ло­­ди­ми­рович,

Вовк Олек­сандр Васи­льо­вич,

Ки­сіль Сергій Євге­нійович,

Чов­новий Юрій Лео­­ні­­до­вич,

Колісник Ярос­лав Оле­ксійович,

Мир­город­сь­кий Сергій Михайлович,

Попенко Ва­­­лерій Миколайович,

Давиденко Олек­­сій Іва­нович,

Крипченко Вячес­лав Миколайович,

Оні­щенко Олег Валерійович,

Андрущенко Пав­ло Миколайович,

Коломієць Сергій Олек­­­­сійович,

Безбах Богдан Воло­дими­рович,

Ма­нишев Віталій Павлович,

Бродовий Едуард Ана­толійович,

Галіновський Олек­сандр Григорович,

Бідненко Руслан Олексійович,

Левун Мак­сим Віталійович,

Шкавро Роман Олександрович,

Козленко Рос­тислав Ігорович,

Дончак Валерій Михайлович,

Белогуров В’ячеслав Іванович,

Гаври­ленко Юрій Олексійович,

Кур­ган­сь­кий Юрій Вікто­рович,

Лях Олег Вікто­рович,

Власенко Воло­ди­мир Воло­ди­мирович,

Соловей В’ячеслав Ана­­­толійович,

Микитченко Сергій Ми­колайович,

Мо­мот Юрій Вікторович,

Бицак Анатолій Вік­то­рович,

Холо­шен­ко Анатолій Вікторович,

Шев­ченко Олександр Леонідович,

Сей­мів­ський Богдан Іванович,

Томенко Владислав Юрійович,

Колодежний Ро­ман Олексійович,

Драний Андрій Анд­рійович,

Хілобок Володимир Павлович,

Бу­лава Юрій Васильович,

Левадний Володимир Сте­фанович,

Білик Олек­сій Іванович,

Казаннік Олек­сандр Ми­ко­лайович,

Пилипченко Вячеслав Юрі­­йович,

Пуць Петро Васильович,

Ка­щенко Юрій Олександрович,

Ми­хай­ленко Микола Во­лодимирович,

По­лонець Юрій Миколайович,

Клі­мов Олек­сандр Олександрович,

П’ятниця Гри­горій Павлович,

Лопачук Євгеній Іва­нович.

За повід. райвійськкомату.

 

Дякую за участь у тренувальних зборах!

Наразі в Україні розбудовується потужна мобілізаційна система, формується тотальна система оборони і захисту країни в надзвичайних умовах. Особливе значення при цьому приділяється територіальній обороні, тобто захисту наших дітей, домівок, рідного краю. Така організація військової підготовки патріотично налаштованого населення дасть можливість гарантувати мирне життя і захист мирного населення.

І саме з цією метою під девізом «Захистимо свій дім — захистимо Україну!» на базі військової частини в Гончарівську проводилися тактичні навчання з територіальної оборони «Північна фортеця – 2018». Варвинщину представляли в них майже вісімдесят мужніх чоловіків – представників різних трудових колективів і територіальних громад, різного віку і професій, котрі гідно пройшли усі складнощі військової перепідготовки і життя в умовах польового табору, здобули чимало нових знань і практичних навиків у непростій справі захисту Батьківщини.

Щиро дякую всім, хто взяв участь у зборах, полишивши виробничі й домашні справи у цю гарячу літню пору, хто з гідністю виконав свій військовий обов`язок і не шукав можливостей ухилитися від нього.

Висловлюю слова вдячності керівникам сільгосптовариств Ігорю Макусі (СТОВ «Дружба- Нова»), Миколі Бойку (ТОВ «Прогрес») та Віктору Свинару (ТОВ «Журавка») за допомогу в організації харчування військових під час їх перевезення.

Шановні земляки! Подібні заходи – це не лише випробування на боєздатність нашої даржави, це добра нагода перевірити нашу згуртованість, партіотизм, готовність діяти у будь-якій ситуації, захистити наш рідний край та Батьківщину.

Спасибі, що разом ми пройши цей гарт. Слава Україні!

Л. Доля,

голова районної державної адміністрації, начальник району територіальної оборони