Відкритий лист

стор 1Варвинській селищній раді, 

Варвинським районній раді і райдержадміністрації, 

газеті „Слово Варвинщини”

 Знайдіть інше місце для сміттєзвалища!

Ми, жителі вулиць так званої гнідинцівської околиці, глибоко обурені намірами селищної влади влаштувати нове сміттє­звалище у глиняному  кар`єрі урочища „Мостище” і  вимагаємо від керівництва селища і його депутатського корпусу дослухатися до думки своїх виборців і пошукати бі­льш підходяще місце для та­кого небезпечного „сусіда”.

Ке­рівників району і депутатів рай­ради просимо  не кивати на селище, мовляв, це справа се­лищної ради, а втрутитися у вирішення такого важливого для людей питання.

Вважаємо, що місце для сміттєзвалища  обрано лише з єдиною метою – щоб зручніше комунальникам звозити сміття, а селищній раді – простіше і дешевше облаштувати такий об`єкт. От тільки про шкоду для людей від такого сусідства наші селищні обранці чомусь забули. Хоч вони стверджують, що екологічних норм дотримано, однак всі ми усвідомлюємо, що вже за лічені роки тут буде друга „Холодниця”. Смердючі гори сміття ростимуть,  поліетилен летітиме на городи, до дворів, пакунки кидатимуть прямо з дороги,  а найголовніше – ми дихатимемо не просто „ароматами” помийниці, а й шкідливими викидами, особливо від згорання сміття, адже уберегти звалище від займання неможливо. Перспектива нас жде невтішна, адже жодне із сіл району не має офіційного сміттєзвалища, тож рано чи пізно тут опиниться сміття з усього району.

Ми співчуваємо жителям „Підгори” і  х. Федоренків, розуміємо, що їх проблему треба вирішити, але не за рахунок „рудян” чи інших жителів селища. Треба пошукати інше місце, віддаленіше від населених пунктів і нафтовицької траси, розглянути ті пропозиції, які озвучують люди.

Ми всі обурені й тим, що таке важливе рішення, від якого залежить  здоров`я не тільки сучасних поколінь, а й наступних, питання значно важливіше, аніж боротьба за владу, що розгортається у селищі, вирішено поза людські очі. Думку жителів селища ніхто не запитав, нас навіть не поінформували про такі наміри.

Тому вимагаємо спинити цей процес, доки не пізно, і знайти інші варіанти для розміщення звалища. Не для того ми вас обирали до місцевої влади, щоб ви так нехтували інтересами людей.

Жителі вулиць Со­колов­сь­­кого, Комарова, Нова, Ти­­щенка, Кн. Ольги, Чехова, По­льова, Рудянська смт. Варва:  Н. Васьковська, М. Руденко, С. Олефір, Т. Гашкова, О. Зуб, В. Заруба і інші.  (Всього 173 підписи).

 Від редакції: подаючи звер­нення до друку, ініціатив­на група від згаданих вулиць зазначає, що «відписок» через газету люди  не чекають. Тес­том на дієвість  місцевої  влади вони вважають вирішення порушеної проблеми – нове зва­лище треба розмістити по­далі від населених пунктів.