Варвинці пільгових категорій першими отримують безкоштовні продуктові набори

Днями до Варвинської громади було доставлено чималий гуманітарний вантаж – продуктові набори на підтримку населення областей, постраждалих у ході російської агресії. Розвантаження продуктів харчування оперативно здійснено у селах та селищі і одразу розпочато надання їх мешканцям.

Другий день поспіль отримують  допомогу і варвинці. У першу чергу  селищна рада запросила до отримання продуктів переселенців із гарячих точок України, які знайшли прихисток у Варві (пункт отримання – селищна рада), а також варвинців статусних категорій –  малозабезпечені і багатодітні сім`ї, люди з особливими потребами, пенсіонери та ін. Для них на волонтерський пункт перетворився селищний будинок культури, для оперативної реєстрації отримувачів допомоги тут обладнано три столи. Комп’ютеризована система обліку допоможе  виявляти випадки повторних звернень. Державна допомога адресна, тож до відповідної бази заносяться дані отримувачів.

Фактично за першу добу набори отримали вже близько 900 осіб. Рішення першою чергою забезпечити допомогу варвинцям пільгових категорій і пенсіонерам було ухвалено тому, що наразі з нашої заявки на 16 тис. наборів (кількість населення громади з врахуванням внутрішньо переміщених осіб) надійшло трохи більше 10 тис. для місцевих жителів і близько 1,2 тис. – для переселенців. – Пояснює заступник селищного голови Олександр ФІЛОНЕНКО.Ми розраховуємо на розуміння ситуації з боку тих мешканців селища, хто  має нормальне матеріальне становище, працює і отримує заробіток. На щастя, громаду оминули активні бойові дії, тож ми всі разом маємо підтримати тих земляків і новоприбулих українців, кому нині живеться значно скрутніше. До першочергового отримання продуктів харчування запрошено й пенсіонерів, їх дохід  скромний і додаткова підтримка потрібна завжди. 

This slideshow requires JavaScript.

Щоб швидко передати державну допомогу людям, організовано роботу пункту у вихідні – субота і неділя, з 9-ої до 17-ої, без перерви, з початку робочого тижня теж діятиме такий графік роботи, зазначає представник селищної ради. Її працівники, а також колективи установ і закладів громади, згуртовано розвантажили “гуманітарку” і нині, не рахуючись з особистим часом, ведуть копітку роботу з видачі наборів.

Організатори просять варвинців не шикуватися у черги одночасно, підходити протягом дня, у подальші дні і нагадують, що при собі слід мати паспорт, свідоцтво про народження дитини, документи, які підтверджують статус пільговика, пенсійне посвідчення тощо.

Звісно, продуктовий пакунок всіх проблем, що постають перед кожним з нас у період воєнного стану, не вирішить, але у такий скрутний час дещо заощадить родинний бюджет. Ті варвинці, хто не потребує такої допомоги, висловлюються за те, аби передати надлишок продуктів на потреби ЗСУ або у постраждалі регіони України.

Є. Зима, фото автора

Матеріал підготовлено  за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).