Варто знати

Новий паспорт – у формі картки

Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують особу чи її спеціальний статус» в Варвинському РС УДМС України в Чернігівській області з 11 квітня 2017 року запроваджено оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також паспорта громадянина України у формі картки, який містить електронний безконтактний чіп.

Головним мотивом запровадження нових паспортів є їх захищеність від підроблення. Нові паспорти, на відміну від попередніх «книжечок», видаватимуться на основі електронної бази даних – Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.

Новим законом передбачено усі умови для видачі нового паспорта-картки громадянам, які досягли 14-річного віку. Оформлення першого паспорта є безкоштовним.

Запровадження нових паспортів – тривалий процес, який в Україні за прикладом європейських країн буде відбуватися природнім шляхом. Обов’язкової заміни документів не буде, так само, як і встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів не передбачається.

При зверненні громадян щодо втрати, псування або необхідності вклеювання фотографій за досягненням 25- або 45-річного віку будуть оформлятися нові документи. Також новий документ може бути оформлений за бажанням особи.

Особи, які оформляють паспорт у віці 14-18 років, отримують документ зі строком дії 4 роки, після 18-ти років паспорт видаватиметься на 10 років.

Нові паспорти містять номер облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код). При цьому код вноситься на паспорт графічно та занесено до електронного чіпа. Довідку з податкової інспекції носити з собою не потрібно.

Встановлено прозорий механізм оплати до бюджету платежів за оформлення документів (у тому числі закордонного паспорта).Оплачується лише один платіж – адміністративний збір.

Так, адміністративний збір за видачу закордонного паспорта становить у строк: не пізніше, ніж через 20 робочих днів – 557.32 грн.; не пізніше, ніж через 7 робочих днів – 810.32 грн.

Адміністративний збір за видачу паспорта у формі картки ( втрата/викрадення паспорта, обмін, не придатний до використання, виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта, досягнення 25-, 45-річного віку особою, що має паспорт зразка 1994 року (за бажанням) становить: не пізніше, ніж через 20 робочих днів – 279 грн.; не пізніше, ніж через 7 робочих днів – 366 грн.; державне мито – 34 грн.

Порядок обчислення адміністративного збору визначено законом, як сума вартості бланка, персоналізації та адміністративних послуг.

Інформація, яка протягом життя може змінюватись, буде занесена лише до електронного чіпа паспорта. Її можна змінити без необхідності виготовлення (і відповідно оплати) нового документа у підрозділі міграційної служби.

Зчитати інформацію, яка записана на чіп окрім відбитків пальців рук) можна за допомогою навіть сучасного смартфона – на сайті виробника бланків доступне для безкоштовного завантаження необхідне програмне забезпечення. З метою уникнення ускладнень із підтвердженням місця реєстрації у перші місяці, разом із новим паспортом – карткою безкоштовно на вимогу особи видається паперовий витяг з реєстру, який не потрібно носити з собою – він надається лише у випадках, коли необхідно підтвердити документально місце реєстрації.

Оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також паспорт громадянина України у формі картки можна в підрозділі Варвинського РС УДМС України в Чернігівській області, за адресою: смт. Варва, вул.Шевченка, 35. Всю необхідну інформацію щодо графіка роботи, необхідних документів можна отримати за телефоном 2-11-33.

О. Нічик, завідувач Варвинського РС УДМС  України в Чернігівській області