Вакцинування засобами авіації

Варто  знати

У жовтні-листопаді на території України заплановане проведення осінньої кампанії пероральної імунізації м’ясоїдних тварин у дикій фауні. Планується розповсюдити понад 6 млн антирабічних принад «Орісвак» для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу.

Вакцинація на території Чернігівської області буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків АН-2. Розкидання приманок з вакциною відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями, поза територіями населених пунктів.

Шановні жителі Варвинського району, коли ви побачите літак АН-2, який розкидає приманку з вакциною, розміром із сірникову коробку, просимо не хвилюватись – це здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Приманка безпечна для людей і тварин; має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Прохання до жителів району: при виявленні приманок не рухати принади з біологічними препаратами і не чіпати їх руками, не переносити з місць розкладання.

Довідково. Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі тварини. Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

С. Петрієнко,
в.о. начальника Варвинського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Чернігівській області