У комісіях селищної ради

У РЕЖИМІ ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ

на невідкладні фінансові потреби громади у період карантину працює нині апарат Варвинської селищної ради і постійна депутатська комісія з питань бюджету і фінансів. 25 березня відбулося засідання, де розглянули звернення від медичних і соціальних установ громади щодо надання допомоги на придбання найнеобхіднішого – засобів захисту, медикаментів, обладнання для протидії інфікуванню і надання медичної допомоги під час поширення коронавірусу в районі. Вів його голова комісії Віктор Гармаш, про стан справ інформували секретар ради Любов Лущик, начальник фінвідділу Марина Кузьмич, представники райлікарні – Юрій Полонець, центру первинної медико-санітарної допомоги – Роман Колодежний, терцентру соцобслуговування одиноких непрацездатних громадян.

Одноголосно депутатами підтримано виділення додаткових 70 тис. грн. для райлікарні (рішенням сесії минулого тижня надано 50 тис. грн.) на придбання засобів індивідуального захисту, матеріалів, обладнання, зокрема, захисних медичних костюмів, респіраторів, бактерицидних опромінювачів,   електрокардіографів, кисневого концентратора тощо. Як інформував Ю. Полонець, також свою допомогу надають сільські ради Гнідинець, Світличного, Богданів, небайдужі мешканці громади, збираючи благодійну допомогу.

Центру первинної медико-санітарної допомоги надано 31 тис. грн. згідно поданої потреби – на засоби індивідуального захисту та дезінфекції, медикаменти для сільських ФАПів і необхідні обстеження.

Для 13 соціальних працівників, які обслуговують селище і села громади, надано 5 тис. грн. на маски, рукавички, антисептики.

На комісії обговорили можливість вирішення проблеми забезпечення засобами захисту й працівників місцевого підрозділу екстреної допомоги («швидка»), підпорядкованого обласному Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Підрозділ фінансується з держбюджету, тому селищній раді треба ухвалити сесією програму підтримки подібних закладів, щоб мати можливість здійснювати фінансування. Депутати наголосили, що таке рішення треба підготувати на найближче засідання сесії.

Зміни до бюджету щодо допомоги медикам і соцслужбі  знайшли відображення у розпорядженні селищної ради, його виконання проконтролює бюджетна комісія (з подальшим затвердженням на сесії).

ЄвгеніяЗима