Толока

Хай розквітне сад під вікнами  музичної школи

Погожої квітневої суботи, коли роботи із благоустрою і в нашому містечку повсюдно пожвавилися, на подвір`ї школи естетичного виховання зібралися викладачі і старшокласники, батьки вихованців, котрих на толоку організували директор школи Олексій Зуб і голова батьківського комітету Сергій Саверський. Педагоги Світлана Левун, Світлана Срібна, Лариса Левенець, Оксана Лукавенко, Петро Вишневецький не тільки особисто підтримали ініціативу, а й підняли свої родини на добру справу. Кожен тримав у руках граблі, лопати, саджанці фруктових дерев, запаслися діжками з водою, адже вирішили: на шкільному подвір`ї бути фруктовому садові. Подружжя Левенців под­бало про те, щоб у майбутньому садку були груші і яблуні.

IMG_2958

Виявляється, витончені артистичні пальчики піаністок не менш вправно орудують граблями, а чоловічі плечі, треновані акордеонами і баянами, за потреби без вагань впрягаються у борону. Отож варвинські музиканти і їх помічники, ретельно підготували ділянку – позагрібали сміття, поборонували грунт, посіяли траву, розмітили майбутні ряди дерев і приступили до посадки. Цю місію разом з дорослими радо ви­конали школярі, і хочеться вірити, що з дитячих рук деревця швидко підуть у ріст, аби й нинішні учні школи встигли скуштувати плодів своєї праці.

Відзначила і той момент, що на толоці поміж сіячів прекрасного у дитячих душах, а такими і є вчителі музичного мистецтва, панувала напрочуд гарна атмосфера: спілкувалися легко, доброзичливо і з гумором, поспішали один одному підсобити, малювали в уяві майбутній шкільний садок. Тож хочеться вірити, що не тільки вміння грати на інструменті і читати ноти запозичать у них дітлахи, а й мистецтво позитивно, з оптимізмом дивитися на життя.

Обговорював того дня гурт педагогів і батьків і нагальні потреби школи: поряд із садком треба прокласти доріжку з твердим покриттям до господарського двору, збудувати новий туалет, підвести до приміщення водогін, адже і молоді деревця, щоб прижилися, поки що доведеться поливати привізною водою. Тому робота і колективові, і батькам, і можливим меценатам тут ще знайдеться.

А наразі на ділянці музичної школи висаджено кілька десятків яблунь, груш, вишень, абрикос і слив. Тож мине небагато часу, і поєднається красиве й корисне – линутимуть мелодії з вікон, а за ними – шумітиме сад, радуватиме дітвору квітом і плодом.
Щоб та мрія втілилася, треба плекати і таланти, і молодий сад.

Є.Зима, фото автора