Толока

IMG_3980

„Зроблено дорослими і дітьми…”

Може ж цього разу не підніметься лиха рука на те, що для всіх варвинців зроблено спільною працею дорослих і дітей… З такою думкою очільниця селищної громади В.Саверська-Лихошва цьогоріч вже вкотре організувала небайдужих містян на упорядкування зони відпочинку на т.з. першій дамбі. У попередні роки тут встановлювалися дощаті туалети й роздягальні, проте вік їх зазвичай був коротким – щось нівечили дебошири, щось цупили аж занадто хазяйновиті варвинці. А у підсумку – гіркота й розчарування і тих, хто марно трудився, і тих, хто шукає місце відпочинку біля найближчої до селищної забудови водойми.

А їх у нашій місцевості, на жаль, вкрай мало: щоб освіжитися спекотного дня чи порибалити, той, хто має колеса, зазвичай вирушає на удайські пляжі чи сільські ставки, а пішим відпочивальникам лишаються перша і друга дамби на околиці селища, „рудянська”, переважно гусяча, водойма.

Ще з весни розпочалися роботи на І-й дамбі – небайдужі варвинці, окремі депутати і члени виконкому селищної ради попрацювали на розчищанні порослі і прибиранні сміття, коштом СТОВ „Дружба-Нова” (45 тис. грн) і працею місцевого підприємця, представника одного із козацьких куренів Юрія Бабенка виготовлено добротні конструкції з металу і дерева – столи і лавочки, гойдалку, роздягальню і туалет, простору криту альтанку, завезено пісок для облаштування міні-пляжу.

На встановленні конструкцій були задіяні працівники загону благоустрою, а левову частку роботи виконали громадські активісти – члени ветеранських організацій селища. Свій внесок у добру справу зробили й гімназисти – члени євроклубу „Юніор”, очолює який вчитель іноземної мови Тамара Никоненко. Юнаки 10-Б і 9-Б (класні керівники І.Даценко і С.Бурляй) розкидали пісок, розвантажували й встановлювали лавочки і столи, а дівчата поміркували, як краще розмістити майбутні зручності і разом з Юрієм Васильовичем розмітили територію під встановлення об`єктів.

Саме він задав правильний напрямок толоки за участю молоді – перш за все, запитав юнаків і дівчат, якою б вони хотіли бачити цю зону відпочинку, де зручніше встановити той чи інший об`єкт. І вони охоче взялися до планування і роботи, адже юнацтво і буде найактивнішими відпочивальниками оновленої дамби.

Очільниця селища подякувала всім, хто не пошкодував зусиль і підтримав цю ініціативу мерії. У планах, говорить, очищення води. Але тінь смутку я однак вловила у бесіді з нею – настільки гарні, добротні вдалися всі рукотворні елементи зони відпочинку, що вона …непокоїться, аби їх вкотре не розікрали. Але ж є надія, що зроблене дітьми і дорослими на радість варвинцям цього разу таки встоїть.

Є.Зима, фото автора