СХВАЛЕНО ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ МЕДИКІВ І ПОНОВЛЕННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ

Із засідання виконкому селищної ради

Чергове засідання оновленого виконавчого комітету – у новому скликанні ради за участю старост сіл, приєднаних до СТГ, а також представників ради та громадськості, відбулося 11 лютого під головуванням очільниці громади В. Саверської-Лихошви.

На схвалення виконкому виносилася низка питань, і зокрема у ході підготовки сесії ради. Так, про виконання бюджету Варвинської селищної територіальної громади за 2020 рік звітувала начальник фінвідділу М. Кузьмич, про діяльність КП «Господар» – його директор О. Ломака. Програми розвитку та збереження зелених насаджень на території Варвинської селищної територіальної громади на 2021-2022 роки, місцевих стимулів для медичних працівників на 2021 рік представили начальник відділу земельних відносин Є. Ігнатенко та заступник селищного голови з гуманітарних питань О.Філоненко.

Керівники відділів ради О. Шу­ль­женко, С. Полянна представили регламент виконавчого комітету, план роботи та орієнтовний графік засідань виконкому, інформацію про стан виконавської дисципліни та реагування на звернення громадян. Також оновлено склад комісії з розміщення об`єктів благоустрою.

Виконкомом надано дозволи на облаштування нової паркової композиції в сквері «Казкове містечко» – штучне озеленене озерце у незадіяній низині парку (без фінансових затрат з бюджету), а також на спилювання аварійних дерев у різних куточках громади.

Погоджено й традиційне викон­комівське питання – надання ма­те­ріа­льної допомоги: до тридцяти осіб – на лікування, поховання тощо, для 7 мешканців населених пун­­к­тів громади – на новона­роджених дітей (по 5 тис. грн); низку питань орга­ну опіки і піклування. Віднедавна це ще й дозволи непов­нолітнім на приватизацію безкоштовних земельних ділянок.

Характеризуючи минулорічний бюджет селищної громади (на той час на Варвинщині діяли район, 2 ОТГ і низка сільрад), Марина Кузьмич нагадала, що складається він не тільки з власних надходжень, а й з міжбюджетних трансфертів – субвенцій від держави (освітня), інших бюджетів. Всього бюджет складав 95,7 млн грн (102% виконання) по доходах, проте це на 16 млн менше попереднього року. Далися взнаки не тільки карантинні труднощі, а й переведення «нафтовицьких» податків у інші регіони: від ГПЗ – до Києва, підрозділи НГВУ- до Прилук. Філії інших організацій (РЕМ, зв`язківці та ін) теж роблять відрахування за межі громади.

Наповнення місцевої казни – це одне з найпроблемніших питань, зазначила Марина Олександрівна, адже такі працівники, вимушено роблячи внесок у розвиток інших міст, необхідними послугами – освітніми, медичними, адміністративними тощо, забезпечуються тут. Не варто забувати і про те, що з ПДФО кожного працюючого лише 60 відсотків залишається в громаді, 25 – спрямовується у держбюджет, 15 – у обласний.

Вільні залишки бюджетних коштів (селищного, районного, сіл), що утворилися на початок ц.р., використовуються, в першу чергу, на оплату праці, зокрема, ліквідованих сільрад і їх установ, на підтримку райлікарні, де теж погашено заборгованість по зарплаті, інформувала головний фінансист громади. На протиковідні заходи торік було використано 490 тис грн.

У звіті директора КП йшлося про те, що торік підприємством надано послуг (вода, водовідведення, управління житлом, вивезення ТПВ, транспортні тощо) на 7,9 млн грн, на близько 1,5 млн селищний бюджет компенсував підприємству різницю оскаржених тарифів. Витрати склали більше 10,5 млн (більше 5 млн – оплата праці, по 1,5 млн – податки та електроенергія тощо). Збитки, зокрема через скасування тарифів – 549 тис. грн. Заборгованість споживачів за послуги така: більше 700 тис. – вода і водовідведення, бл. 260 – утримання будинків, бл. 180 – управління, більше 100 тис – вивезення сміття. Від 86 за воду до 65 – за сміття – такий відсоток оплати населенням послуг торік.

Як повідомив Олександр Ломака, Верховний Суд України скасував рішення обласної судової інстанції щодо скасування тарифу на вивезення сміття, відтак вже з 21 січня тариф відновлено.

Копітку роботу, хоч і не завжди вдяч­ну, проведено по дільницях водо­постачання і водовідведення, житлово-експлуатаційній – заміна труб, засувок, пробивання забитої каналізації, реконструкція обладнання на свердловинах і КНС, відновлення огорож, люків колодязів, ремонт електромереж, внутрішньобудинкових комунікацій та ін.

Виконкомом було схвалено важливі програми підтримки медиків і поновлення зелених насаджень у громаді, які врахували депутатські ініціативи. Зокрема, програмою місцевих стимулів 300 тис. грн передбачено на придбання житла тому лікарю, який згодиться працювати у Варві, а також 100 тис. на «підйомні», на навчання в інтернатурі тощо. Але залучити молодь і за таких умов непросто: крім матеріального заохочення, вони прагнуть професійного росту у міських закладах.

Інформація про вакансії подається до обласного управління охорони здоров`я, розміщується на інформаційних ресурсах, але наразі безрезультатно. Як пропонував перший заступник голови В.Гармаш, представникам громади варто побувати у медичних вузах і поспілкуватися з майбутніми лікарями.

Програма збереження і поновлення лісів, розроблена за ініціативи депутата М.І. Бойка, передбачає заліснення хоча б частини ярів (у громаді таких земель 1,4 тис. га). У ній наразі прописано 200 тис. грн «спонсорських» коштів, тож рада сподівається, що добру ініціативу підтримають місцеві сільгоспвиробники, підприємці, а також місцеві жителі – на толоках. Як зауважили члени виконкому, ділянки під такими насадженнями у перспективі слід виводити із сільгоспземель.

Щодо виконавської дисципліни і роботи зі зверненнями. Торік до ради надійшло бл. 4 тис. документів (більше половини – контрольні), відправлено бл. 3 тис., проведено 13 сесій (бл. 400 питань), 19 засідань виконкому (150 питань), 6 заходів – загальні збори і громадські слухання, більше 600 осіб побували на прийомі у голови громади, звернень від громадян надійшло більше 800 (по семи сотнях із них вдалося вжити певних заходів на вирішення). Хоч ці цифри й значні, проте «ковідний» рік суттєво знизив паперовий і людський потік до ради.

Серед озвучених на виконкомі проблем – ліквідація станцій стаціонарного телефонного зв`язку у малих селах, стан обслуговування зимових шляхів, забезпеченість протиожеледними засобами, удосконалення соціальних програм громади тощо.

У обговоренні питань взяли участь ста­рос­ти сіл О. Сит­ник (Гні­­дин­ці), М. Хижняк (Ос­­­та­­півка), В. Не­­лі­па (Ле­ля­ки), Л. Ка­р­­куша (Бог­­да­ни), яких бачите на фото, та інші учасники зіб­рання.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.