Сито голосування відвіяло благоустрій, „га-ра-жі” й позивача–райСТ

Із сесії селищної ради

За передвиборчим ажіотажем (роззирніться довкола хоч і у нашому номері районки) друга „серія” семигодинної 39-ої сесії селищної мерії (27.11.), певно, вже й загубилася б посеред нових подій, адже далі насідає 40-ва позачергова (14.12.), а потім зберуться у сучасному складі, як анонсовано радою, ще й через два дні опісля виборів – комісії, певно, шарудітимуть протоколами результатів, а „папєрєдніки” швидко ухвалюватимуть бюджет нової ОТГ. Як відомо, він очікується куди бокастішим, аніж нинішній.

Як мовиться, із пісні слова не викинеш, отож подам хоч тезовий виклад цікавинок і резонансних питань другого засідання 39-ої. А на ньому, навипередки чи наздогін з районом, довиділяли додаткові кошти на ДНЗ і вдруге так і не довиділили – на благоустрій, гучно вивчали низку земельних. Словом, як завжди.

Ринок «безгоспний»?

А першим питанням з трьох десятків на розгляд – грім серед ясного неба – скасування земельних торгів на право оренди ринкової ділянки. Коротко нагадаю: мерія, зваживши, що може за оренду „злачного” місця брати не 30 з гаком тис, а, як мінімум, вдвічі більше, ініціювала ділянку на аукціон. До припинення відносин з попереднім орендарем райСТ спонукала і безконтрольна забудова МАФами ринкової території. Спершу споживспілка ніби смиренно дивилася, як її витісняють з ринку, а восени ц.р. залучила до справи, схоже, адвоката. Прогалини у процедурі, безперечно, при вмотивованому бажанні знайдуться завжди. Отож грянула ухвала місцевого суду за позовом райСТ до землевпорядної організації, а мерії довелося виносити на сесію скасування торгів.

У засіданні брала участь представниця райСТ, котру послухали. Як депутати розлупали, що за пояс раду вміло затикає просто фаховий юрист, голосно обурювалися, а згодом не дали належної кількості голосів ні за скасування торгів, бо переконані в своїй правоті, ні за продовження договору оренди із райСТ. Станом на дату засідання, схоже, як і нині, було невідомо, хто ж має право найближчої суботи відчиняти ворота ринку і збирати звичну „данину” з тогівців чи взагалі лишити ринок під замком?..

До речі, хоч рішення й не прийнято, торги на 4.12. було однак скасовано. „Безгоспний” ринок вирує собі далі – як же ти посягнеш на „святе” – щосуботній шопінг.

«Га-ра-жі» і зміна призначення депутатської ділянки. Дубль …надцятий

У низці земельних – нова спроба виділення ділянок під гаражі по Садовій (9 ділянок) особам за раніше визначеним списком. Більше заяв, як зазначив голова земельної комісії С.Панченко, від варвинців не надходило, бо дати оголошення з такого приводу у газеті – раді з мільйонним бюджетом забракло коштів. І тут вибухнули сміхом навіть колеги, котрі зазвичай суттєво обмежують такі видатки ради.

Вкотре голосно висловившись про рівні умови для всіх варвинців, список „обраних” голосуванням не підтримали – за 7, решта проти й утрималися.

Не пройшло сито голосування згодом у розгляді численних земельних і вкотре зміна призначення земельної ділянки депутата-„земельника”, котра надавалася безкоштовно під житлову забудову, а нині він наполегливо ініціює нове призначення – під об`єкт торгівлі. Як цього разу аргументував С.Панченко, він не просить змінити призначення, а лишень – затвердити проект землеустрою… Його підтримали 10 депутатів, решта – ні.

Додаткові кошти на благоустрій. «А чи був хлопчик»?.. Себто «хлопчики» голосували чи не голосували?

Відколи відгули два засідання 39-ої Варва активно обговорює у низці інших і це резонансне питання, адже купи сміття лежать без руху на центральних вулицях селища.

Активісти ради із сесії у сесію послідовно обстоюють свою позицію, мовляв, коштів цьогоріч виділено і так забагато, вони використовуються нераціонально і непрозоро. У голови – своя аргументація: немає коштів на сніг, у КП вже скорочено трактористів, які надавали транспортні послуги…

На згаданому засіданні вдруге голосували і за зміни до програми благоустрою, і попунктово за виділення коштів у бюджетному рішенні, аби довиділити додаткові кошти, проте результат – відомий. Щоразу бракувало голосів, утрималися і проти ті, хто і зазвичай у принципових питаннях (див. вкладки поіменного голосування і протоколу засідання на сайті ради).

Голосуємо заради дітей чи під грядущі вибори? –

Запитував депутат В.Остапець колегу Д.Павленка, котрий цього разу представляв на загал необхідність дофінансування селищних ДНЗ на 400 з гаком тис. грн, зазвичай же – навпаки. Адже протягом каденції тривав принциповий „герць” поміж селищем і районом, за те, а хто ж таки має утримувати заклади. А тут насамкінець каденції питання дружно зняли у складчину – із майже мільйона до потреби 500 тис. дав район і решту – власник закладів. А що вже буцатися – кінець каденції, кінець року, визнали учасники діалогу. Подальше голосування – всі присутні „за”.

Серед інших бюджетних змін проголосовано 23 тис. на програмне забезпечення для селищної бухгалтерії, близько 6 тис. – меблі і обладнання ДНЗ.

У строкатому, як завжди, „різному” озвучено секретарем ради Т.Дейнекою таке: онкодиспансер запрошує долучитися до збору коштів на обладнання; Міністерство енергетики і вугільної промисловості „відписалося” й мерії на звернення щодо ГПЗ (під коментар депутатів-заводчан – інформація для Т.І. Чеберди (ініціатор звернення); вагову „Дружби-Нової” із х. Федоренків планується перенести на вул. Миру, 15; мешканці с. Воскресенське вкотре вимагають обмеження швидкості руху транспорту селом; вул. Нова у селищі – ремонту твердого покриття тощо.

І не без традиційного „пис-пису”. У обговоренні бюджетних змін один з депутатів-активістів вказував радівцям: купіть нарешті …дзеркало, повісьте у коридорі, щоб перед сесією депутати могли поправляти „імідж”…

А знаєте, може б добре і у сесійній залі? Пригадуєте, з лаконічним написом: „Навіть і не думайте! Це – ви…”

Є.Зима

Ну і ще «термінова телеграма». Всім, всім, всім! Коли газета здавалася на друк, 14-го грудня на 40-ій сесії наші вельмишановні депутати таки згодилися довиділити певні кошти на благоустрій.  Хух! Таки до виборів ми з ними встигли – вони проголосувати, а я написати…