Щоб зберегти стабільність, доводиться вживати заходів економії

Із перших вуст

На травневій сесії селищної ради на прохання депутатів було озвучено стан наповнення селищного бюджету у воєнний період, адже, як відомо, загальна ситуація в державі, яка змушена оборонятися від відкритого силового нападу неадекватного сусіда, на жаль, оптимізму не додає.

За інформацією начальника фінвідділу селищної ради М. Кузьмич, ситуація в громаді не критична: зарплата, енергоносії сплачуються вчасно, але, як і в усій Україні, наповнення бюджету зменшується. Зокрема, у квітні із очікуваних 13,8 млн надійшло лише 8,6 млн грн, натомість видатки склали 9,6 млн. Травень: із 9,8 млн надійшло 8,4. Не виконуються надходження від акцизів з пального, ПДФО із паїв, податки земельний, єдиний з юросіб тощо.

Хоч у державі діє низка воєнних пільг щодо оподаткування, однак у нас є немало тих підприємців і підприємств, хто продовжують їх сплачувати, тому Марина Кузьмич висловила вдячність таким свідомим варвинцям.

Також Марина Олександрівна довела до відома депутатів, що у зв’язку із ситуацією в країні на 4,5 млн грн зменшилася державна освітня субвенція, на 100 тис. і 36 тис. відповідно – на оплату праці фахівців інклюзивно-ресурсного центру і державну підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Вивільнені кошти держава спрямовує у резервний фонд, для підтримки ЗСУ.

Отож, наразі не тільки суттєво скорочено всі необов’язкові видатки селищного бюджету, тимчасово призупинено виплати видатків стимулюючого характеру, програми розвитку, а й немає фізичної змоги їх робити. Доки щомісячно не будуть виплачені першочергові видатки – зарплатня, енергоносії, оборонні потреби, казначейством держави не проводяться всі інші платежі, приміром, на господарські потреби установ.

Як звучало у інформації начальника відділу освіти В. Кутового, з метою економії коштів місцевого бюджету частину персоналу освітніх закладів було тимчасово вивільнено з постановкою на облік РЦЗ, як практикують на сезон сільгоспвиробники. Він зазначив, що виплати по безробіттю таким працівникам будуть навіть дещо більші, аніж у період простою закладу.

Порушували депутати і питання подальшого відновлення роботи в громаді дитсадків і шкіл. Як інформував очільник галузі, доки держава у стані війни за існуючими нормативами це можливо лише за наявності у закладі належним чином обладнаного об’єкту укриття. Наразі такі об’єкти мають лише Журавська школа і Варвинський ліцей №2, але і вони потребують додаткової підготовки. Вивчаються варіанти їх двозмінної роботи і підвозу туди учнів з інших закладів.

Переобладнувати підвали, погреби, приміром у садках, він вважає не найкращою ідеєю, адже безпека дітей у цій справі – головний пріоритет. Однак треба шукати можливості відкривати хоча б тимчасові чергові групи, щоб розвантажити батьків і соціалізувати дошкільнят, наполягала голова фракції “Рідного Дому” Любов Лущик.

Записала Є. Зима

 

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).