Що хвилює мешканців Озерянської ОТГ?


24 жовтня, у ході робочих зустрічей на своєму виборчому окрузі, депутат Ве­р­ховної Ра­ди Валерій Зуб зустрівся з громадою нещо­давно створеної Озе­­рянської ОТГ, де поспілкувався зі свої­ми виборцями, очі­льником та депу­татами громади, сільськими старостами, котрі озвучили невирішені проблемні питання громади.

На початку зустрічі народний депутат ознайомив учасників з результатами роботи Верховної Ради від початку каденції. Було наголошено, що у напруженому режимі Верховна Рада прийняла цілий ряд рішень, важливих для вирішення сьогоднішніх викликів в економічному та соціальному житті держави, а також зупинивсь детальніше на реформуванні медицини та створенні госпітальних округів.

Очільник громади Сергій Дмитренко озвучив проблеми, які сьогодні турбують жителів громади. По-перше, Озерянська громада розраховує наступного року отримати більше мільйона гривень до свого бюджету ПДФО від сільгоспвиробника, котрий зареєстрований у Варві, а працівники мешкають на території їх ОТГ. Як відомо, варвинські депутати також звернулися до нардепа з проханням врегулювати це питання. Тому жителі Озерянської ОТГ зацікавлені, аби при прийнятті такого закону було враховано інтереси усіх сторін. По-друге, озерянці переконували, під час прийняття закону про адмінустрій такі маленькі громади, як їхня, залишити і дати їм змогу довести свою спроможність, а в подальшому, можливо, і підсилити їх за рахунок сусідніх сіл, які ще не визначилися з об’єднанням. По-третє, до цих пір в громаду не передані соціальні об’єкти та землі поза межами населених пунктів.

Виконуючий обов’язки старости Кухарського старостинського округу Микола Колот наголосив, що найбільше селян турбують непосильні тарифи на газ і електроенергію, а також доступність якісного медичного обслуговування. Адже медична реформа передбачає створення госпітальних округів (найближчий від Кухарки буде на відстані 60 км) і потужних медичних центрів, в яких обслуговування буде недешевим, а при мізерних пенсіях селян ще й не доступним. Тому Микола Михайлович висловив прохання від імені усіх сільчан зберегти районну лікарню і по можливості забезпечити її спеціалістами. Валерій Зуб відповів, що лікарня у районі залишиться стовідсотково, але в якому вона буде вигляді – залежатиме від її керівництва, адже насильно спеціалістів у лікарню ніхто не приведе.

Сімейний лікар Володимир Ткачов висловив прохання придбати в Озерянську амбулаторію електрокардіограф, в лабораторію – біохімічний аналізатор, реактиви, а люди просили відновити роботу стоматологічного кабінету.

Також серед тем, які цікави­ли населення Озерянсь­кої громади, звучали встановлення модемів для зчитування показників газу, які коштують більше сотні ти­сяч гривень на один об’єкт, виру­бування лісів і лісосмуг, стан дороги, котра б з’єднала Чернігівську і Пол­тавську області, ціни на молоко, яке прий­мають від населення, та ін.

Валерій Зуб не лише відповідав на поставленні запитання, а й висловлював власне бачення щодо вирішення тих чи інших проблем. Деякі із них нардеп пообіцяв обговорити з профільними міністрами та по можливості знайти шляхи їх вирішення. Закликав виборців бути активними і подавати свої пропозиції вчасно. Скажімо, бюджетні питання – до затвердження бюджету, а не після.

Того дня усі бажаючі мали змогу поспілкуватися з народним депутатом і під час особистого прийому громадян.

Текст і фото Наталії Паляниці