Роботу варвинського ринку відновлено

У комунальній сфері громади

Минув місяць, як в умовах протиепідемічного карантину у Варві, все ж таки, відновлено роботу торговельного майданчика – ринку для реалізації промислових і продовольчих товарів. Хоч селище має доволі розгалужену мережу закладів торгівлі, проте немало варвинців звикли послуговуватися перевіреними точками реалізації продуктів і речей саме на ринку. Тут можна збути і придбати вирощене у особистих господарствах, м’ясо-молочний асортимент, як мовиться, від виробника – із селянського двору, або одяг і взуття, інший промисловий крам дешевше, аніж у місцевих магазинах. Тому зняття тимчасової заборони торгівлі на ринку варвинці очікували нетерпляче, апелюючи і до мерії, і до депутатів.

Ще у червні селищна комісія техногенно-еко­логічної безпеки і надзвичайних ситуацій відновила роботу торговельного майданчика, перші підсумки старту ринкової торгівлі підводили теж на одному з її засідань – за участі спеціалістів ради, Держпродспоживслужби, місцевої медицини, комунального підприємства, якому рада доручила підтримання порядку на ринку.

Карантинну паузу було використано радою, аби в цілому намітити подальшу перспективу існування ринку. Певно, після припинення співпраці зі споживспілчанським підприємством «Ринок» (конфлікт розвинувся довкола самовільної забудови земельної ділянки селищної власності) найпростішим для мерії був би варіант передати територію в оренду новому приватнику. Проте, зрештою, за наполягання депкорпусу, майданчик було передано на обслуговування КП.

Це надійний спосіб зберегти для варвинців місцевий комунальний ринок, адже новий орендар міг би застосувати орендовану територію у центрі селища на власний розсуд, хоч би й під паркінг для фур, – зазначав на одній із сесій голова фракції «аграріїв» у раді Микола Гайдай і депутати та радівці дослухалися, хоч господарювання на ринку для КП – то, безперечно, додатковий клопіт.

Готуючись до відкриття майданчика у дещо оновленому форматі, «Господар» демонтував старі торгові ряди, збудував новий прилавок для місцевих молочників, дещо спланував територію і виконав підсипання щебенем. Допомогу коштами і матеріалами надали селищна рада та благодійники.

Як зазначили на комісії за головування В.Саверської-Лихошви, нині вдалося зробити те, що здавалося неможливим – розмістити всіх торговельників у межах офіційно визначеного майданчика, розвантаживши прилеглі вул. Ломоносова, Шевченка, Вербну. Додаткові торгові місця для реалізації молодняка птиці, сільгосппродукції залишили на зручному майданчику біля запасного поля стадіону. Касир торговельного майданчика М.В. Гладченко збирає оплату за торгові місця, регулює зручну всім розстановку яток, а працівники КП, ради, поліції і Держпродспоживслужби, лабораторія якої відновила свою роботу на ринку (приміщення колишньої насіннєвої інспекції), стежать за дотриманням порядку і виконанням санітарних норм.

Комісія відзначила необхідну організацію протиепідемічних заходів, визначених урядовими постановами. Зокрема, температурний скринінг на вході до ринку, масковий режим і наявність деззасобів. А від населення бажане чіткіше виконання вимог щодо соціальної дистанції, застосування масок і респіраторів. Наше свідоме ставлення до колективної безпеки, і в питаннях протидії поширенню вірусу зокрема, сприятимуть безперебійній роботі подібних об`єктів.

Ще багато чого треба зробити на торговельному майданчику для поліпшення умов торгівлі і для зручності покупців, визнають у мерії. Це і дообладнання торгових рядів, бажане б і асфальтування території, упорядкування договірних відносин з власниками тимчасових споруд тощо. Проте наразі здійснено головне – ринок збережено у статусі свого, комунального, підконтрольного громаді, і відновлено його роботу у період карантину.

Є. Зима, фото Я. Богоденка.

This slideshow requires JavaScript.