Резонанс

СПІВІСНУВАТИ ТРЕБА ПО СОВІСТІ,
нагадують хуторяни сусідові, котрий вкриває
непроглядною курявою їх двори і дуже …„пахне”

Зі своєю проблемою, а для людей вона обернулася просто-таки бідою, мешканці хутора Федоренків, котрий знаходиться у межах Варвинської селищної ради, чи не щодня обривають телефони місцевих владців. Хуторянам дошкуляє тривожне сусідство із тваринницьким комплексом і ваговою місцевого сільгосптовариства: вкрай розбитою хутірською дорогою (вул. Толстого) щодня їздять десятки багатотонників, а коли той шлях об`їжджають грунтівкою поряд, оселі й дворища мешканців вкриває густа пилюга. Нічим дихнути, кватирку не відкриєш, прання не повісиш, дітям ніде погуляти, справедливо обуються змучені люди. Якщо в попередні роки аграрії хоча б поливали водою ту пилюку і всім жилося хоч трішки легше, то нині немає й таких намагань запобігти проблемі.

Відтак голова селища В.Саверська-Лихошва запросила на зустріч з мешканцями Федоренкового предствників місцевих ЗМІ, аби „дружбяни” почули їх обурення. Гурт обурених жінок підкріпив той захід символічною протестною акцією – перекрили курний польовий шлях до ферми імпровізованими клумбами з квітами.

Але це не єдина проблема недобросусідського співіснування жителів кутка і сільгоспвиробника, котрий позиціонує себе потужним і сучасним підприємством. Поле неподалік тваринницьких приміщень і людських осель залите гноєм, добряче „пахне” і силос, що складується тут. Певно, ті аромати нюхають й відпочивальники дитячого табору у „Сосні”.

Бабусі-старожили кажуть так: вік тут прожили, поголів`я на фермі у кращі роки утримувалося чимале – і по 14 тис., а такого безладу ще не бачили…

Є.Зима, фото Я.Смерек