ПОВНЕ ЗАТИШШЯ…

Діалог: влада-громада

10 травня 2018 року в селищі Варва за участю народних депутатів відбувся мітинг. Ціль і мета цього дійства була надважливою – недопустити закриття Гнідинцівського ГПЗ та відновлення стабільної роботи підприємства.

Після цих заходів народний депутат О. Кодола, а пізніше заступник голови Верховної Ради України О. Сироїд та депутат Верховної Ради В. Войціцька за участі голови профкому Гнідинцівського ГПЗ Т.М. Левченко провели брифінги у Верховній Раді. В своїх виступах вони пояснили проблеми, які мають місце на підприємстві, та звернулися до відповідних установ та уряду.

З часу проведення загальних заходів як у районному центрі Варва, так і після виступів депутатів на брифінгах, пройшло вже більше місяця. Напруга серед людей не спадає. На такій основі почали народжуватися різного роду плітки і про саме підприємство і про ситуацію навколо нього. Чи не варто було б уже поінформувати населення про те, чи набули ці загальні зусилля хоч якихось результатів?

30 травня 2018 року народний депутат Верховної Ради України О. Кодола, перебуваючи з робочою поїздкою на Варвинщині при зустрічі з громадськістю питання Гнідинцівського заводу не піднімав. Зі слів керівництва району стало відомо, що підприємство працює у штатному режимі. Якщо все добре і все вирішено, то мешканці району повинні знати тих, хто приклав зусилля для вирішення вказаної проблеми та почути конкретну інформацію з цього питання, у тому числі і про те, як відреагували відомства та уряд на звернення жителів селища. Дане питання щодо перспективи Гнідинцівського ГПЗ слід донести громадськості хоча б через місцеві ЗМІ – районні газету та радіомовлення.

Вболіваючи за долю підприємства, населення району продовжує чекати на отримання інформації від організаторів мітингу про те, як відреагували відповідні відомства та уряд на їх звернення. Залишається також не зрозумілим, чи всі депутати від Чернігівщини були залучені до проблем Гнідинцівського ГПЗ. Разом з тим, також не почули думки і депутатів всіх рівнів з їхніми лідерами. І коли бачимо повне затишшя щодо Гнідинцівського ГПЗ, то ця мовчанка насторожує людей. Навіть якщо частину проблем і знято, то учасники мітингу про це повинні знати в першу чергу, а інформування населення має бути вчасним, що відкидало б думки людей про те, що мітинг, проведений в райцентрі, не був піар-акцією.

О. Давиденко,
голова ради Варвинської районної організації  політичної партії «Соціалісти»