Попередження – це ще не скорочення, все залежить від бюджету об`єднаної громади

Із перших вуст

Саме на зламі 2020-2021 років немало змін очікується на рівні колишніх районів у ході переформатування місцевої влади. Деякі районні установи змінять підпорядкування і формат роботи вже у складі ОТГ, інші – кануть в лету. Найбільша тривога, що озвучується варвинцями: як за цих обставин і за наростання епідемії коронавірусу функціонуватиме місцева медицина? Зокрема, чому працівники вторинної ланки – ЦРЛ, наразі масово попереджені про можливе вивільнення? На запитання відповідає голова Варвинської РДА В`ячеслав ПИЛИПЧЕНКО:

– Дійсно, попередження про можливе вивільнення здійснено у всіх відділеннях лікарні. Але це не означає, що ці працівники в обов`язковому порядку будуть скорочені.

Цього року фінансування закладу здійс­нювалося Національною службою здоров`я України за пакетами законтрактованих медпослуг, але це – лише половина від реальних потреб лікарні. Співфінансування до потреби здійснювали районний і селищний бюджети.

З ліквідацією району турботу про функціонування місцевих закладів, в тому числі медичних, має взяти на себе Варвинська об`єднана громада. Щоб попередження про можливе вивільнення не довелося реалізувати, такі видатки слід передбачити у її бюджеті – 2021. Це близько 11 млн грн, а можливо, і більше – у зв`язку зі зростанням мінімальної зарплати та ін. видатків.

Відтак, це одне з першочергових питань, щодо якого має визначитися новообрана рада громади.

Записала Є. Зима