ПОЛІТ ДУШІ МОЄЇ…

У літературній вітальні

Українська книга, рідне слово – це та бездонна криниця, з якої ми черпаємо наснагу, любов до отчого краю, до України. А поети й письменники допомагають нам не збитися з вірного шляху, полюбити багатогранне друковане слово.

Нещодавно, 26 вересня, в рамках бібліотечного тижня, присвяченого Всеукраїнському дню бібліотек, в читальному залі Варвинської ЦБС відбулася подія, яка додала нових барв в літературне життя Варвинщини. Це була презентація і водночас літературний портрет знаної у нашому районі поетеси, письменниці, самобутньої, талановитої антонівчанки, педагога за освітою і за покликом душі Тетяни Стеценко. Захід відбувся з нагоди виходу нової книги авторки «Дочекайся мене», яка побачила світ цього року у видавництві «Терен» м. Луцьк.

Тетяна Анатоліївна – натура невгамовна. Хоч вона досить комфортно почувається в поезії, та все ж з непоборною цікавістю позирає й на інші обрії: пробує, і досить успішно, освоїти царину прози. Тож до нового видання увійшли лише прозові твори, написані протягом двох останніх років. Кольорова, барвиста, наповнена густим, красивим словом збірка складається з двох розділів: «Ліричні акварелі» та «Життя як воно є». Головна тема збірки – це життя, без прикрас на тлі часу і подій сьогодення. Як говорить сама авторка, вона не шукає сюжетів у книжках і не позичає їх в когось. Її сюжети – саме життя у його проявах: у злетах і падіннях, почуттях і відчуттях, подіях і надіях на краще.

Це вже третя книжка в літературному доробку Тетяни Анатоліївни. В 2011 році вийшла у світ її перша збірка лірики і прози «Сподівання дива», в 2015 році надруковано книгу «Коли щаслива жінка», які користуються заслуженою увагою читачів та захоплюють їх своєю щирістю і багатством. Також її вірші звучали на районному радіо та увійшли до збірки поетів Варвинщини під назвою «Літо на порозі» та в «Народну книгу поезії» (м. Кіровоград). Вона друкувала свої твори в періодичних виданнях різних міст України: нашого «Слова Варвинщини», «Біла хата» (Чернігів), «Літературний Чернігів», «Газета для жінок» (Кіровоград), «Життєві історії» (Львів), «Сімейна Газета» (Хмельницький) та ін.

До речі, як повідомила авторка, нещодавно у Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка відбулася презентація усіх трьох її видань. І в останньому випуску щоквартального часопису «Літературний Чернігів» буде вміщено її новелу «Молодий сніг» із останньої збірки «Дочекайся мене».

На презентації нової книжки в читальному залі Варвинської бібліотеки зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, до натхненної творчої праці та наділені великою любов’ю до книги, до поетичного слова, друзі і колеги по перу – добрі, розумні, щирі, які в свою чергу теж надихали її до творчості.

Вступне слово зробили директор ЦБС Олена Короленко та методист бібліотеки Валентина Заєць. Багато хороших, теплих слів мовили вони про місцеву поетку, торкнулися її творчості, зокрема зачитали її віршовані рядки про осінь, а також провели огляд збірок Тетяни Стеценко і більш детальніше зупинилися на новому виданні, яким поповнилася літературна поличка бібліотеки.

-Тетяна Анатоліївна в своїх творах не просто ставить проблему сьогодення, а подає її вирішення через змалювання непростих жіночих доль, які проживає і сама разом зі своїми героїнями, радіє і страждає з ними. – Говорили ведучі. – Особливу увагу хотіли б звернути на розділ «Ліричні акварелі», де кожна замальовка – це справжня картина, майстерно вимальована з натури багатою фантазією за допомогою не пензля та фарби, а художніми засобами її виразності. Вони ваблять до себе красою. І як біля картин великого художника стояв би годинами, так і ці «акварелі» ваблять до себе соковитими барвами слова.

Далі ведучі запросили до слова винуватицю літературного свята Тетяну Стеценко. Вона, перш за все, подякувала гостям, які завітали на урочини, а також всім, хто допомагає її поезії побачити світ і підтримує її творчість. Також вона зазначила, що їй дуже приємно поспілкуватися з людьми, які небайдужі до слова та поезії. Тетяна Анатоліївна розповіла про свою роботу над книгою, про творчий пошук. Особливу подяку вона висловила колезі, вчительці Марині Козін, котра плідно попрацювала над упорядкуванням зібраних матеріалів для видання книги, здійснювала комп’ютерний набір творів. Авторка також зазначила, що книгу «Дочекайся мене» видала за власні кошти.

А далі Тетяна Стеценко зачитала яскраві описи природи з своєї нової збірки з новел «Травень-чародій», «Квиток до Чикаго», «Ніч – полон самоти», «Молодий сніг» та ін. Кожен присутній у залі, слухаючи їх, відчув наче ніжний «дотик до душі». З усього відчувалося, що письменниця обожнює українську природу і з трепетом підбирає епітети, щоб підкреслити чарівність навколишнього світу.

Аудиторія завмерла, слухаючи прозу у виконанні авторки, і переконалася у її особливій чуттєвості до світу, а також у тому, що її Бог щедро наділив ще й акторськими здібностями.

Зворушливими були вітання на адресу авторки видання від селищного голови, до речі, колеги по перу Валентини Саверської-Лихошви, керівника поетичного клубу «Пер­во­цвіт», членом якого є Те­тяна Стеценко, Алли Ли­собикової, директора Варвинського буди­нку культури Наталії Пше­ничної, директора Ан­тонівського СБК Надії Во­лік. Всі бажали письменниці довголіття, нових творчих здобутків, щоб муза надихала авторку на нові творіння.

Директор ЦБС Олена Короленко разом із побажаннями здоров’я й творчого запалу вручила Тетяні Стеценко букет троянд.

Органічно доповнювали презентацію виступи учасниць народного ансамблю «Антонівчанка», в складі якого співає і сама Тетяна Стеценко. Жінки надзвичайно чутливого серця й розчахнутої душі виконали українські народні пісні «Сухая тополя», «У середу родилася».

Свою пісенну емоційну творчість присутнім подарували й учасниці народного співочого колективу «Мальви» Варвинського будинку культури.

В кінці зустрічі Тетяна Стеценко презентувала книгу своєї подруги, посестри по духу і перу «У кожного своя доля» Валентини Кунденко з Талалаївського району, котра не змогла бути присутньою на цій зустрічі.

Під час заходу також демонструвалась книжково-ілюстративна виставка «Політ душі або натхненні музою», де були представлені твори авторів Варвинщини – Олександра Покидька, Надії Кольцової, Тетяни Зуб, Володимира Ворони, Євгенія Домме, Валентини Саверської-Лихошви, Олександра Кисляка і ін.

По закінченню спілкування всі бажаючі мали змогу придбати книгу і отримати автограф авторки.

Наталія ПАЛЯНИЦЯ, фото автора

This slideshow requires JavaScript.