ПОКЛИКАЛИ НЕВІДКЛАДНІ ПИТАННЯ

Із сесії селищної ради

Минулої середи, 11 листопада, селищні обранці сьомого скликання, вже й не думавши, що доведеться, мусили зібратися на позачергову, 52-у, сесію селищної ради. Новообрані депутати приступлять до роботи після першої сесії восьмого скликання, котра відбудеться невдовзі, а наразі виникли питання, котрі не можуть чекати – так пояснювали колегам організатори зібрання. Зокрема, потребує реєстрації як юридична особа фінансовий відділ селищної ради, здійснено поточні зміни до бюджету селища, триває приймання майна з власності району тощо.

З огляду на складну епідситуацію засідання депутатських комісій і сесія відбувалися на подвір`ї селищної ради, з дотриманням соціальної дистанції та інших карантинних вимог. У комісіях розгляд питань очолили Богдан Макух, голова комісії соціально-економічного розвитку, Валерій Чаленко, заступник голови бюджетної, у обговоренні і в подальшому ухваленні рішень взяли активну участь депутати Микола Гайдай, Віталій Неліпа, Василь Небрат, Тетяна Прищенко та інші. Сесію вела голова громади Валентина Саверська-Лихошва.

Принагідно розглянуто чергові заяви варвинця В. Остапця щодо скасування тарифів та ін., тож заявник брав участь в роботі комісій, сесії.

Про необхідні фінансові зміни інформувала загал начальник фінвідділу Марина Кузьмич. За рахунок перерозподілу видатків селищних установ і закладів, економії коштів за окремими програмами було спрямовано на дофінансування нагальних районних потреб більше 430 тис. грн: ЦРЛ – 209,6 тис. грн, центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді – 24 тис. грн, терцентру соцобслуговування – 122 тис. грн, централізованій бібліотечній системі району – 62 тис. грн – для виплати заробітної плати і нарахувань на оплату праці. Також профінансовано видатки на придбання засобів індивідуального захисту для медиків (більше 50 тис. грн), підвіз учнів шкільними автобусами тощо; затверджено розпорядження, якими виділялися кошти на ремонт котелень навчальних закладів, придбання новорічних подарунків дітям. Селище «зняло» планові призначення на близько 300 тис. грн, якими район мав співфінансувати МНВК, аби районні колеги могли спрямувати їх на інші нагальніші потреби.

Щодо необхідності реєстрації фінвідділу окремою установою і внесення відповідних змін до структури апарату ради, його штатного розпису інформував депутатів керуючий апаратом Євгеній Шкуліпа, зазначивши: такі вимоги оновленого у жовтні цьогоріч Бюджетного кодексу, алгоритм дій надано областю, штат відділу залишиться незмінним, хоч його і буде виокремлено з апарату ради, доведеться пройти всі формальності, аби оновлений фінансовий орган селища повноцінно запрацював, адже у 2021 році селищна скарбниця фінансуватиме бюджетну сферу всього колишнього району.

Сесія затвер­дила акт приймання-передачі об’єкта «Не­­завершене будів­ництво житлового будинку по вулиці Шевченка в смт. Варва» (остання заводська недобудова – 30-квартирний будинок), недобудову передано в оперативне управління КП «Господар», а земельну ділянку – в постійне користування.

Після розгляду заяви Остап­ця В.П., як зазвичай, тривалого і дискусійного, рішення щодо комунальних тарифів наразі залишено без змін. Їх скасування, як і раніше у ході судового оскарження, знову спричинило б місцевий комунальний колапс і необхідність дофінансовувати різницю тарифів із селищного бюджету, тож вимоги заявника депутати не підтримали. Якщо до тарифів є обгрунтовані зауваження, зазначали вони, їх слід враховувати у ході прийняття нових тарифів.

Проблему поводження з безпритульними тваринами вкотре порушували депутати. Спе­ціалістів зі стерилізації тварин бракує, їх послуги недешеві, але роботу цю вести треба, нагадали вони радівцям.

Є.Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.