Під ялинку – депутатські подарунки

Із сесії селищної ради

Хоч минулої бюджетної се­сії 20 грудня селищні обранці прощалися у році минаючому з наміром побачитися у сесійній залі хіба вже у році новому, проте й 28 грудня довелося зібратися для термінових змін до бюджету-2018.

Сталися такі через надход­ження 430 тис. грн додаткової суб­венції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Кошти залу­чено за сприяння народного депу­тата від нашого округу Олександра Кодоли.

Зокрема, на придбання архі­тек­турно-паркової композиції із сонячними панелями для смт Варва буде використано 190 тис. грн.; на закупівлю елементів дитячого майданчика для с. Леляки – 46 тис. грн.; на будівництво дитячого майданчика по вул.  Захисників України у Варві -116,3 тис. грн.; будівництво інклюзивного дитячого майдан­чика по вул.  Миру теж у селищі, територія ліцею №2 – 77,5 тис. грн.

У ході обговорення проекту рішення депутати цікавилися прак­тичним застосуванням «соняч­ного дерева» – нової малої архітектурної форми. Ця прикраса, окрім естетичного призначення, матиме й цілком утилітарне: даватиме можливість підзарядити мобільні пристрої, якщо така проблема спіткала їх власників поза домом чи офісом. Хто-хто, а місцева молодь цю додаткову зручність має оцінити. Безперечно, зайві 200 тис.  у громаді  застосували б і на більш нагальні потреби, проте, як мовиться, до дарованого коня годі прискіпуватися.

А от місця під нові спортивні й дитячі майданчики, схоже, визначено з врахуванням місцевих побажань. Так, про необхідність встановлення такого неподалік клубу-кінотеатру на селищній Перекопівці неодноразово вів мову місцевий депутат М. Цопа, проте вдоволення від близької і реальної перспективи цієї справи не відчувалося. Депутат нагадав і про 50 тис., заплановані сюди із селищного бюджету, голова ж громади, оскільки нардепом вже надано стотисячну допомогу, пропонувала подбати і про інші запити варвинців. Зокре­ма, жителі мікрорайону «Аеродромний», а там селяться переважно молоді сім`ї, теж просять майданчик для дітвори. Як краще вчинити у цій ситуації – вирішать згодом.

Відтак депутатські кошти, що раптово впали селищній громаді під ялинку, прийняли – за беззаперечним принципом: «Дають – бери…»

Зібрання завершувалося розлогим виступом активіста-споживача щодо правомірності застосування енергокомпаніями області публічного договору на такі послуги (як відомо за їх повідомленнями, з нового року, як і у газівників, тут теж стався поділ на два підприємства, котрі забезпечують розподіл електроенергії і безпосередньо продаж такого товару).

Зокрема, він вказував на те, що споживач не ознайомлений з текстом договору, даючи згоду на його укладання заявою-приєднанням. Та, як на мене, навряд чи знайдуться ті, хто захоче випробувати на собі (особливо взимку, коли навіть газові котли потребують електропостачання), як же поведеться монополіст, якщо до договорів з новим постачальником, пхекнувши, не приєднатися.

* * *

Доки позачергова «короткометражна» сесія збирала кворум – обранці ж бо на роботах, у своїх клопотах на кшталт «кінець року», між тими, хто вже прибув, і головою громади відбулося обговорення поточних проблем селища. Зокрема, стану чищення вулиць від снігу, адже передноворічні дні позначилися рясним снігопадом. Хоч вулиці й тротуари селища розчищено цього разу досить оперативно, проте депутати й інші присутні акцентували увагу голови на проблемних місцях: перехрестя, виїзди з периферійних вулиць, підходи до пішохідних переходів, ринкова територія, стоянки автотранспорту і зупинки громадського чи службового тощо. Все це В. Саверська-Лихошва взяла до уваги і деякі з нарікань було усунуто вже за день-два, проте з її вуст прозвучало: трактори на ремонті, підварюються і готуються до подальшої роботи…

«Наша громадськість», що прибула й на розгляд одного-єдиного «поточно-рутинного» питання сесії і чинно возсідала поряд з депутатами, схоже, цього разу кращої свіженької «зради» у мерії не віднайшла. Коли земляки з теплом і новими надіями проводжали непростий 2018-й, інтернет-мережу сотрясали писаниною: пробі, та у них всі трактори поламані, рятуйте, майно громади урядують не так…

Як на мене, той вереск здіймають: а) вельмишановні необрані, бо …цього разу не обрані; б) ті, котрі, куди б не дивилися, бачать тільки негатив, бо короткозорі до позитиву, а тим паче, – до чужих проблем і старань; і зрештою в) людям, які особисто не задіяні у практичній площині і не несуть відповідальність за зроблене, навіть невтямки: коли щось виходить з ладу, його просто слід оперативно полагодити і повернути до роботи, чогось немає – то знайти, зупинилося з тих чи інших причин – організувати і привести в дію. І жити й працювати далі.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.