Під її піклуванням – зелені новосели

Всі погодні примхи цьогорічного літа – то палюче сонце, то нищівні зливи, то спека, то холод – сповна відчув кожен варвинець, а надто ті, хто захоплюються квітникарством-городництвом, хто доглядає такі насадження за обов`язком служби.

Особливо екстремальним видався спекотний червень, розповідає Вікторія Шеремет, працівниця селищного загону благоустрою, котра здійснює догляд за клумбами і декоративними насадженнями у громадських місцях Варви. Молода жінка прийшла у загін цьогорічного квітня і одразу взялася за непросту справу – доглядати зелену красу, котрої у підвісних, переносних вазонах і на клумбах нині додалося.

Під її опікою декоративна рослинність центральної площі, «кругу», інших озеленених транспортних розв`язок – біля колишньої автостанції і на в`їзді у селище з Прилук, туї-новосели парків тощо. Вони потребують уваги і дбайливих рук, а найбільше влітку – живильної вологи.

У мерії вигадали спосіб вирішити давню проблему поливу квітників і нових насаджень – придбали мотоблок і налаштували його на підвезення бочечок і «буньок» з водою. Тож нині Вікторія самостійно вправно кермує цим сталевим «коником». У найспекотніші дні, розповідає, доводиться робити селищем по кілька ходок від радівської котельні, щоразу набираючи до 300 літрів води. За потреби у чоловічій силі – допомагають інші робітники загону благоустрою.

Особливого піклування потребують туї-«кульки» на площі, ростуть вони у спеціальному субстраті, в контейнерах, а на зимівлю їх доведеться прилаштувати у тепло. Спіднички-петунії, які радували око протягом попередніх місяців пишним цвітінням, наприкінці літа під палючими променями швидше втрачають декоративність, потребують підживлення.

Цьогорічний екстремальний квітковий сезон показав, що у озелененні селища слід більше приділити увагу невибагливим, витривалим рослинам, багаторічникам, котрі не потребуватимуть оновлення кожного року.

Такою себе показала королева квітників – троянда. Поодинокі кущі на селищних клумбах навіть за спекотного літа довели свою витривалість – обібравши відквітлі трояндові голівки, радіє новим квітам варвинська квітникарка Віта Шеремет.

 

До теми

Благоустрій – це щоденний  комфорт і візитівка для гостей

– Цьогоріч у плані поліпшення естетичного вигляду центру нашого містечка, його зон відпочинку зроблено немало, – розповідає заступник селищного голови Ірина Чаленко. – Ще навесні, щойно впоравшись із сезонним «великим прибиранням», ми взялися за озеленення найлюдніших місць селища, його візитівок. На площі нові добротні лавочки і ліхтарі було доповнено контейнерними шароподібними туями, підвісні кашпо і бетонні клумби заквітчано петуніями. Для апмельних квітів виготовлено декоративні металоконструкції. На в`їзді до Варви встановлено квіткову корзину. Біля Дошки пошани, площі, адмінбудівлі ради, у парку Слави висаджено самшит. Також центральну алею парку прикрасили гарними, підрощеними саджанцями туї, на висаджуванні яких попрацював спільний депутатський десант.

У спілкуванні із представниками місцевої влади варвинці наголошують на важливості відновлення зелених насаджень, тож дослухаємося до їх думок. Кожному хочеться бачити наше містечко охайним і зеленим.

Хочеться висловити вдячність мешканцям селища за активну участь в озелененні. Микола Левун не перший рік поспіль разом з друзями-пенсіонерами поблизу ліцею №1 і в інших місцях висаджують горіхи, котрі вирощує на своєму обійсті. Анатолій Однолько висадив березовий гай в мікрорайоні «Сад». Багато небайдужих жителів пропонують квіти, які розрослися в їхніх дворах. Це і півонії, і тюльпани, і нарциси, хости та іриси. Дякуємо вам! Спільними зусиллями ми робимо нашу Варву квітучою та красивою!

Заходи впорядкування центральної площі селища, зокрема, озеленення, встановлення клумб, архітектурних елементів тощо – то лишень верхівка «айсберга» благоустрою – важливого напрямку діяльності ради, адже це комфорт для проживання наших мешканців, гарне враження від кожного населеного пункту. Щоденна, рутинна робота у благоустрої набагато об`ємніша і помітна вона людському оку здебільшого тоді, коли трапляються якісь негаразди чи “форс-мажор”.

Роботи забезпечують загін благоустрою (17 осіб із робітниками у селах), на сезонні толоки підключаються колективи ради і установ, організацій, техніка залучається з КП «Господар» та інших суб`єктів господарювання.

А йдеться про догляд і взимку, і теплої пори за дорогами і тротуарами, прибирання селища і сіл, обкошування зелених зон, видалення та вивезення сміття, ліквідацію стихійних сміттє­звалищ, утримання в належному стані майданчиків для збору ТПВ і сміттєзвалища, оновлення дорожніх знаків і розмітки, вуличного освітлення, догляд за кладовищами і пам`ятними місцями, створення умов для відпочинку дітей і дорослих тощо.

Так, маємо гарні напрацювання у забезпеченні освітлення алей «Казкового містечка», парку Слави, ділянки вул. Миру від автозаправки у напрямку с. Світличне, встановлено нові ліхтарі біля обох ліцеїв, триває заміна ламп на енергоощадні.

Намагаємося покращити стан наших парків, встановлюючи комфортні лави, оновлюючи існуючі, а також – елементи дитячих майданчиків, будівель. Нові дитячі майданчики з`явилися по вул. Промислова, Аеродромна, Пилипенка, За­хис­ників України, інклюзивний – на території ліцею №2.

У парку Слави встановлено іменні меморіальні дошки загиблим воїнам – учасникам АТО.
План заходів благоустрою охоплює і старостинські округи, де виконуються необхідні сезонні роботи, біля освітніх установ встановлюються контейнери для сміття, з населенням укладено договори на його вивезення.

На подальшу перспективу планується реконструкція Дошки пошани, заміна застарілих елементів благоустрою у громадських місцях, асфальтування доріжок у парках, прокладання тротуару по вул. Ломоносова, а на центральній площі – добротного мощення плиткою.

І звісно ж, висаджуватимемо й надалі декоративну рослинність, фруктові дерева.

Записала Є.Зима,
фото автора та Н. Паляниці.
На знімках Вікторія Шеремет і її “підопічні”.