Пам`ятні дати

Районній газеті – 85!

yuvilejni-storinki

БУТИ ПОТРІБНОЮ ЛЮДЯМ

IMG_5001
Черговий ювілей районної газети – 85 років, цього разу співпав не просто із турботами про поточний випуск районки, а й з процесом реформування її редакції, започаткованим для всієї комунальної преси відповідним законом. Тож колектив зустрічає його без помпезного святкування, не просто у робочих буднях, а й перебуваючи у стадії реорганізації, готуючись до нових умов і реалій роботи, до „вільного плавання”. Відтак вітальні слова від нинішніх засновників видання – районої ради та райдержадміністрації, закономірно, звучать і як добрі напутні побажання. Якою бути газеті, щоб залишатися потрібною людям – розмірковують голови представницької і виконавчої влади в районі Петро Бакуменко і Любов Доля:

– Коли виходиш із кабінету і спілкуєшся з людьми, – говорить Любов Вікторівна, – краще усвідомлюєш, наскільки на нашому місцевому рівні важлива роль саме місцевих ЗМІ – і газети, й радіо та телебачення. Приміром, вже чимало літ жодного адмінвпливу не здійснюється у передплаті, а вона не зменшується. Адже люди жваво цікавляться місцевими новинами, суспільним життям району, успіхами чи проблемами земляків, що і де відбувається, що жде кожного з нас. Більшість варвинців, особливо старшого покоління налаштовані на „хвилю” місцевих ЗМІ і ждуть їх у своїх домівках.

– Так, газету сьогодні дійсно ждуть, – долучається до думки Петро Іванович, – особливо у селах, адже цікавляться, а що там у районі, або у сусідів в інших селах. Вважаю, попри певну критику, однак напрямок газета протягом десятиліть діяльності тримає вірний – гуртує громаду воєдино, показує і вади сьогодення, і добрі напрацювання, разом з людьми радіє всьому гарному, пишається кращими особистостями, відкриває їх іншим.

– Як би сутужно всім не велося, треба налаштовуватися на позитив, – продовжує Любов Доля, – ось, до прикладу, центральні новинні ЗМІ – „вражають” як не аваріями, так іншими гнітючими репортажами. Але ж при всіх складнощах сьогодення багато чого робиться на краще. І це теж треба показувати. Коли наші люди, а надто молодь, їдуть в інші райони чи й регіони, то, порівнявши, відзначають: а в нас же і те краще, й інше.

Дійсно, не треба оминати негативу, іноді критика, ніби погляд збоку, краще розкриває проблему. Але те, що робиться об`єктивно, без штучного роздування, теж треба правдиво нести людям, гуртувати всіх нас на спільні справи для громади. Так, газета – гарний майданчик для обговорення того, що хвилює людей, але треба сторожко відчувати, щоб не перейти на якісь особисті емоційні з`ясування.

Завжди з інтересом і не без гордості читаю про кращих наших сучасників. Ось, приміром, днями районний фестиваль збирав кращих жінок Варвинщини – не за визначенням чиновництва, а колективи самі пропонували своїх кращих колег. Читаєш про таких і радієш: скільки чудових, талановитих людей поміж нас.

Багатьох цікавить життя звичайної людини, пам`ятні віхи з історії сільських громад, колективів нашої Варвинщини.

Побажання газеті на майбутнє, як і місцевим ЗМІ взагалі, щоб у ваших колективах була змога зібрати професіоналів своєї справи, адже журналіст, перш за все, має слідувати принципам об`єктивності, вміти аналізувати ту чи іншу ситуацію, вести свою незалежну лінію.

– На порозі самостійного існування газети, як визначено законом про реформування преси, побажаємо колективові дієвості, злагодженості, підтримки передплатників – давніх друзів і нових, більших обсягів і тиражів, газеті – бути завжди потрібною людям. – додає привітань голова райради. – Наша пам`ять і шана поколінням гостроперих газетярів-ветеранів, які несли своє слово землякам і берегли газету, котра завжди єднала всіх мешканців району.

А всім варвинцям, адже це свято всього читацького загалу, – добра, миру, матеріального достатку, щоб завжди була змога передплатити улюблене видання. Всім нам – мудрості, виваженості, єдності, щоб ми могли у будь-якій ситуації відшукати точки дотику і працювати на єдиний результат – на благо наших людей і нашого краю. Тоді ми – сила.

– До таких влучних слів хочу додати побажання здоров`я всім газетярям, колишнім, нинішнім, майбутнім, адже в силу професії вам доводиться писати не тільки приємне. Журналісти, як і ми у владі, всім хорошими і не можемо бути. Тож витримки, мудрості, оптимізму, адже така робота забирає багато сил. А ще – гідних заробітків, щоб люди йшли на роботу з відчуттям відповідальності перед суспільством, власною совістю.

Хочеться, щоб і надалі газета залишалася затребуваною, щоб вона пережила цей період реформування. Бо нам головне – не загубить її, не загубить все добре і потрібне людям, що напрацьовано в районі. Свого часу немало перипетій було довкола радіо, яке перейшло у бездротовий ефір, непростий час жде телебачення, коли цифрове має замістити аналогове. Треба всім нам йти в ногу з часом, пояснювати людям його реалії і не боятися змін. І тут роль газети залишається важливою.

Тож, зі святом тебе, газето. Зі святом всіх, хто її робить і читає, тримаймося всі і підтримуймо один одного.