Пам`ятні дати

ВЕТЕРАНСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ВАРВИНЩИНИ – 30 РОКІВ

Нещодавно у районному будинку культури відбувся урочистий пленум, присвячений 30-річчю створення районної ветеранської організації. У залі, де зібралися винуватці свята, виважена святковість, стримана мовчазність. В очах ветеранів трохи радості, бо нечасто зустрічаються в такому складі, трохи суму, бо сьогодні ще раз усвідомлюється істина: майнули крилами літа, з собою молодість забравши… Отож бо в кожному слові, в кожному спогаді – суміш суперечливих почуттів.

Розпочала урочистий пленум очільниця районної ради ветеранів Марія Качаєва (усі дивуються, де в цієї жінки стільки енергії, непосидющості, молодечого запалу), яка розповіла про історію створення ветеранської організації, нинішню роботу та досягнення. Зокрема, вона зазначила, що нині організація об’єднує в своїх рядах понад 5 тис. ветеранів війни і праці, дітей війни, учасників бойових дій на території інших держав, пенсіонерів. Діє в районі 26 первинних та 7 цехових ветеранських організацій. Згадала добрим словом попередніх очільників ради ветеранів С.П. Сисуненка і Є.П. Кутового, яких уже, на жаль, немає серед живих, та О.М. Давиденка – за гарну та потрібну ініціативу, плідну співпрацю та розвиток організації.

На святі завжди хочеться сказати лише приємне, відзначити лише хороше, назвати людей, які того заслуговують. Тож і прозвучали прізвища ветеранів праці, якими пишаються у ветеранській організації – Н.Г. Хромеєва, Л.І. Рубан, В.Н. Антоненко і багато ін.

Марія Микиті­в­на також відзначила, що рада ветеранської організації плідно співпрацює із головами районної державної ад­міністрації та ради, очільниками громад, депутатами всіх рівнів, керівниками підприємств, організацій та установ, які допомагають вирішувати важливі питання.

Щирі побажання, вітання та слова вдячності за активну громадянську позицію, участь у фізичному та патріотичному вихованні молоді лунали на адресу активістів та голів первинних організацій з вуст очільниці ветеранської організації. Також Марія Качаєва вручила почесні грамоти районної ради ветеранів головам первинних ветеранських організацій і членам президії райради ветеранів – В.О. Яковлєву, О.Б. Зібровій, М.І. Коновченку і О.Д. Самосвату. А Інну Матухно, керівника гуртка з бісероплетіння, за майстерність і небайдужість до громадського життя відзначила подякою.

Привітати винуватців свята, подякувати за їх працю і здобутки, яких вони досягли задля майбутніх поколінь, за мужність і патріотизм, відданість і самопожертву, працелюбство і горіння в житті та праці, участь у різних заходах, організацію власних проектів, за ту підтримку, яку вони надають для учасників АТО, а також побажати їм міцного здоров’я, щастя, добра, родинного затишку та мирного неба, завітали голови районної державної адміністрації Л.В. Доля та райради П.І. Бакуменко, селищний голова В.В. Саверська-Лихошва, голови проф­комів НГВУ «Чернігівнафтогаз» В.П. Іценко і Гні­дин­­цівського ГПЗ Т.М. Левченко, головний лікар райлікарні Ю.М. Полонець. Також вони виконали приємну місію і вручили відзнаки групі ветеранів. Зокрема, серед когорти нагороджених — колишні і теперішні голови первинних ветеранських організацій, ветерани-активісти, ті, хто зробив вагомий внесок у роботу тієї чи іншої галузі району.

Подякою голови ОДА нагоро- джено Н.Г. Хромеєву, почесними грамотами РДА – К.Д. Федоренко і В.Н. Антоненко, Почесною грамотою облради і нагрудним знаком – Л.І. Рубан, почесними грамотами райради – К.С. Парахненко і Л.М. Чепурну, Варвинської селищної ради – М.І. Зеленського і А.В. Науменка, Почесною грамотою профспілки НГВУ «Чернігівнафтогаз» – М.П. Дяка, первинної профспілкової організації ГПЗ – О.Г. Кабалик і О.І. Кисляка.

Тепло сприйняли учасники пленуму виступи начальника управління соціального захисту населення Г.І. Кисляк, керівника Варвинського відділення Чернігівського земляцтва в Києві В.І. Зуба, представника Прилуцького козацького полку Д.К. Цегельника, голови первинної ветеранської організації Гнідинців Л.І. Рубан. Своїх ровесників (плюс-мінус) привітав з ювілейною датою М.І. Коновченко, який майже 18 років працює як член президії районної ради ветеранів.

Вітальні листи з нагоди 30-річчя утворення районної ветеранської організації надійшли від очільника обласного осередку ветеранів А.І. Москаленка, від Сосницької, Борзнянської та Носівської районних організацій ветеранів.

Атмосферу свята доповнили своїми яскравими виступами аматори сцени. Концертна програма, підготовлена фахівцями відділу культури та туризму Варвинської РДА на чолі із Романом Бузикевичем, сподобалася усім глядачам. Чудовими мелодійними, запальними українськими народними та сучасними піснями дивували та задавали гарний настрій сольні виконавці Світлана Мащенко та юна Аля Устенко, тріо «Мальви», дует Алли Науменко та Анатолія Тимченка, чоловічий ансамбль «Варин». Особливо тепло та гучно публіка приймала віршовані вітання від наймолодших учасників дійства – вихованців районного Будинку школярів.

Після офіційної частини учасники зібрання продовжили спілкування за святковим столом. Свято допомогли організувати і підтримали фінансово директори ТОВ «Журавка» Віктор Свинар і ТОВ «Прогрес» Микола Бойко, підприємець, депутат Гнідинцівської сільради Олег Дерко, за що ветерани їм щиро вдячні.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,
фото автора