Пам`ять і шана – полеглим у Другій світовій, їх нащадкам-оборонцям сучасної України – вдячність і підтримка

Дні пам’яті і скорботи – такими цьогоріч,  трагічними по-особливому, стали в Україні  травневі дні вшанування жертв нацизму  у Другій світовій. Ту війну, яку ми довгі роки вважали найкровопролитнішою у сучасній історії Європи та світу і котра забрала мільйони життів українців, хто  у союзі з іншими народами зробили свій неоціненний внесок у перемогу, нині затьмарили події  російського вторгнення в Україну.

Звірства і військові злочини, до яких вдаються нащадки колишніх солдатів перемоги з РФ, без будь-якого стороннього насадження віднині спонукають кожного з нас  навіть вшановувати ті пам’ятні дати минувшини по-різному. Українці з усім цивілізованим світом говорять: “Ніколи знову…”, агресивний сусід, не зробивши належних висновків з болючих уроків історії, брязкає  зброєю і нахваляється: “Можемо повторити…” І повторює, руйнуючи українські міста і села, винищуючи мирних жителів і економіку непідконтрольної йому держави…

8-9-го травня скромними церемоніями покладання квітів вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні   у селищі та селах Варвинщини.  Зокрема, біля обеліска Слави у Варві цю місію у пам’ять про старші покоління, які самовіддано боронили свою землю і визволяли від нацизму Європу,  виконали селищний голова Валентина Саверська-Лихошва,  її заступник Олександр Філоненко, активісти та голова ветеранської організації Варвинської СТГ Марія Качаєва.

“Росія багато років, а нині – і поготів, робить спроби переписати історію на свій манер, привласнити перемогу у Другій світовій, хоча саме Україна  прийняла на себе найбільший удар війни, перебувала в окупації і зазнала найбільше жертв, – зазначила очільниця громади. – Ми будемо вічно пам’ятати подвиг наших батьків  та дідів, і  нова перемога, яку виборюють нині  їх нащадки,  має не просто відкинути агресора за межу 24 лютого, а стати  настільки відчутною, щоб і через роки навіть думки не з’являлося зазіхати на чужі території, насаджувати своє бачення розвитку країн-сусідів.”

“Рашисти знищують все на своєму шляху – міста, села,  школи, дитсадки, лікарні, мирних людей – старих і малих, жінок, але вони не здатні знищити  наш дух, – додала голова ради ветеранів, – дух наших воїнів-захисників,  українського народу, який через ці події вторгнення об’єднався, як ніколи. Ми підтримаємо в усьому нашу армію, ми здатні знову перемагати”.

Хай покояться з миром всі, кого забрала Друга світова, хто відійшов у засвіти вже у мирні літа. Слава Україні і її сучасним оборонцям,  говорили учасники урочистості.

This slideshow requires JavaScript.

Текст і фото Є. Зими