Особистості

Мистецький світ Володимира  Садового

У районному будинку культури в березні проходила виставка робіт художника Володимира Садового, де він представив більше десятка своїх робіт – виключно нових. У ній гармонійно поєдналися пейзажі та натюрморти, сюжетні композиції. Одне слово, оптимістична, радісна виставка. Без страхіть війни, яка гуркоче десь далеко. А про неї митець знає не з екрана телевізора, а бачив на власні очі. Саме бойові дії на Донбасі змусили Володимира Садового перебратися на малу батьківщину дружини – на Вар­вин­щину.

Володимир Мико­ла­­йович – український живописець, який народився в Маріуполі Донецької області, дитинство пройшло у Краснодоні на Луганщині. Жив і працював у Донецьку поки у його життя не увірвалася війна.

Усе своє життя Володимир Садовий присвятив мистецтву. З дитинства у нього був нестримний потяг до малювання, який йому прищепила мама.

Почав малювати відразу після закінчення школи. Ази почерпнув в Луганському художньому училищі у викладача П. Капканець, а бажання розвивати дар прищепив наставник – великий український модерніст, майстер пейзажу і жанрової картини, унікальний художник Віктор Зарецький. Згодом доля привела Володимира Миколайовича до Прилук, де живописець працював у художніх майстернях. Потім була Москва та великі замовлення. Однак серце кликало додому, тож через деякий час художник повернувся в Україну.

Володимир Миколайович – учасник міських, обласних і республіканських виставок, з 1994 член НСХУ. На початку 2000-х мав дві персональні виставки – у Донецьку та Києві. Автор пейзажів, портретів, жанрових картин. Дуже багато творів Володимира Садового залишилися в окупованому Донецьку. Також його роботи зберігаються в приватних зібраннях України, Росії, Німеччини, Польщі, Франції, США. Він брав участь у Всеукраїнській різдвяній художній виставці, яка проходила в Києві в 2013 році, в центральному будинку художників, де виставляв картину «Новорічна ніч».

Володимир Садовий у всьому черпає натхнення для своїх картин. Працює в різних техніках. Однак найбільше любить малювати пейзажі маслом на полотні. Любить митець спостерігати за красою місцевої природи. На виставці були представлені здебільшого пейзажі, на створення яких його надихнула неповторна краса місцевих варвинських краєвидів. Ось квітнуть польові квіти на березі Удаю, а тут — літня пора на луці, а ось три тополі роздивляються свою вроду у воді. В його картинах багато свіжих ідей і яскравих кольорів. Його пейзажі ніжні та довершені, сповнені теплоти.

Мій співрозмовник зауважує: для того, щоб малювати, потрібні велике бажання і терпіння. Без мистецтва, за словами чоловіка, життя було б нудним, одноманітним, воно вносить яскравість. Саме завдяки малюванню він може виразити думки і відчуття на полотні чи папері. Його роботи живі, вони дихають, вони сповнені душі. Його картини вражають яскравою грою кольорів, тим, як глибоко та тонко передає бачення навколишнього світу. Володимир Садовий вкладає у картини не тільки працю, а й душу. Певно тому його роботи не залишають байдужими нікого, хто хоча б раз бачив його живопис.

– Люблю створювати радісні роботи — передавати в них красу, що нас оточує. Своїми полотнами хочу зробити світ кращим та радіснішим, і щоби кожен, хто дивиться на них, міг відпочити. Природа завжди манила мене, захоплювала досконалістю і надихала. Я мазками передаю настрій та враження від того, що бачу, — розповідає пан Володимир. Малюю краєвиди Варви, адже вони швидко змінюються — ростуть і старіють дерева, зникають принадні хатки. А довкола, розповідає Володимир Садовий, так багато прекрасного.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора