Особистості

СЕРЕД РОЗМАЇТТЯ ФАРБ ПРИРОДИ

IMG_0176Минулого місяця у Вар­вин­ській райгімназії відбулася виставка робіт молодої художниці Євгенії Липовецької. Представлені на ній роботи – пейзажі та натюрморти, килимки та гобелени, інші вироби декоративно-прикладного мистецтва – майстерно виконані, оформлені, викликали цікавість і захоплення у гімназистів. З її робіт видно, що художниця по-особливому любить природу. Можливо, тому, що з’явилася на світ у сільській місцевості, серед розмаїття фарб природи, – соковитої зелені садків і луків, збирання достиглих плодів та золота ла­нів. А народилася Євгенія у Журавці.

Малюванням майбутня ху­дож­ниця захопилася ще навчаючись в місцевій школі. Під ке­рівництвом вчителя історії та малювання А.І. Бойка брала участь у районних та обласних конкурсах дитячої творчості. Бажання вдосконалювати свої знання і вміння в образотворчому і декоративно-прикладному мистецтві привело Євгенію до Ніжинського училища культури і мистецтва ім. М. Заньковецької.

Далі дівчина продовжила навчання в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, де захопилася олійним живописом. А літні пленери під керівництвом викладача Л.В. Бичкової прищепили дівчині любов до роботи з натурою, бачення навколишнього світу по-особливому.

Як говорить сама художниця, пейзаж дає можливість вільно «пливти за течією», даючи своїй фантазії більше свободи. Адже пейзаж – це настрій, це радість весняного цвітіння і буйність літньої природи, це ностальгія осені і сум холодної зими. У пейзаж хочеться ввійти, відчути запахи, тепло чи прохолоду повітря, тремтіння сонячних променів, свіжість туманного ранку.

Особливо молодій художниці подобається малювати квіти, і тому підтвердженням є її картини, представлені на виставці в райгімназії. На них оживають, майстерно зображені маслом, гладіолуси, маки, бузок, ніжний яб­луневий цвіт, вербові котики і ін.

«Дуже люблю працювати з фактурним мазком. Фарба, густо лягаючи на полотно, створює дуже цікаві конфігурації. Залежно від світла картина завжди виглядає по-іншому. Використовуючи фактуру, можна досягти об’ємного зображення лише незначними нюансами одного кольору», – говорить Євгенія Липовецька.

Захоплення килимарством та виготовлення гобеленів стало невід’ємною часткою творчості молодої художниці – це результат її роботи з викладачем О.О. Бабенком. Саме за мотивами його творчості дівчина створила дві дипломні роботи: гобелени «Мрії мої – птахи» та «Місячне сяйво».

Після закінчення вишу доля повернула Євгенію до Ніжинського училища культури і мистецтва ім. М. Заньковецької, де вона вже три роки працює викладачем малювання, ком­п’ютерної графіки, ліплення та найбільш поширених технік декоративно-прикладного мистецтва — вишивки, гобелена, батіка і витинанки.

Намагаючись передати своїм студентам всі знання й уміння та прищепити любов до творчості і мистецтва, Євгенія Липовецька продовжує самовдосконалюватися. Нині вона — студентка Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, де новим відкриттям для дівчини став іконопис. Для неї це не просто стиль живопису, творчий напрямок, це таємниця, що не відкривається повною мірою, а надихає на шлях перетворення, зізнається майстриня. А до іконопису прилучив Євгенію викладач інституту О.Д. Пасіка.

Як бачимо, Є.Ю. Липовецька – всебічно розвинена, багатогранна і творча лю­дина, вона постійно шукає нові шляхи реалізації свого таланту у мистецтві. «У творчості мені не цікаво обмежуватися чимось одним, – розповідає художниця. – Я завжди шукаю нові сюжети і прагну до розширення своїх технічних можливостей. У мене ніколи не буває тривалих перерв у роботі. Кілька днів без творчої праці – і душа відчуває дискомфорт, невдоволення. Я щаслива, що кожен прожитий день залишається в моїх творах. Створюючи їх, я думаю насамперед про те, щоб вдало передати кольорами свій задум.»

Важливу роль в житті молодої художниці відіграв керівник історико-краєзнавчого об’єднання «Пошук» В.К. Швець. У співпраці з ним Євгенія оформила декілька історико-краєзнавчих книг, провела персональні виставки своїх робіт з живопису та декоративно-прикладного мистецтва.

 Неодноразово вона була членом журі обласних конкурсів дитячої творчості та головою журі обласного конкурсу дитячої творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», в якому, ще навчаючись у школі, й сама брала участь.

Звичайно, як і в кожної людини, у моїй творчості з’являються вдаліші речі, проте бувають і прорахунки, але у ставленні до мистецтва  я ніколи не фальшивлю та завжди прагну до чогось нового, свіжого, – так говорить Євгенія Липовецька.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,  фото автора