Обстріл в районі Прилук – без жертв, але з руйнуваннями і пожежею

 

13 червня російська армія завдала ракетного удару по Прилуках нашої Чернігівської області, повідомляв очільник ОВА В’ячеслав Чаус. “Зафіксовано “прильоти” 3 ракет. Інформація щодо руйнувань уточнюється”, – написав він у телеграмі. Місцева влада попросила мешканців не вказувати місця “прильотів” та не публікувати фото та відео.

Оперативне командування “Північ” уточнило, що три ракетні удари здійснили у понеділок, близько 13:15. “Попередньо, втрат особового складу немає. Інформація уточнюється”, – йдеться в повідомленні ОК “Північ”.

Вибух стався за кілька кілометрів від Прилук, кажуть місцеві мешканці. Де точно, ані влада, ані військові не коментують із міркувань безпеки. Там, куди прилетіли ракети, сталася велика пожежа, розповідають місцеві. Працювали рятувальники.

“Ніхто толком нічого не знає – скільки тих ракет було, – розповідає місцева мешканка Тетяна (ім’я змінено). – Наче летіло три ракети, дві збили, а третя – туди… Але точно ми нічого не знаємо. Страшно, звичайно”. Тетяна на момент вибуху була у себе вдома. Каже, гучний звук добре почула. “У мене від вибуху відчинились різко двері на балконі. Це при тому, що я живу не на околиці”, – розповідає жінка.

У самих Прилуках опісля події все відносно спокійно. Евакуювали  мешканців  сіл, які знаходяться поряд з місцем, куди влучила ракета. У департаменті цивільного захисту Чернігівської обласної адміністрації повідомили, що це села Заїзд, Петрівське, Тихе та Сухоставець. “Причина – через ракетні удари є загроза розповсюдження пожежі”, – сказав директор департаменту Сергій Болдирєв, якого цитує “Суспільне”.

У день ракетного удару по Прилуках прокоментував події голова ОВА В. Чаус:

“З командою перебуваю у Прилуцькому районі. Удар російських ракет прийшовся по об’єкту, що розташований поблизу Прилук. Здетонували боєприпаси.

Найважливіше: постраждалих серед цивільного населення нема. Людей евакуювали з наближених до місць «прильотів» чотирьох сіл через небезпеку поширення пожежі. Наразі вогонь локалізовано. Евакуйовані повернуться до домівок завтра. Тим часом правоохоронці слідкуватимуть за порядком, аби не було мародерства.

Бригади електриків працюють над відновленням ліній електропередач (лінії 10 та 0,4 кВт), підключення абонентів розпочнеться завтра вранці, після повернення мешканців.

Усі служби, ЗСУ та місцеве самоврядування спрацювали злагоджено. Дякую!

Вкотре нагадую: не ігноруйте сигнали тривоги!”

 

За матеріалами ЗМІ

Матеріал розміщено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).