НОВА АДРЕСА НА ВОЛОНТЕРСЬКІЙ КАРТІ

Небайдужі серед нас

Черговий виїзд на східний форпост держави, де несуть службу воїни-варвинці, місцева волонтерська група здійснила наприкінці жовтня. До Дня захисника України надіслали підшефним воїнам гостинці і чудові патріотичні малюнки вихованців О.М.Лукавенко з музичної школи, а вже невдовзі з`явилася можливість доставити більший вантаж від варвинської волонтерської „сотні” – овочі і фрукти, якими порадувала щедра осінь, домашні смаколики. На Донеччині зустрілися з Олександром Беребенцем – неподалік Покровська, а біля Бахмута (с. Роздолівка) – з Дмитром Юрченком і їх побратимами. Чоловіки несуть нелегку службу за контрактом, Олександр – вже досвідчений воїн, про нього газета писала не раз, а Дмитро, до речі, брат заступника варвинського райвійськкома, – пішов на службу нещодавно.

Свій фотозвіт про чергову поїздку волонтерка Яна Борщ розпочала із розповіді про нову „гарячу” точку на волонтерській карті. Разом із Віктором Борсуком і Олексієм Балабою (перший – „афганець”, другий – недавній „атовець”, кожен вже здійснили чимало волонтерських рейсів на власних бусах) відвідали вихованців Покровського дитячого будинку та відвантажили і їм варвинських гостинців.

Інформацію про цей дитячий заклад Яна знайшла у соцмережах, де активно спілкується із волонтерською спільнотою, тож подумалося, а чом би не зігріти увагою знедолену дітвору, однак же їдуть у ті краї. У Покровськ потрапили на світанні, розповідає вона, знайти дитбудинок допомогли Олександр Беребенець, котрого підібрали дорогою до міста, і його знайомі.

Був то ранок неділі, але вихованці виявилися не просто на ногах, а й навіть одягнуті, зібрані. Виявляється, готувалися до виїзду в церкву, на ранкову службу. З ними – молоденька вихователька, теж колишня вихованка цього притулку Лідія Дрожжина, котра й поспілкувалася з неочікуваними гостями з Варви, провела екскурсію закладом, прийняла продуктові набори і солодощі, дитячі речі.

Варвинців вразили вихованість діток, привітність і готовність до спілкування, прагнення навіть в міру своїх сил зробити спільний дім охайним і зручним (у будинку проводяться ремонтні роботи, тож старшокласники стараються чимало корисного зробити власноруч).

Відзначала Яна і патріотичний настрій дітей і містян в цілому – українські прапори у дитячих кімнатах, повсюдно по місту.

Прощалися нові знайомі тепло – з думкою, що побачаться ще не раз.

Далі допомогу з Варви відвантажили побратимам О.Беребенця із 72-ої бригади. Воїни на знак вдячності подарували волонтерам свій прапор. А потім доправили передачі й Дмитру Юрченку – І-ша танкова бригада. Взяли за правило варвинці й пригощати домашніми смаколиками всіх військовиків, хто їм трапляється дорогою. Воїнів, які на передовій чи далеко від дому, на відміну від тих, хто ходить на блокпости, ніби на роботу, завжди вирізняє одяг, техніка, втомлений вигляд, зазначає Яна.

Воїни-земляки і їх колеги по службі, волонтери сердечно дякують небайдужим варвинцям, які цього разу збирали гуманітарний вантаж. Це громади сіл Леляки і Світличне, варвинці Олександра Заборовець, Наталія Телевна, Катерина Хвиль, Галина Де­нисенко, Марія Чаленко, Ніна Калі-бовець, Галина Матузова, Марія Ма­ль­ко, Лідія Онищенко, Тамара Бере­бе­нець, Ігор Гамадик, подружжя Ігоря і Людмили Ворожбитів, Тетяни та Івана Кислих, Лідії та Івана Шоломів, Василя і Наталії Замулів, Тамари і Миколи Вакуликів, Олени і Григорія Мельників, Олексія і Валентини Балабів. Свій внесок у добру справу додали гімназист Денис Онищенко і школярка Наталія Скнар, інші учні варвинської ЗОШ. Згуртувала с­усідів-зарічан та знайомих варвинців на поміч, сама приготувала продуктові набори Оксана Лукавенко – наша найбільша помічниця і невтомна бджілка, із вдячністю відгукується про зарічанську волонтерку Яна Борщ.

Продуктові набори зібрали підприємці Світлана Якименко, Сергій Смаглюк, Станіслав Чепурко, а сільгосптовариство „Прогрес” підсобило пальним на дорогу. Колектив районної газети, виряджаючи в дорогу наших волонтерів-власкорів, додав до вантажу своєї випічки.

Кошти на організацію поїздки і придбання необхідного надали А. Сінчевсь­кий, І. Дуб­чак, О. Оби­­­дін, О. Бур­­лака, С. Оно­п­рійко, сім`я Замулів.

– Наша волонтерська команда і бійці вдячні за допомогу всім небайдужим людям. – Завершує розповідь Яна. – Тільки разом ми – країна! Разом ми – сила!

Волонтери нагадують свої контактні телефони: 095-47-84-790 (Яна Борщ), 066-37-93-804 (Віктор Борсук). Запрошують до співпраці не тільки тих, хто може допомогти у зборі передач, а й членів родин варвинських воїнів, щоб встановити місце знаходження кожного і не оминути увагою у наступних поїздках.

Є. ЗИМА,
фото з влонтерського архіву.