Напруження вистрілило голосною суперечкою і …ротацією керівництва “Господаря” невдовзі

Із сесії селищної ради

Минула серпнева сесія селищної ради (від 22.08) була вже традиційно перенасиченою питаннями до розгляду і в окремих моментах атмосферу у залі мала доволі дискусійну і напружену. Кворум того літнього дня теж був критичний, тож будь-яке рішення мало шанси на проходження хіба за одностайного голосування.

Із майже сорока питань порядку денного десятків зо три – земельні, і надання безкоштовних паїв у тому числі, але тут цього разу не сперечалися. Хоч питань діяльності місцевого КП на сесії, здавалось би, напряму й не розглядалося, хіба зрештою депутати таки згодилися дофінансувати 200 тис. грн на транспортні послуги підприємства за програмою благоустрою, довкола чого останніми місяцями точилися принципові дискусії, проте наприкінці сесії напруження поміж депкорпусом і адміністрацією КП таки вистрілило голосною суперечкою: чи об`єктивно обліковуються послуги з благоустрою, чи раціонально використовуються доходи підприємства тощо. Схоже, саме розбіжності поглядів на це й спричинили вихід із фракції ВО “Батьківщина” її депутатів, членів бюджетної комісії Віталія Неліпи і Тамари Шашлової, заяви котрих були озвучені на старті засідання.

Серед земельного блоку, де у робочому порядку затверджено технічну документацію на ділянки, надані у попередній період, межі ділянок, надано у власність ділянки під існуючими будівлями громадян, прийнято відмови від городів тощо, вирізнялися такі рішення, котрі потребували додаткового інформування депутатів і громади. За заявою орендаря земельної ділянки по вул. Ломоносова (територія ринку, де нині діє овочевий павільйон “Вітамінчик”) С.І. Кирієнка, власника кабельного телебачення, погоджено будівництво тут офісно-торгівельної будівлі на 150 “квадратів”. Як зазначив заявник, у перспективі “кабельне” переїде сюди із мікрорайону “Нафтовик”, оновить обладнання, а торгівельну точку буде дещо переміщено. Принагідно депутати нагадали, що слід укласти договір на оренду опор, які використовує це телекомунікаційне підприємство. А от іншому підприємству – ПП “Валентина”, директор О.І. Квас – орендарю ділянки під магазином “Аврора” у прагненні викупити її наразі відмовлено: ділянка у історичній частині селища – давнього поселення Варин, переходити у приватну власність не може.

Одним з рішень встановлено межі земельних ділянок під польовими дорогами, котрі нині рада може передати сільгоспвиробнику і отримувати до бюджету додаткові кошти (очікується, що “Дружба-Нова” сплачуватиме 7% вартості землі).

Сесією визначено нову ділянку у мікрорайоні “Незалежності” для надання наділів під забудову учасникам АТО, 2 га надано у власність воїну-атовцю В. Гадельшину, по 1 га – чорнобильцям В.Борщу, Л.Ломаці, М. Москаленку. Молодим леляківським господарям А. Потію та родині Гапонів, прибулій зі Срібнянщини, надано паї на покинутих городах і сінокосах у межах села Леляки – підтримала прохачів староста села Н. Бачиш, аби працьовита молодь закріпилася у ньому.

Також того дня з третьої спроби отримала двогектарний наділ варвинчанка Г. Шептун, щоправда, як йшлося у коментарі спеціалістів, якісної землі з того наділу – “сотих” 60. У ході обговорення земельних питань депутати В.Гармаш, В. Чаленко акцентували увагу земельної служби на необхідності резервувати залишки землі для пільгових категорій заявників, адже невдовзі буде складно підібрати відповідні ділянки навіть воїнам АТО.

Як відлуння довиборчого періоду (мова про недавню президентсько-парламентську кампанію), приймали зміни до програми соціально-економічного розвитку громади. Зокрема, очікується близько 200 тис. грн на нову архітектурно-паркову композицію – т.з. “світлове дерево”. Депутати цікавилися, чи можуть витратити ці кошти на якісь нагальніші видатки, хоча б на вуличне освітлення із сонячними панелями, проте пояснення звучало десь так: “дарований кінь”, котрому у зуби не зазирають, вже прописаний в урядовій постанові. Внесено зміни і до переліку інфра­структурних проектів ОТГ: придбаватиметься потужний навантажувач, анонсований раніше.

А от положення про конкурси на посади керівника і працівників нібито створеного інклюзивно-ресурсного центру вкотре не прийнято, чим блокується початок його діяльності. Як було зрозуміло із обговорення, держфінансування передбачене тільки на зарплату педагогів, решту видатків має взяти на себе селищний бюджет, тож депутати не поспішають плодити нові установи, кажуть, треба дати раду існуючим. Принагідно було озвучено, що відповідно до нинішнього законодавства всі подальші призначення керівників освітніх установ відбуватимуться на конкурсній основі.

Звіт про виконання селищного бюджету за І півріччя було детально розглянуто на виконкомі і у профільній комісії, як і поточні зміни до річного бюджету, програму підтримки місцевої держпродспоживслужби (для облаштування лабораторії ветсанекспертизи поряд торгівельного майданчика), тож їх було схвалено без тривалих дискусій.

У обговоренні бюджетної проблематики голова відповідної комісії, представник Аграрної партії України Віктор Гармаш вкотре наголосив керівництву ради і колегам-депутатам на необхідності вирішення питання сплати нафтовицькими підрозділами податків саме до селищного бюджету, адже надійшло офіційне повідомлення, що з січня наступного року 5,4 млн платежів НГВУ перейдуть до Прилук. І при цьому навіть не зменшується реверсна дотація селища до держбюджету, якою вилучаються буцімто “зайві” доходи. Треба їхати в “Укрнафту” і наполягати на перемовинах, залучати новообраного нардепа-земляка, говорив він.

Серед питань, котрі прямо чи опосередковано стосувалися діяльності КП, ухвалено нову редакцію програми поводження з ТПВ, з якої знято 175 тис. грн на нагальніші видатки – фінансування отримання дозвільної документації на сцецводокористування. Також оновлено завжди суперечливу програму благоустрою, за якою 200 заборгованих тисяч спрямовано “Господарю” на розрахунок за транспортні послуги. Попри дискусії у підготовчий період, на сесії голосування було майже одноголосним.

Проте далі у “Різному”, а ця підрубрика забрала мало не третину часу всього серпневого засідання, голова селища озвучила: намір КП припинити договір на обслуговування селищного сміттєзвалища, яке за чисельними зверненнями місцевих скаржників до екологічної служби довелося передати на утримання КП; заходи, вжиті “Господарем” по упорядкуванню подальшої діяльності торгівельного майданчика (ринку), яким теж опікуватимуться комунальники; власне розпорядження щодо упорядкування обліку виконаних робіт з благоустрою. Серед низки заходів у ньому – директору КП внести пропозиції щодо впровадження GPS-моніторингу техніки, на якому наполягали на минулих сесіях депутати. В.Гармаш ініціював прорахувати доцільність повернення загону благоустрою у підпорядкування “Господаря”.

На низку недоліків у обліку наданих послуг, витрат пального у КП і селищній раді, на недоцільність оренди для іногороднього керівника автомобіля, коли підприємство є збитковим, тощо вказав депутат В. Неліпа. У ході сесії депутати озвучили керівництву ради і КП нарікання від мешканців Варви на недостатній тиск у мережі у літні місяці року, що спричиняє чимало незручностей у побуті.

Щодо використання транспорту селищної ради, голова пояснювала так: зі збільшенням громади потреби у виїздах спеціалістів, працівників загону благоустрою зросли, що суттєво позначається на кілометражі у звітності. Доводиться допомагати райвійськкомату у транспортуванні призовників, вирішувати інші питання. Тоді такі видатки й обліковувати слід інакше, наголосили депутати, приміром, для військовиків ухвалити програму підтримки.

Теж взявши слово у відповідь, директор КП наголосив: якщо хтось із депутатів має беззаперечні докази неправомірної діяльності на підприємстві, слід би звернутися з ними до правоохоронних органів, а не ставити під сумнів репутацію інших людей у публічній площині. Рік тому, коли прийшов на посаду у Варві, говорив Руслан Ніязов, відчувалося прагнення ради навести лад у комунальній сфері, підтримка свого підприємства. Відтоді вдвічі зріс його автопарк, збільшено обсяги послуг у селищі і за його межами: коли раніше спонсорською допомогою підприємств обслуговувалися вулиці взимку, вивозилося сміття тощо, то нині це все виконує виключно “Господар”.

Коли коментувати виступ включився громадський завсідник селищних зібрань В.П. Остапець, діалог швидко перейшов на підвищені тони. Його припинив заключний для сесії гонг – Гімн…

Менше ніж за місяць після того голосного фіналу сесії у комунальному підприємстві відбулися кадрові зміни. Посаду директора прилучанин Р.Ніязов залишив, наразі за цей непростий “гуж” узявся місцевий підприємець і кандидат на посаду голови громади на попередніх виборах Олександр Щербатюк. От вже дійсно, зважаючи на довколакомунальні баталії останніх років, мабуть, і йому селищні обранці з повним правом невдовзі скажуть: узявся за гуж – не говори, що не дуж…

Є.Зима, фото автора.

This slideshow requires JavaScript.