НА МЕЖІ ДВОХ ОБЛАСТЕЙ

На інфраструктурних  об`єктах Варвинщини

У часи хвороб і руїни саме таких репортажів на сторінках ЗМІ ой як бракує… Цими днями у наші мальовничі Богом дані і ніби ним же забуті Богдани хоч на короткий час, а повернулося життя – на дорозі у селі і поза ним гудуть десятки одиниць спецтехніки, трудяться шляховики, одна за одною йдуть навантажені щебенем і асфальтом автівки. То втілюється довгоочікуваний і багатомільйонний проект ремонту дороги Гнідинці-Богдани-Вишневе (майже 15-кілометровий відрізок за Богданами у напрямку Полтавщини).

Довідково: вартість поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0250403 Гнідинці-Богдани-Вишневе на ділянці км 0+000 – км 14+700 за проектно-кошторисною документацією передбачалася у сумі 19,3 млн грн. Відтак тендерні процедури були тривалими і непростими, проте суттєво здешевили об`єкт – майже на півтора мільйони і все ж таки дали змогу провести роботи до настання стійкого похолодання. Замовник робіт – Управління капітального будівництва Чернігівської обл­держадміністрації, виконавець – ТОВ «Інейтс» м. Київ. Фінансування виключно державне, без місцевих затрат.

Ми давно порушували питання ремонту дороги, писали у всі служби, тим паче, що вона проходить центром села, і нині радісно, що все ж таки за сприяння району ми втрапили у фінансування. – Розповідає голова села Людмила Каркуша під час спілкування із керівниками райради і РДА Петром Бакуменком, Вячеславом Пилипченком і Володимиром Левадним, які відвідали новобудову і поспілкувалися із шляховиками. – Цей шлях важливий, адже дає коротше з`єднання з трасою Київ-Харків, аніж через Макіївку. Ремонтники працюють якісно, на совість. Під час укріплення насипу виявили місце, де грунт «грав», тож ретельно розкопували й підсилювали його, аби в майбутньому дорожнє полотно не просіло. Працівники і техніка з Прилук, тож потреби у поселенні, організації харчування немає, допомагаємо водопостачанням, охороною техніки.

На час відвідин об`єкта шляховики вже укріпили дорожній насип, виконали відвід води, підсилили щебеневу «подушку» і гідроспоруду, частину шляху вкрили асфальтом. Задіяно два десятки одиниць спецтехніки, роботи розраховують виконати за 10 днів.

Як зазначають представники району, шлях цей важливий, бо з`єднує області – нині держава приділяє цьому підвищену увагу, аби пожвавити транспортне сполучення. Його зручність швидко оцінять агровиробники, нафтовики, підприємства інших сфер, залежних від зручної логістики, адже за Вишневим рукою подати до Пирятина. Відремонтована богданівська дорога дещо «розвантажить» інші місцеві шляхи, котрі нині ледве витримують рух великоваговиків.

Районові довелося не тільки довго ждати такого потужного фінансування на місцевий об`єкт, а й докласти немало зусиль, аби до ремонту втрапив відрізок шляху, що пролягає селом. Його не виявилося у документації на дорогу, тому її переробляли, відтак ремонт з`єднає край богданівської «бетонки» з межею Полтавщини. Є попередні домовленості, що сусіди-полтавчани в перспективі теж продовжать подібні роботи на своїй території.

На наступний рік районом подано до обласної програми необхідність ремонту дороги на з`єднанні Варвинської і Срібнянської ОТГ – від Брагинців на Савинці, зокрема, включено завжди проблемний брагинцівський спуск.

Аби щороку хоч по одному такому проекту приходило на Варвинщину, то й стан доріг суттєво покращився б. Як би не було сутужно з фінансами у державі, але саме дороги – основа її інфраструктури.

Є. Зима, фото автора

This slideshow requires JavaScript.