ІДУТЬ ДО НЕЇ «ПОМІЧНИЦІ РИМИ»

Презентація книги

Нещодавно у Варвинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація нової поетичної збірки «Мелодія душі моєї», автором якої є талановита, творча особистість Тетяна Зуб, поетеса, талант якій дарували небеса. З-правіку джерелом духовного багатства була книга і нам дуже приємно, що краєзнавчий літературний фонд наших бібліотек поповнився чудовою новою поетичною збіркою. Це гарна подія і для наших користувачів, які полюбляють поезію, бо та – найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, любити, вірити, надіятись… Недарма епіграфом до збірки є слова неперевершеної Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Збірка віддрукована у редакції районної газети «Слово Варвинщини», завдячуючи фінансовій допомозі депутата Чернігівської обласної ради, голови обласної організації Аграрної партії України Сергія Анатолійовича Гайдая. Ми щиро вдячні йому за співпра­цю. Великий вклад у видання збірки зробила й директор ЦБС Олена Короленко. Особливо емоційно про свої враження від поетичних творів автора вона висловилася в передмові до збірки.

Чудово доповнюють поетичні твори ілюстрації та епіграфи до кожного розділу, які підібрала Ольга Євдокимова.

Вірші подаються в семи тематичних розділах «Земля батьків моїх», «Портрет», «Сад каменів», «Я буду жити», «Кольорова планета», «За­пахли яблука» та «Сонця і добра». Кожна поезія самостійна за своєю сутністю, але тісно пов’язані між собою. Проста, тиха, спокійна, але надзвичайно мелодійна поезія – своєрідний логічний підсумок творчого поступу авторки, прожитих і пережитих літ, підсумок того, що їй запало в душу, що дороге її серцю і чим вона живе.

Прийдіть до мене, помічниці рими,
Щоб розказати про моє життя.
Про думи й почуття, про весни й зими.
Все, що складає сенс мого буття.

Поезію створюють люди незвичайні. В них своєрідне бачення світу, оригінальне сприйняття, а головне — здатність співчувати й допомагати людям. Власні почуття крізь світло своєї душі вони несуть нам у віршах, їхні очі відкриті для всього прекрасного, а серця — великі й людяні. Тому що не можна бути справжнім поетом без любові до людства. Так і поезії Тетяни Олексіївни відкривають глибинний світ людських почуттів, переживань, підкреслюють красу навколишнього життя, віддзеркалюють все те, чим вона живе, що запало в душу, що дороге її серцю.

Наші бажання, помилки і прагнення — все в поезії. Саме тому деякі вірші не можна читати без сліз, бо поетеса ніби висловлює твої власні думки. Звідси – музичність, співучість, лірична виразність цих віршів. Тож і вірші Тетяни Олексіївни справді сприймаються як прекрасна музика і, здається, фізично відчуваєш, як вони торкаються твоєї душі, найпотаємніших її струн…

Не випадково вірші із збірки привернули увагу нашої місцевої поетеси, композиторки, співачки Світлани Мащенко, яка порадувала присутніх щойно написаними піснями на слова Тетяни Олексіївни.

Всі присутні на заході отримали величезне задоволення від спілкування з неординарною людиною, цікавою співбесідницею, яка щиро повідала про своє життя, про родину, колег, друзів, які надихали її в житті і творчості.

Щиро звучали поетичні твори у виконанні Тетяни Олексіївни, яка вклала почуття та переживання у свої вірші.

Слова поетеси торкнулися душі кожного присутнього в залі, спонукаючи людей то щиро сміятися, то розчулено втирати сльозу.

…Думка, що час поезії минув, що у теперішню техногенну епоху потрібна лише інформація – строга, достовірна, коректно суха – стала домінуючою у наші дні. Та реальність ставить усе на свої місця: шанувальники поетичного слова були, є і будуть у всі віки і часи. Саме такі прихильники поезії прийшли привітати Тетяну Олексіївну з виходом у світ її збірки. Тут, зокрема, були присутні і друзі нашої поетеси, добрі, розумні, щирі, які в свою чергу теж надихали Тетяну Олексіївну до творчості. Щиро вітали поетесу Л.П. Чміль, К.К. Морська, В.Г. Скоромець, І.І. Прокопенко, В.В. Денисенко та ін.

Яскравою, колоритною окрасою зустрічі були музичні твори у виконанні прекрасного музиканта Олексія Зуба – вірного і надійного чоловіка Тетяни Олексіївни.

Залишаючись під враженням зустрічі, побажаємо авторці творчої наснаги. Нехай ніколи не зміліє та криниця, з якої Ви, Тетяно Олексіївно, черпаєте сили для душі і праці. Бажаємо Вам внутрішньої гармонії, великої енергії і мистецького світосприйняття. Чекаємо на нові поезії!

А всіх бажаючих просимо відвідати наші бібліотеки та познайомитися з поетичними творами Тетяни Зуб, в яких вона щедро розкриває чутливу душу, випускаючи в політ свої думки і почуття – прекрасні і вічні, пройнятися її поетичною уявою, її світовідчуттям та отримати задоволення від прочитаного.

Н. Порплиця, методист ЦБС