І ЗАГРАЄ ПОДВІР’Я ЛІЦЕЮ МИРНИМИ БАРВАМИ

  

Толокуємо у гурті

Весна, навіть обтяжена труднощами воєнного часу, для кожного українця – пора особлива, відповідальна і бентежна. Бо прибираємо все довкола, сіємо і саджаємо з надією на мирне життя.

Естафету селищної толоки благоустрою цього тижня  підхопив колектив Варвинського ліцею №2. Знайшовши віконце у навчальному процесі, який нині, як і в усіх загальноосвітніх закладах Варвинщини, триває дистанційно,  педагоги та технічні працівники ліцею вийшли на упорядкування подвір`я закладу, а також території, закріпленої за ним селищною радою. Це під`їзд вздовж багатоповерхівок мікрорайону “Нафтовик”.

Як і годиться представникам цієї шанованої професії, з кого приклад бере молодь, до буденної  справи тут підійшли творчо й організовано – розподіли поміж групами ділянки роботи.  А зроблено гуртом немало: підчистили й побілили бордюри, біля приміщення додали зелених насаджень, перекопали клумби і засіяли їх квітами.

Є надія, що висаджені сосни своїм ароматом і прохолодою порадують майбутні покоління ліцеїстів, фруктові дерева теж у перспективі потішать плодами. А вже цьогоріч, як і завжди, подвір’я ліцею розквітне всіма барвами веселки квітів-літників.

Дякую колегам за гарну працю, дружню атмосферу, добрий особистий  приклад нашим учням. – Коментує  директор ліцею Василь НЕБРАТ. – Не залучали ми на толоку лише наш волонтерський “швацький цех”, бо така важлива справа  – шиють для захисників добротні жилети-“розгрузки”,  зупинятися не може.

– Ваш заклад відомий й іншими волонтерськими акціями.

Так, колектив, учні, небайдужі варвинці плели маскувальні сітки, педагоги-майстрині налагодили пошив білизни та чимало інших корисностей у такий час. Згуртована праця наближає нашу спільну перемогу, крім того, допомагає всім психологічно. 

Принагідно цікавлюся у Василя Івановича, яким буде фініш цього надскладного навчального року. До речі, навчаються у закладі більше пів тисячі  ліцеїстів, 52 з них випускники 11-их класів, 47 – 9-их, колектив – більше  семидесяти педагогів і технічних працівників.

Завершиться навчальний рік 31 травня, з міркувань безпеки урочистостей ні цього дня, ні у зв`язку з випуском одинадцятикласників не буде. У липні випускників 11-го класу чекає  мультипредметний тест (українська мова, математика, історія України). Зважаючи на ситуацію в державі, цей відповдальний процес  дещо спрощено й полегшено. Радив би випускникам і їх батькам обирати вузи нашого регіону – Ніжин, Київ, Чернігів, Полтава та ін. міста, щоб недалеко від дому.

Ми всі віримо у нашу перемогу, надалі навчальний процес відновиться у звичному режимі, а нині треба спільно пройти цей іспит на витривалість, терпіння, згуртованість.

А заквітчане педагогами повір’я ліцею, сподіваємося, зустріне дітвору вже на цьогорічний мирний Першовересень.  

Записала Є. Зима, 

фото надано закладом.

This slideshow requires JavaScript.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ).