Гарні дати

«Дорогою весняних мрій»

Під такою назвою нещодавно Гнідинцівський народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Мрія» відсвяткував своє 30-річчя концертом в сільському будинку культури.

Учасниці колективу – берегині пісні народної, що напувають спраглі серця чистим, джерельним пісенним водограєм народної спадщини. Вони протягом 30 років радують своїм співом, збагачують і примножують українську народну скарбницю своїм талантом, даруючи хороший настрій і часточку своєї душі вдячним глядачам, прославляють своє село, оспівують в своїх піснях красу і велич рідного краю і працьовитих людей.IMG_6360


В теплій родинній атмосфері розпочалося свято, на яке, залишивши щоденні клопоти, зібралися шанувальники колективу. Ведучі під бурхливі оплески запросили на сцену ювілярок і полилась пісня. Емоції щастя піснетворення переповнювали душі, вражаючи високим духовним піднесенням і творців, і слухачів. Поринувши в історію створення колективу, згадали хвилиною мовчання тих, чия лебедина пісня обірвалася на злеті – Наталію Кушвид, Валентину Задніпрську, Ніну Дудник.

Під час концерту глядачі на великому екрані мали нагоду переглянути фото- і відеоролики, де зафіксовані творчі миттєвості виступів колективу на концертах та фестивалях різних років, їх нагороди. Все це органічно перепліталося з пісенними виступами ансамблю-ювіляра.

А створено цей колектив було далекого 1986 року за ініціативи тодішнього голови колгоспу Наталії Ушакової. Зовсім молодий художній керівник БК Валентина Рубан зуміла об’єднати навколо себе таких же співучих, як сама, і закоханих в пісню жінок в ансамбль, який налічував лише 6 учасниць: Валентина Рубан, Надія Целеп, Людмила Оніщенко, Світлана Антоновська, Наталія Кушвид, Валентина Задніпрська. Перший виступ жіночого ансамблю в такому складі відбувся 8 березня. Це і є дата народження „Мрії”.

Через рік колектив очолив новий керівник – Сергій Журавльов. Молодий і талановитий музикант, баяніст від Бога. Завдяки його вмінню і таланту колектив зміцнів, зросла виконавська майстерність, прийшло визнання – колективу присвоєно почесне звання «народний». З 2004 року і дотепер ансамбль очолює його учениця Інна Рубан-Оленіч, а Сергій Дмитрович став акомпаніатором „Мрії”.

Протягом 30 років колектив постійно змінюється, одні приходять, інші з тих чи інших причин йдуть. Дехто не знайшов себе в колективі, і на їх місце прийшли нові учасники, хто лише на один концерт, хто залишився надовго. Ветеранами і активними учасницями ансамблю свого часу були Ніна Дробченко, Галина Крутько, Олександра Бой­ко, Любов Коломієць, Віра Іва­ниш, Лідія Дейкун, Любов Рубан, Наталія Ситник, Антоніна Гав­ри­ленко, Ольга Даниленко, Ніна Палій, Ніна Рубан, Наталія Ярмощенко, Оксана Гон­ча­­ренко, Люд­ми­ла Пиріг, Юлія Ру­бан, На­талія Яку­шо­ва, Катерина Бой­ко, Ольга Ля­ше­нко, Надія Бо­й­ко, Людмила Кос­тенко, Лідія Ко­лєснікова, Лідія Коробка, Світлана Гавриленко, Алла Оплачко, Тамара Дейнека, Ольга Кальченко, Леся Бойко, Галина Леоненко, Оксана Тесля, Оксана Кіщенко, Світлана Федорченко, Люд­мила Кальченко, Світлана Марунденко, Лілія Шпитяк, Людмила Бойко, Тетяна Піша, Ірина Борзіло, Ната­лія Конюшенко, Тетяна Пач­ковська.

Нинішній склад «Мрії» налічує дев’ять учасниць – Валентина Рубан, Люд­мила Мельник, Га­лина Левківська, Ніна Зад­ніпрська, Інна Рубан-Оле­ніч, Валентина Вовк, Га­лина Чеверда, Світлана Малько, Світлана Антоновська.

Знають «Мрію» не лише в Гні­дин­цях, а й за її межами. Учасниці колективу часті гості районних свят, обласних фестивалів, оглядів, тому й мають безліч нагород. В активі ансамблю – численні подя­ки, грамоти, дипломи, нагороди міжнародних, все­українських конкурсів і фестивалів. В історію „Мрії“ золотими літерами вписано славні перемоги, а їх було чимало: дипломант 1 та 2 Міжнародного фо­льклорного фестивалю «По­ліське коло», дип­­ломант 1 Між­на­родного фольклорного фести­валю «Воздвиженський ярмарок», дип­ломант Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Співоче поле», чотири рази вона підтверджувала звання «народний».

З кожним виступом програма ансамблю урізноманітнюється, стає більш барвистою і яскравою. У репертуарі колективу українські народні, пісні українських та російських авторів. В кожної пісні своя історія, яка навіює якісь спогади, повертає в дитинство, в неповторну і красиву юність, веде до отчого батьківського порогу, до матусиної домівки, до села свого. А всього їх у „Мрії” уже до півтисячі. Всі вони дорогі і рідні для виконавиць. Є в репертуарі «Мрії» і твори місцевих авторів, зокрема, її керівника Інни Рубан-Оленіч. Окремі із них прозвучали і на ювілейному концерті.

На відзначення 30-річчя колективу прийшли як його учасниці різних часів, так і їхні рідні, а також щирі друзі колективу. Серед них і голова села Наталія Міщенко. У своєму виступі вона привітала співочий колектив з ювілеєм і гідно оцінила його заслуги, а також вручила грамоти від виконкому сільської ради тим, хто доклав багато сил, знань, уміння, аби ансамбль тримався на вершині творчої біографії. Зокрема, почесними грамотами нагороджено Валентину Рубан, директора СБК, Інну Рубан-Оленіч, керівника «Мрії» і Сергія Журавльова, акомпаніатора ансамблю.

Високий рівень майстерності цього аматорського колективу відзначила і директор Гнідинцівської ЗОШ Аліна Горобчук. Вона побажала аматорам здоров’я на довгі літа, щастя і радості життя, творчого довголіття.

Теплими та щирими словами привітала ювілярок з невеличкою їх творчою сходинкою колишня учасниця, староста колективу Любов Рубан.

А на завершення концерту всі учасниці ансамблю «Мрія», і нинішні, і колишні, згадали приємні хвилини свого перебування у ансамблі і виконали пісню, яка 30 років служить візитною карткою «Мрії» – «Моє рідне село».

Своїми виступами, протягом трьох годин, учасниці створили барвисту мистецьку феєрію. Вони іще раз довели, те, що робить ансамбль «Мрія», потрібно землякам – їх виступи створюють гарний настрій і допомагають долати життєві труднощі, розкривають кращі душевні грані людини і несуть українські традиції від старших до молодших поколінь.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,
фото автора