Допомога у зону АТО

І знову на схід з гостинцями

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Доброта і чуйність, співпереживання, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину – це в характері нашого народу. Саме таким був і безкорисливий порив жителів села Кухарка (голова села Микола Колот), коли почули, що земляки-армійці потребують допомоги. А ще ними керувало почуття патріотизму, бо сьогодні, як ніколи, воно об’єднує справжніх українців у справі відстоювання єдності рідної землі. Всі організації, які є на території сільської ради, сільчани, не залишилися осторонь. При­мі­щення сільської ради заповнили продуктами харчування, яких потребують наші військові.

IMG_4964

Ініціаторами доброї справи стали варвинець Віктор Борсук і журавчанин Сергій Биченко – обидва колишні афганці, та Олександр Бо­лотін, який вла­сним «бусом» і доправив «гуманітарку» в зону АТО. Поїздка відбулася в середині лютого. Її маршрут проліг під Маріуполь, де проходить службу у підрозділі спец­при­значення Вій­ськово-Мор­ських Сил Ук­раїни під­пол­­ковник, ко­ма­н­­дир роти, вар­винець-доб­роволець Ми­кола Мар­чен­ко. З почат­ку війни на сході він був одним із тих, хто згуртовував людей на поміч армії, неодноразово доставляв військовикам «гуманітарку» від населення нашого району. Він пройшов пекло афганської війни, а нині мусить згадати той досвід і на багатостраждальній землі Донбасу.

А в середині березня Яна Борщ, Віктор Борсук і Володимир Рокочий доставили гуманітарний вантаж в 54-ту бригаду, що дислокується в районі Артемівська і Світлодарська на Донеччині, де несуть нелегку службу варвинці Микола Мазник і Олексій Устенко, а також в 26-у бригаду – в селище Часів Яр, де перебуває наш земляк Олександр Лисенко.

Цього разу їх підтримали жителі села Остапівка (голова села Микола Хижняк). Кожен свідомий житель села, хто долучився до цієї акції, вніс свій вклад у майбутню перемогу. Люди зібрали овочі, фрукти, консервацію, сухарі, цигарки, сухофрукти тощо. Особливу активність у справі збору і підготовки цієї великої посилки нашим військовикам проявили остапівчани Андрій Па­­ньков, Сергій Хмеловський, Олек­­сандр Виноградський, Олег Кушнір, Микола Чеверда, Ми­хайло Чорнорай, Юрій Че­верда. Чоловіки власними автівками об’ї­хали сільчан, звезли продукти і загрузили їх у вантажівку. Частину вантажу зібрали і передали наші сусіди-срібняни. Не залишилися осторонь як завжди і підприємці Варвинщини.

Андрій Костін передав військовикам куликівських смаколиків – ковбаси, копченості, а також дав гроші на дизпаливо, Оксана Бурлака – 500 грн., за які придбано протизастудні ліки, Микола Телюк і Павло Сліпченко допомогли пальним. Чимала допомога щоразу надходить від О.М. Полонця, С.М. Смаглюка, А.М. Галушки, В.П. Сушини, Л.В. Махині, І.А. Дубчак та ін. підприємців – допомагають коштами, продуктами, пальним і т.ін. Наготували домашніх смаколиків – салати і випічку, Галина Шокало, Валентина Бублик та Ірина Бондаренко, зарічанка Оксана Лукавенко разом з сусідами Онокалами, Замулами і Назарськими напекли, наварили домашніх страв ще й гроші зібрали. Чимало смаколиків-пиріжків напекли й гімназійні кухарі Оксана Пріма, Лілія Дорошенко, Ірина Діденко і завідуюча їдальні Алла Лісовська, яких організувала вчитель Тетяна Хотіна. Згуртував на добру справу жителів свого кутка депутат селищної ради Микола Зеленський. Передачу в зону АТО налаштували і жителі „Зарічки” Шоломи.

Дуже раді, що після двох років війни все ще залишається стільки небайдужих людей, котрі швидко відгукуються і долучаються до допомоги нашим захисникам, говорять організатори поїздок. І через газету висловлюють щиру вдячність всім цим людям за їхню безкорисливість, небайдужість та турботу, за активну громадянську позицію.

Наступна поїздка планується перед світлим християнським святом – Великоднем, щоб порадувати воїнів домашніми святковими смаколиками – пасками, крашанками, ковбасами, салом і іншими традиційними стравами великоднього кошика. Тож закликаємо долучитися до помочі всіх, хто має таку можливість і бажання підтримати військовиків. Контактні телефони 095-47-84-790 – Яна Борщ, 066-37-93-804 – Віктор Борсук, 095-495-63-04 – Володимир Рокочий.

Пам’ятаймо, що ціною власного здоров’я, а то й життя, наші хлопці боронять цілісність і незалежність України, кожного з нас. Тож святе діло кожного допомагати рідній армії.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото з архіву волонтерів