День села у Богданах

І МЕДОМ, І ХЛІБОМ, І ПРАДІДОМ-ДІДОМ

ПАХНЕ РІДНЕ СЕЛО

IMG_8629

Вже давно біля Богданівського сільського клубу не було так людно, як тієї вересневої суботи — з різних куточків села сім’ями і поодинці, гарно вбрані дівчата і молодиці, статечні чоловіки і причепурені бабусі, молоді мами і татусі з малечею на руках і у візочках поспішали сюди, до центру села, яке святкувало свої іменини.

Всіх гостинно до себе запрошувала святково прибрана українська світлиця — заквітчаний рушниками, колоссям з калиною та чорнобривцями зал.

Цікавою була виставка робіт місцевих вишивальниць та умільців народного мистецтва Ніни Гарди, Валентини Бацули, Ганни Тимко, Наталії Крюкової, Світлани Юрко.

Розпочалося святкування з виступу сільського голови Людмили Каркуші. Вона щиро привітала богданівців і гостей села зі святом, яке уособлює єдність поколінь, сколихує в душах молодих і ветеранів любов до свого рідного куточка, що зветься батьківщиною, до землі, на якій народився і виріс, до сільської вулиці, яка вивела в люди, до материнської пісні, що гріє серце теплом.

Голова подякувала всім трудівникам села, ветеранам за чесну багаторічну працю, яку віддав кожен з них, аби село жило і розвивалось. Також вона запросила до слова гостей свята керівника апарату райдержадміністрації Олександра Філоненка, який від імені районної ради і райдержадміністрації вручив подарунки – для школи мотокосу, а для ФАПу – матеріали для ремонту, а також представника Прилуцького козацького полку Дмитра Цегельника. Мовила теплі вітальні слова і землячка богданівців Валентина Зуб. В урочистостях взяв участь заступник голови районної ради, депутат від Радикальної партії О. Ляшка Віталій Хажанець.

Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять жертв Голодомору і Другої світової війни, а учні школи поклали квіти до пам’ятника загиблих воїнів.

Продовжилося свято концертною програмою, яку підготували для сільчан аматори Варвинського РБК. Того теплого осіннього дня сценічну майстерність богданівцям дарували солісти Вікторія Полянна, Олег та Світлана Мащенки, Наталія Пшенична, Роман Бузикевич, Олександр Левченко, Григорій Сидоренко, Сергій Желіба і ін. А глядацька аудиторія обдаровувала артистів щирими оплесками.

Ведучі свята – молоде под – ружжя Євгеній та Наталія Бабенки – найщирішими і найтеплішими словами привітали воїнів-інтернаціоналістів та приборкувачів «мирного» атому – чорнобильців. Під вдячні оплески присутніх піднімалися на сцену мужні воїни АТО, які пройшли крізь горнило неоголошеної війни на сході України – Анатолій Тимко, Антон Глобинець, Володимир Маліч, Роман Маліч, Іван Петренко. Нині захищають рідну землю на Донбасі земляки Віктор Бірюков і Сергій Безбах. Чоловіків привітали духмяними осінніми квітами, подарунками і піснею.

Щемністю, яка викликала чи не у кожного сльозу на очах, в святковість влилося пошанування загиблого воїна АТО В’ячеслава Носенка, адже його тато родом з Богданів. Чоловічий ансамбль «Варин» виконав для батьків В’ячеслава тужливу пісню «Біля тополі».

Юні місцеві митці представили свої таланти, читаючи віршовані твори про своє рідне село.IMG_8650

Між іншим, у нього є майбутнє, адже цього року на території сільради народилося четверо малюків-козаків – Денис Смовський, Саша Гриців, Костя Мельник і Рома Остапчук. Від богданівської громади хлопчики отримали подарунки і побажання здоров’я і щастя. Вітання одержали й старожили Богданів – 95-річна Марія Пилипівна Перевал, 93-річна Марія Дмитрівна Бочко і 89-річна Євдокія Михайлівна Степурко. На жаль, за станом здоров’я вони не були присутні на святі, тому подарунки отримали їх рідні.IMG_8655

З-поміж усіх моментів свята зворушливістю виокремилося вітання, що засилалося сімейній парі, яка цьогоріч відзначала ще й чудовий алмазний ювілей (60 років) свого подружнього життя – це Анатолій Олексі­йович і Раїса Іванівна Ба­бенки.

Гучними оплесками присутні в залі вітали вересневих іменинників, але не простих, а «золотих» – Івана Москальч­енка і Ніну Квач, які отримали квіти і подарунки від сільради. Свого ко­легу, директора Богданів­сь­кого сі­­­льського бу­­­­дин­ку ку­льту­ри Іва­­­на Моска­ль­­ченка з 50-­річ­чям також привіта­ли начальник відділу ку­льтури і туризму РДА Роман Бузикевич та ди­рек­тор Варвинського РБК Наталія Пшенична, вручивши йому Грамоту відділу культури і туризму та символ козацтва – булаву.IMG_8679

На завершення концерту ведучі дійства пригостили всіх присутніх запашним короваєм.
Більше двох годин тривав концерт, а в цей час на майданчику у великому казані прилуцькі козаки варили куліш. І вдався він на славу, із задоволенням ним смакували всі присутні. А ще тут щедро пригощали різноманітними дбайливо приготовленими стравами української кухні, дарами саду-городу та іншими смаколиками. Тож кожен міг відпочити на цьому святі села і тілом, і духом.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора