Більше 1300 варвинців висловилися за зміну юрисдикції місцевого храму УПЦ

Громадська ініціатива

Минулої п’ятниці, 6 травня, до селищної ради надійшов колективний лист мешканців смт Варва та сіл Калиновиця, Гнідинці, Остапівка щодо зміни церковної юрисдикції варвинського храму Різдва Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви, повідомила Варвинський селищний голова В. Саверська-Лихошва на щотижневій оперативній нараді у селищній раді.

Ініціатори (1381 мешканець громади) пропонують раді розглянути це питання на сесії, аргументуючи тим, що у час війни релігійні організації України не повинні мати жодного зв’язку з країною-агре­сором.

Як прокоментувала ситуацію очільниця громади, щодо порушеного питання вона спілкувалася з представниками згаданого храму, а також – з представниками Православної Церкви України. З її слів, перші – готовності до об’єднання не висловили, зазначають, що таке рішення має ухвалити сенод УПЦ.  Натомість ПЦУ готова до об`єднання і обіцяє забезпечити  місцевим священикам подальше служіння у храмі.

Як очікується, громадську ініціативу буде винесено на сесію селищної ради і загальні збори. Вивчається питання, хто має право на подібні рішення – громади (в Україні є прецеденти розпоряджень міських голів та рішень сесій), збори мешканців територіальної громади чи зборів віруючих зазначеного храму.

Зважаючи на ситуацію в країні і настрої великої кількості мешканців громади, голова назвала розгляд такого питання неминучим.