У Варві змагалися енергетики з півобласті

IMG_7011

Не тільки футбольними чи волейбольними баталіями може здивувати Варвинщина. Минулої п`ятниці не менш азартно змагалися й ті, хто на змагання вдягає не шорти з бутсами, а спецодяг і помаранчеві каски електриків. Бо на базі Варвинського РЕМ відбувся півфінал обласного конкурсу професійної майстерності працівників «Чернігівобленерго» між командами-учасницями з 11 районів півдня Чернігівщини. Це наші найближчі сусіди – прилучани, ічнянці, ніжинці, талалаївці, бахмачани та інші.

Хто б там що не говорив про рідні стіни, які й мають допомагати, однак найскладніше у будь-якому турнірі приймаючій стороні, адже, окрім особистої участі у конкурсі і подвійних очікувань вдалого виступу, нашим енергетикам слід було забезпечити комфортні умови для всіх учасників, організувати змагальний процес і подбати, аби матеріальна база місцевого полігону дала змогу всім конкурсантам проявитися якнайкраще.

До речі, того дня, за примхою погоди, умови роботи були наближеними до екстремальних – раз у раз зривався ніби осінній дощ, а, як відомо, саме у негоду роботи на лініях енергетикам додається.

Доки команди прибувають на реєстрацію, спілкуємося із виконуючим обов`язки керівника місцевого РЕМ, головним інженером Сергієм Дзюбою. Забачивши сорочку-вишиванку на ньому та й на багатьох гостях з інших районів, цікавлюся, чи це часом не святковий антураж до змагань?

– Не тільки, – відповідає з посмішкою, – це щоп`ятнична традиція товариства. Її започаткував ще у 2014 році голова правління В.І. Ткач, а працівники на тлі загального патріотичного піднесення охоче підтримують.

Професійне змагання проходитиме у п`ять етапів, – повертається до основної теми розмови Сергій Дзюба. – Перший – перевірка комплектації бригад і технічного стану автомобіля, другий – екзамен теоретичних знань з безпеки праці, надання першої медичної допомоги тощо, третій – зняття потерпілого (манекен) з електроопори і надання йому допомоги, четвертий – визначення технічного стану трансформаторної підстанції, і завершальний, п`ятий, – правильне і безпечне спилювання дерева бензопилкою у ході робіт з розчищання від зелених насаджень охоронної зони ліній.
Всі вони складні і відповідальні, адже показують не тільки особисті навички спеціалістів, а й рівень злагодженості бригади, вміння діяти точно і швидко.

– Сергію Миколайовичу, якими були результати варвинців у попередні роки, чи існує заохочення для переможців?

– Наші працівники завжди підтверджували свій добрий фаховий рівень. Були у трійці лідерів, а серед такої кількості команд це – високий результат.

Членів команд за зайняті перше, друге і третє місця буде нагороджено почесними грамотами товариства і грошовими преміями, комплектами спецодягу, а у фіналі команди змагатимуться за сучасний автомобіль-підйомник.

Важливий і той момент, що у ході конкурсу професійної майстерності ми можемо запозичити корисний досвід колег з інших підрозділів товариства.

Так, дійсно, мало думати, що ми – професіонали, і ту чи іншу роботу виконуємо ось так, адже є й кращі за нас. Тож змагання стимулюють рости, навчатися, набувати професійного досвіду.

– Коли трапилася нагода поспілкуватися, розкажіть, який колектив і поле діяльності має нині РЕМ, які проблеми у роботі?

– Наш район електромереж поєднує диспетчерську службу – керівник і 12 працівників – диспетчери, електромонтери, водії оперативно-виїзної бригади, мережну дільницю – майстер очолює бригаду з 5 чоловік, а також дільниці трансформаторних підстанцій, транспорту, енергозбуту і бухгалтерію. Забезпечуємо надходження електроенергії від високовольтних ліній до кінцевого споживача.

Людей, звичайно, не вистачає, як показує практика, потрібна не одна мережна дільниця, а дві, як раніше. Нині додалося роботи у селах, адже кількість населення зменшується, лінії заростають без належного догляду. Варто зауважити, що у майбутньому, імовірно, практикуватиметься включення лінії з подальшим підключенням тільки після самостійного прочищення її споживачами.

Дода-ють проб­лем і лю­­бителі ле­г­кої нажи­ви – злодії зли­вають мастило із трансформаторів, спричиняючи тривалі перебої в електропостачанні і складні ремонтні роботи. Тож, аби безперебійно мати електроенергію – основу сучасного побуту кожного з нас, слід по-господарськи, бережливо ставитися до цього важливого господарства.

А старт південного півфіналу професійного конкурсу дала делегація фахівців з обленерго. З побажанням, аби перемогли найкращі, його відкрив головний суддя змагань, технічний директор товариства Володимир Рубанка. Урочистості шикуванню енергетиків додало підіймання прапора підприємства під оптимістичний гімн компанії. А далі – жеребкування учасників і напружена боротьба на всіх етапах.

Варвинці були кращими у роботах зі спи­лювання дерева із врахуванням всіх нор­мативів, добре виступили й на етапі випробування силового трансформатора, швидко, вміло і злагоджено зняли умовного потерпілого з опори, проте у підсумку змагань за нашими енергетиками – почесна четверта сходинка.

Найкращими ж у південній зоні стали їх колеги із Бахмача – І місце, друге – у ніжинців, третє – у сусідів-срібнян.

Ще зранку на лінійці готовності бахмачани, потрапивши у фотооб`єктив, на жарт: «А раптом переможете…», навіть дещо образилися, мовляв, чого це раптом… І дійсно, сильна й професійна команда, схоже, й на старті мала серйозні види на перемогу. Тож наші вітання – у Бахмач, а землякам зичимо на майбутнє нових професійних висот, стабільних напруги дротами, зарплати – у гаманцях.

Є.Зима, фото автора.

На знімку: команда Варвинського РЕМ – електромонтери з експлуатації розподільчих мереж Андрій ЄРМАК та Ігор ГАЛУШКА, водій Олексій КОВАЛЬ і майстер ТПРП Олександр МАЛІЯД.