НАЙБІЛЬША РАДІСТЬ – ВДЯЧНИЙ ПОГЛЯД ПАЦІЄНТА

IMG_5650

«Наші медики – найкращі в районі», – почула я від відвідувачів Світ­лич­ненського ФАПу, коли ми туди наві­далися. І дійсно, переступивши поріг цього медзакладу, відчуваєш, що милосердям тут аж струменить. Все направду заряджає оптимізмом і здоров`ям. Обабіч вікон, мов сторожа, постали квіти у вазонах! Розкішно й густо квітнуть вони: ну як тут посперечаєшся з пацієнтами, що стимулює до росту-цвіту лиш позитивна енергетика? Повсюдно – чисті килимові доріжки.

У чистоті приміщення немала заслуга господині ФАПу – Наталії Педорич. Вона – медик із майже сорокалітнім стажем, тут працює 34 роки, трудилася колись в Прилуцькій лікарні, в реанімації. Уміє, що називається, «розкласти на лопатки» будь-яку слабість та побороти її. Поряд з нею трудиться її чоловік Григорій Пилипович – теж на сторожі здоров`я сільчан понад чотири десятки літ, він завідуючий Світличненського ФАПу.

Обоє достеменно знають не тільки потенційні болячки тамтешніх сільчан, не лише шляхи-доріжки їх подолання, а й психологію чи не кожної людини, що ой як важливо! Під їх пильним наглядом – близько п’яти сотень мешканців с. Світличне, х. Ященків і Рубанів.
Працюють в особливому режимі, борючись із недугами своїх пацієнтів, трапляється долати їм кілька кілометрів на велосипеді, аби дістатися до хворого, викликають й вночі, у вихідні чи то святкові дні. Люди звикли знати, що в селі є лікар, а чи він терапевт, чи невропатолог, чи хірург – це вже не так важливо. За усі ці роки до медиків Педоричів звертались пацієнти з різноманітними хворобами та діагнозами, доводилося навіть пологи приймати, тож потрібно бути обізнаними в усіх напрямках медицини.

Йдуть до своїх лікарів сільчани – хто за невідкладною допомогою, хто за консультацією, а хто за порадою чи за звичайним людським добрим словом. Нікому не відмовлять Наталія і Григорій Педоричі, усіх вислухають і допоможуть, несуть й дарують людям те світло, яке випромінює здоров’я. Вони – люди надзвичайної відкритості – благородні і толерантні. Вони – лікарі за покликанням, майстри своєї справи. Всевишній наділив їх надзвичайним даром, умілими руками, щирою душею, завдяки яким Наталія Анатоліївна і Григорій Пилипович допомагають своїм пацієнтам повернути найцінніше – здоров’я.

За свій довгий трудовий стаж їм довелось багато чого побачити та пережити. Буває надзвичайно важко, але коли праця дає позитивний результат, то і медики радіють, що зуміли повернути хворого до нормального ритму життя. Коли пацієнти дарують щирі посмішки, то позитивні емоції переповнюють Наталію і Григорія Педоричів і впевнено можна сказати, що професію медика вони вибрали недарма.

Донька Світлана теж продовжила медичну династію батьків – закінчила Прилуцьке медичне училище, працювала в санепідемстанції, а після її закриття влаштувалася в ветлабораторію, де працює і нині. Радіють Педоричі онукам – Євгенію, який закінчив вже10 класів, і Настуні.

Сторазове спасибі скажуть завтра в один голос усі колишні пацієнти своїм лікарям-рятівникам Наталії і Григорію Педоричам. У це чудове свято прийміть щирі вітання й від нас. Нехай сторицею повертаються до вас добро, турбота і тепло, які ви щедро даруєте всім, хто потребує захисту, уваги, співчуття і допомоги. Успіхів вам у професійній діяльності, низький уклін за самовіддану працю. Нехай робота приносить вам радість і задоволення, а також вдячність пацієнтів.

Н. ПАЛЯНИЦЯ,  фото автора.