І лине минуле в майбутнє

IMG_4278

Радісний і тривожний, заквітчаний посмішками, вишиванками і бантиками, оберемками травневих півоній. Це святковий ранок на гімназійному подвір`ї. Останній дзвоник поєднав і гомінку малечу, і подорослілих старшокласників, їх наставників, батьків, котрі всі разом після напруженого навчального року можуть видихнути з полегшенням і перепочити.

Але найбентежніше воно для тих гімназистів, хто той малиновий передзвін почує востаннє і стане на крило самостійного життя. Тож особливими оплесками на святковій лінійці вся гімназійна родина вітала саме випускників. Класні керівники Лідія Федорівна Бабич і Валентина Миколаївна Малько вивели свої 11-А і 11-Б на урочисте шикування. Зашарівшись під спалахами фотокамер, юнаки і дів­чата, певно, ще й не зчулися, що дитинство таки промайнуло, і прощальна мить настала.

З вітальним словом до школярів і випускників звернулися директор закладу Василь Небрат і почесні гості свята голова райдержадміністрації Любов Доля, селищний голова Валентина Са­верська-Лихошва, котрі вітали з успіхами у навчанні і бажали гарного відпочинку.

– Минулий навчальний рік був досить важким для нашої гімназії, як і для всієї держави, але учні, вчителі, весь гімназійний загал з честю його пройшли – говорив очільник закладу. – Варвинська районна гімназія не втратила своїх позицій ні в навчанні, ні у вихованні, ні в спорті, ні в творчості. Приємно, що більшість серед переможців й призерів обласних олімпіад і конкурсів, якими пишається район, – це учні нашої гімназії. Всі п`ять цьогорічних випускників-медалістів підтвердили це високе звання на ЗНО.

– Для більшості з вас, – зверталася до гімназистів Любов Доля, – свято Останнього дзвоника символізує початок літніх канікул. В цьому році в усіх загальноосвітніх закладах району для вас відкриють двері пришкільні табори, де зможе відпочити близько 800 дітей нашого району, також працюватимуть два табори – позаміський „Веселка” Гнідинцівського ГПЗ, „Сонечко” – на базі Леляківської ЗОШ, тож я вас запрошую оздоровитися у них, а ми будемо робити все, щоб ваш відпочинок був цікавим і змістовним.

А до випускників мовила особливе напутнє слово:

– Обираючи своє майбутнє, зверніться за порадою до своїх батьків, до своїх учителів, щоб ви зачерпнули з їх життєвої мудрості і науки. Зверніться до своїх знань і оберіть ту єдину життєву стежку, де ви будете сміливими у своїх мріях, наполегливими – у діях, успішними – у результаті, і тоді ви станете щасливими.

Василь Неб­рат і Лю­бов До­ля провели вр­у­­чення дипло­мів і відзнак кра­щим учням гімназії, а добрим доповненням і стимулом до подальших старань ста­ли грошові винагороди за районною програмою підтримки обдарованої молоді, що впроваджується райдерж­адміністрацією і районною радою.

Всі щиро пораділи за переможців і дипломантів предмет­них олімпіад і творчих конкурсів, спортивних змагань Юлію Максимюк, Віталію Левадну, Катерину Коз­лову, Андрія Хотіна, Катерину Рен­жеренко, Дмитра Калайду, Мак­сима Ігнатенка, Олександра Кіктенка, Олександру Кузьмич, Ма­рину Чепурко, Ірину Леве­нець, Дарину Циб, команди „Олім­пій­ського лелеченяти”, дівчат і юнаків – баскетболістів.

А далі за доброю традицією свято продовжилося піснями, танцями, гумором, зворушливими виступами першачків, які ще тільки осягають премудрощі шкільного життя, і випускників, для яких вони вже позаду. Оберемки квітів пустотлива, але вдячна дітвора сипонула до рук улюблених вчителів. Бриніли сльози на очах у тих, хто прощався і хто провод-­ жав. У прощальному вальсі закружляли гімназійним подвір`ям юнаки і дівчата, котрі так швидко виросли.

І ось він – заключний акорд свята і року – останній дзвінок, який дає старт і безтурботним канікулам, і самостійній дорослості, вже сповненій турбот, прагнень, невдач і удач. На плечах випускників Андрія Замули і Володимира Семенченка його подали першачки Аріна Сліпченко і Владик Авраменко, запросивши гімназистів на останній урок.

Того дня із своїх турботливих рук випускали вихованців і вчителі початкових класів Лідія Шостакова, Олена Ярмоленко і Тамара Михно. „Учнівський квартал”, що розгорнувся у актовій залі для батьків і педагогів, сипав гумором, піснями і танцями, котрі засвідчили: кожен, хто вливається у дружну гімназійну родину, набуває не тільки міцних знань, а й розвиває таланти, вчиться товаришувати, працювати в команді. За це своїм першим вчителям, що іноді бувають ближчими за мам, дякували четвертокласники і їх батьки – дружно, щиро і зворушливо.

А вже за день, недільного вечора, що надовго запам`ятається варвинцям небувалою зливою, у районному будинку культури гімназисти-випускники продовжили свій бал прощання з гімназією і дитинством.

У фойє РБК, де рятувалися від негоди випускники – дівчата у ошатних святкових сукнях і юнаки-красені, їх рідні і друзі, земляки, благословив їх на добрі справи настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Георгій Луценко. Сховавшись від дощових крапель, від життєдайної освяченої води, якою щедро окропив священик, цього разу юнацтво не сховалося.

На урочистій сцені, під блис­ком софітів і спалахами фотока­мер випускники отримували з рук директора гімназії свій перший дорослий документ – атестат про повну загальну середню освіту, і чимало грамот, похвальних листів, відзнак, котрі засвідчують: виросло нове покоління розумних, талановитих і наполегливих варвинців.

А гордістю гімназійного випуску – 2016 стали аж п`ять медалістів: „золоті” – Віталія Левадна і Максим Ігнатенко, „срібні” – Марина Чепурко, Інна Шкуліпа і Дмитро Смаглюк, котрі мають і безліч перемог у олімпіадах, конкурсах і змаганнях.

Гарної подальшої долі зичили своїм вихованцям директор гімназії, класні керівники, представники батьківського загалу, очільниця селища.

Церемонія вручення атес­татів завершилася тривали­ми захопленими оплесками, а да­лі барвистим феєрверком вибух­нув концерт, підготовлений для рідних і земляків випускника­ми. Тут були і щемливі ліричні рядки, і запальні пісні й танці, іскристий юнацький гумор, легкокрилий вальс. А ще – спогади зі шкільних буднів і веселощів, щем прощання з наставниками і батьками, і нові надії, мрії, сподівання.

Хай вони здійсняться для кожної молодої людини, освіченої, ам­бітної, спрямованої вперед. А саме таких готує до дорослого життя освітянський „флагман” ра­йону – гімназія.

Є.Зима, фото автора.