«СОЛДАТИ ТРАВНЯ, СЛАВА ВАМ І КВІТИ»

Під такою назвою у нашому райцентрі відбулося минулої неділі відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.IMG_3826

Варвинці з честю склали данину шани тим, кого в нас відібрала війна, тим, хто кожну літеру в слові Перемога освячував і ранами, і втратами, й життям своїм чи побратимів. Цьогоріч ми, подібно до інших європейських держав, звичної травневої пори вшановуємо тих, хто пройшов через горнило війни. З цієї нагоди у Варві відбувся мітинг-реквієм у центральному сквері біля обеліска Слави, в якому взяли участь керівники району та селища, учасники Другої світової війни, воїни-інтернаціоналісти, учасники антитерористичної операції на сході країни, громадськість, учнівська молодь, які прийшли, аби сказати слова вдячності ветеранам за мирне небо і щасливе дитинство.

Символом цього свята стали маки, що проросли тоді, сім десятків літ назад, на полях битв і знову рясно сходять крапельками крові новітніх захисників волі й суверенітету України. Вони розквітли пломінкою барвою на лацканах убрань учасників мітингу того недільного ранку.

Лише кілька сивочолих ветеранів сумно дивились на сьогоднішнє покоління, на долю якого випало також, як і їм, захищати свободу, честь і незалежність України. IMG_3810

З вітальним словом до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Любов Доля, голова районної ради ветеранів Марія Качаєва, голова громадської організації воїнів АТО Олександр Литка. Вони висловили щиру подяку ветеранам, працівникам тилу, побажали міцного здоров’я, бадьорості духу, мирного і світлого неба над головою, добра та благополуччя. Виступаючі го­во­ри­ли про уро­ки Пе­­ремоги, необхід­ність забезпечення миру зараз, про героїзм наших бійців, які захищають Україну в зоні АТО.

З нагоди 71-ї річниці Пе­ре­моги, за те, що бо­ронили рідний край, здобули мир на землі, розбудовували і відроджували нашу державу, подяками голови об­­­ласної державної адміністрації на­­городжені ветерани Великої Вітчизняної війни М.С. Серпенінов, Г.І. Хоменко, почесними грамотами обласної ради – В.І. Ященко, В.С. Сидоренко.

Хвилиною мовчання жителі селища вшанували світлу пам’ять загиблих. А вдячні нащадки вручили фронтовикам, воїнам-інтернаціоналістам і учасникам АТО розкішні букети вес­няних квітів. Безліч їх, а також вінки, корзини лягли до підніжжя обеліска Слави, на мармурові плити з численними іменами тих, «хто мир подарували рідним хатам».

За упокій всіх жертв війни відправлено панахиду священниками храму Різдва Пресвятої Богородиці Георгієм і Григорієм.

На закінчення святкування для ветеранів був організований святковий стіл.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора

IMG_3758