ПОЕТІВ  ВАРВИНЩИНИ  ОБ’ЄДНАЛА

НОВА  ЗБІРКА  ВІРШІВ

IMG_1067

На початку лютого в черговий раз в малому залі районного будинку культури вітали особливих, незвичайних, дуже різних і водночас схожих у своїй любові до книги людей. А зібрала усіх непересічна подія – прем’єра нової збірки віршів поетів Варвинщини «На порозі літа». Свою назву книга отримала від однойменної назви вірша Валентини Литки, який розпочинає цю збірку.

Не дивлячись на те, що за стінами зараз зимно, але усім нам хочеться повернутися в літо, і воно незабаром прийде. «Дорогий читачу, знайди своє літо серед поезій таких, як ти, мрійників і реалістів, песимістів і оптимістів, диваків і скептиків, відкривши збі­рочку поезій», – говорила у вступ­ному слові організатор і ве­дуча свята Алла Лисобикова. Вона тепло привітала всіх присутніх (а їх зібралося чимало) і зробила короткий екскурс сторінками збірки поезій.

Основу книги складають твори учасників клубу «Первоцвіт» Тамари Дейнеки, Ніни Рагулі, Івана Бєлогурова, Валентини Лит­ки, Лідії Петренко, Ольги Мо­мот, Василя Скоромця, Тетяни Зуб, Валентини Рубан, Інни Рубан, Григорія Сидоренка, Те­тя­ни Стеценко, Сергія Пуда, Світ­лани Мащенко, Олександра Покидька, який, на жаль, за станом здоров’я не зміг взяти участі в презентації, аби присутні відкрили для себе поетичний світ автора, його бачення нашого сьогодення і, можливо, віднайшли часточку великої душі письменника, який усім своїм життям випромінює оптимізм і віру в те, що добро переможе.

У розділі «Пишуть юні варвинці» представлені твори юних обдарувань Варвинщини Руслана Іванова, Юлії Хоменко, Альони Небрат, Наталії Коваль, Ярини Даценко, Вікторії Дігтяренко, Ана­стасії Левадної, Сергія Же­жели, Юлії Масло, Сергія і Марії Герасименків.
Знайшлося місце в книзі і поезіям колишніх учасників «Первоцвіту», які, на жаль, уже пішли за межу вічності, Ю.В. Хоменка, М.І. Клименка, П.К. Жулая, Г.В. Тарасевич. Їхні твори увійшли у розділ «П­а­м’ятаймо».

Завершується збірка розділом «Пишаємося земляками», де відведене місце творам поетів – вихідців з нашого району, які нині живуть і творять за його межами. Це варвинці О.Г. Олійник, В.К. Захарченко, Г.М. Моренець, П.Г. Моренець, уродженка Да­ще­нок Г.С. Пономаренко, антонівчанка Н.Т. Кольцова.

А далі лунали вірші, спогади, пісні. Презентація була різноманітною по стилях і жанрах. Впродовж всього свята присутні поети на дійстві, твори яких увійшли у презентований збірник, читали свої вірші, оповідання, співали пісні, і висловлювали добрі слова на адресу організатора свята Алли Лисобикової.

На святі прози, поезії, таланту, а головне – душі, читала свої ліричні вірші, в яких різнобарв’ям перегукуються різні пори року, Валентина Литка. У її творах одна пора змінює іншу, та не зникає настрій писати чудові вірші, сповнені чуттєвості та любові до природи. Те ж саме можемо сказати і про творчість поетеси Тамари Дейнеки, в яку вона вклала свою душу і серце. Вона любить Україну і кожен рядок, проникнутий любов’ю до рідної землі, щирим захопленням природою. Все це надихає Тамару Олександрівну до творчості, без якої вона жити не може.

Далі присутні послухали вірші Ніни Рагулі і переконалися, що вони милозвучні, мелодійні. І не співати їх не можливо. Тож увазі присутніх запропонували пісню на слова Ніни Рагулі, музика Ніни Савченко «Рости, коса» у виконанні Яни Мазило. Причарував присутніх дивний незбагненний світ по-жіночому ніжної музи Тетяна Стеценко, її вміння в буденних речах бачити красу і неповторність. У кожному слові криється поетичний хист цієї жінки, яка вклала почуття та переживання в свої вірші.

«Його життя сповнене яскравих подій, нових знайомств, незвіданих далей, гострих відчуттів і ніжних почуттів. Тому не дивно, що вся ця барвиста палітра життєвих вражень спонукає найбільшого романтика до реалізації ще однієї грані свого таланту – письменства», – такими словами представила Алла Олексіївна присутнім майстра любовної лірики Василя Скоромця. Презентуючи свій поетичний доробок, Василь Григорович поділився секретами своєї «творчої кухні» і зачитав слухачам кілька перекладів, які зробив останнім часом, серед них і пісня клубу «Бригантина».

Під час літературної зустрічі свою творчість представила молода поетеса Світлана Мащенко, яка зачарувала своїми віршами: мелодійність, ніжність та душевність відчув кожен з присутніх. А ще Бог не пошкодував для Світлани надзвичайно красивого і ніжного голосу. Тож присутні поринули у світ пісень Світлани Мащенко. Вона презентувала свою нову пісню, яку виконала під гітару.

«Її життя складається з поезії. Бо вона – в душі і серці, в гаях і полях, в почуттях і відчуттях, в прекрасно прожитих днях і порах року, в красі і неповторності рідного краю», – говорила Алла Лисобикова про поетесу Валентину Рубан. І дійсно, її вірші вражають своєю ліричністю, живими картинами природи, намальованими яскравими барвами талановитим художником слова. А донька поетеси, Інна, не лише увібрала в себе весь творчий спадок своєї мами, а й розвинула його. Вона – професійний музикант, має численні нагороди за участь в різноманітних конкурсах, авторка пісень. На презентації книги Інна заспівала авторську пісню, присвячену подіям на сході нашої країни, «Плаче земля», яку зал слухав стоячи і яка викликали шквал аплодисментів учасників зібрання.

Творчість Лідії Петренко позначена живими почуттями. Вони свідчать про авторську оригінальність, своєрідність творчого стилю. Лідія Іванівна, ветеран газетярського колективу, прочитала присутнім оповідання «Пробний кадр» і вірш «А було ж вчора літо».

Далі свій творчий доробок представив Сергій Пуд, який проявив свій літературний хист найбільше в гумористичному жанрі. Але є у нього і задушевні вірші, які хвилюють душу і серце. У виконанні Сергія Пуда також пролунала пісня, адже доля нагородила його ще й вокальним та музичним хистом. Тепло й водночас зворушливо виступив автор трьох альбомів авторських пісень, поет, співак і музикант Григорій Сидоренко, подарувавши учасникам зібрання пісні «Хорошая погода за окном» і «У соседа за забором».

Вивірені серцем і пронизані глибоким патріотизмом, звучали вірші з вуст Івана Бєлогурова, які розкривають світогляд автора, його внутрішні переживання та ставлення до подій сучасності. Його твори – глибоко ліричні, емоційні, примушують нас задуматись над сенсом свого життя і над своїми вчинками.

А от у віршах Тетяни Зуб відображені її думки, почуття, її світобачення і душа. Авторка заглядає у глибінь віків, порушуючи історичні теми, змальовує красу і силу щирої любові, використовуючи гаму почуттів, які можна відтворити барвами веселки. А ще вона пише пісні, які перекладає на музику її чоловік Олексій Зуб. Одну з них, «Весняний вечір», виконав дует Наталії Пшеничної і Сергія Желіби.

Також надали слово доньці нині вже покійного відомого педагога і літератора Юрія Васильовича Хоменка Оксані, яка зачитала присутнім кілька щемливих віршів свого тата.
З добрими словами та побажаннями до всіх учасників та присутніх звернулися селищний голова, також член клубу «Первоцвіт» Валентина Саверська-Лихошва, начальник відділу культури і туризму РДА Роман Бузикевич, директор РБК Наталія Пшенична, які привітали авторів з виходом нової збірки та побажали їм натхнення на нові звершення у творчості, цікавих зустрічей з читачами, щоб ця поетична збірка стала трампліном для подальших творчих злетів, нових ідей, добрих справ.

Оплески, привітання, квіти, «живе» обговорення – ось яка атмосфера панувала на презентації книги «На порозі літа». А видана вона за підтримки меценатів, які допомагають реалізовувати творчі задуми своїх земляків, В.Д. Кульбако і В.О. Зуба. Їм автори висловили щиру вдячність.

«Дорогі гості, шановні митці слова, хай муза творчості не залишає вас. Творіть! Лише поет між двох ударів серця уміє, як ніхто, відчути вічність. Тож нехай кожна мить буття дарує вашій поетичній душі любов, музику поезії – все найкраще, що є на землі. Спасибі вам за вашу поетичну працю!» – Такими словами закінчила презентацію книги ведуча і засновниця клубу «Первоцвіт» Алла Лисобикова.

А наприкінці заходу учасники клубу отримали свій авторський примірник у подарунок.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора