На поміч воїнам АТО

Вони потребують особливої уваги

У низці передноворічних офіційних заходів у Варві вирізнялася  зустріч представників СТОВ „Дружба-Нова” агрокомпанії  „Кернел” із тими варвинцями, кому довелося захищати свою країну у зоні проведення антитерористичної операції.

Із почуттям вдячності вої­нам і відповідальності за їх подальшу долю держава га­­ран­тує мобілізованим низку пі­­льг і преференцій, серед яких отримання у власність дво­­гектарних наділів  для ведення особистого селянського господарства. Однак така вже наша сучасна дійсність, що  гарантоване державою ще треба зуміти отримати, оминувши всі бюрократичні рогатки.

IMG_0692

Кожен, хто пробував реалізувати своє право на 2-гектарний клин – спочатку працівники сільської соцсфери, а згодом і решта громадян, добре знає, що справа то непроста і довготривала. Нині, щоб оформити у власність такий наділ, треба ще й згоду сільгоспвиробника, який орендує землю. Відтак виконання зобов`язання,  взятого  державою по відношенню до своїх захисників, напряму залежить від наполегливості місцевої влади і розуміння важливості справи з боку аграріїв.

За сприяння голови районної державної адміністрації Любові Долі  і найбільшого сільгоспвиробника краю – СТОВ  „Дружба-Нова” група варвинських воїнів днями отримала довгоочікувані свідоцтва на право власності на землю. Зустріч з воїнами й іншими варвинцями заступника гендиректора СТОВ із соціальної роботи О.  Власенка і керівника земе­льного відділу підприємства О. Тіточки від­­бу­лася у за­лі за­сідань се­лищ­­­ної ради.

Серед тих воїнів, хто вже зміг реалізувати своє право на безкоштовну приватизацію двох гектарів, жителі селища і району: Дмитро Бурляй, Юрій Погрібний, Іван Дробушев, Яро­слав Тов­щик, Олек­сандр Литка, Олек­сандр Ком­­панієць, Микола Тетюха, Олек­сандр Світловський, Сер­гій Бахмач, Дмитро Смоляк, Ва­­лен­тин Смолич, Олександр Че­верда, Юрій Карпенко та ін­ші. Вони чи їх рідні під оплески варвинців мали змогу отримати документи на землю.

Олег Власенко мовив хлоп­цям і їх родинам вдячне слово за мужність і витримку у захисті Вітчизни і запевнив, що такі вручення відбудуться ще не раз, аби кожен воїн АТО отримав всі переваги, які визначила для них держава. Він побажав всім миру, здоров`я і здійснення всіх найсокровенніших мрій.

Підтримка варвинців-воїнів АТО у їх нелегкій службі, вирішення проблем таких родин у мирному житті – пріоритет у ро­боті органів виконавчої влади і місцевого самоврядування Вар­­винщини.  Цю роботу в районі координує райдержадміністрація від початку протистояння на Донбасі. Спільно із райрадою і сільськими громадами вишуковуються всі можливі способи полегшити непросте життя тих, кому долею випало боронити свою країну. Так, за програмами фінансування з районного бюджету категорію воїнів АТО включено до числа тих, хто має право на безкоштовне лікування і зубопротезування у ЦРЛ, родини мобілізованих мали змогу отримати безкоштовно дрова для опалення осель, а нещодавно вирішено питання про забезпечення дітей із таких сімей у числі інших пільгових категорій безкоштовним гарячим харчуванням  у навчальних закладах району.

Під особливою опікою місцевої влади і земляків  мають бути родини загиблих воїнів, завжди наголошує Любов Доля у спілкуванні з колегами та в трудових колективах, як і питання сприяння розвитку Збройних Сил України, поміч і підтримка тих, хто у спартанських умовах, без належного матеріального забезпечення несе свою нелегку вахту на рубежі між миром і війною.

Є. Зима, фото автора