БЛАКИТНЕ НЕБО, ЗОЛОТЕ КОЛОССЯ –
ЦЕ ВСЕ УКРАЇНА МОЯ

Жовто-блакитне знамено – символ нашої незалежної держави – вже котрий рік поспіль 23 серпня гордо здіймається над Варвинщиною у ході урочистостей, присвячених Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності.

Попри всі негаразди, що приносять біль і скорботу в сьогодення, ми по праву пишаємося неминаючими цінностями нації української, з-поміж яких виокремлюється синьо-жовтий стяг, що тріпоче, як вільне серце України.

Скупаний у вранішніх сонячних променях, День Прапора розпочався виставкою популяризації державних символів України, розташованою на майданчику біля Дошки пошани, котра традиційно щороку оновлюється портретами кращих представників трудових колективів району.

У виставці взяли участь колективи установ, організацій, підприємств селища, громадськість, які потішили варвинців напрочуд неординарними, цікавими експонатами. Тут розгорнулася ціла палітра кольорів дивовижних виробів, духмяні пахощі квіткових композицій, які з любов’ю та ніжністю виплекали умільці.

Святковість в унісон продовжилася урочистими вітальними словами до громади голови райдержадміністрації Любові Долі:

– Високо піднімаємо вгору наш державний стяг і схиляємо голови в пам’ять про тих, хто під його небесно-золотими кольорами віддав життя за Україну. Про тих, хто в часи великих випробувань тернистими і героїчними шляхами міцно тримав у руках древко національної святині. Упевнена, що дивлячись на полотнище прапора, кожен з нас, як житель великої країни, відчуває гордість за свою Батьківщину, за свій великий народ.

Щиро вітаю вас, дорогі земляки, з Днем Державного Прапора України, від усього серця бажаю, щоб життя було яскравим і багатим, як кольори нашого державного стяга – синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України.

А далі, підхопивши подих вільного вітру, купаючись у золотавих променях сонця, величаво й гордо на верхівці флагштока розгорнулося полотнище знамена держави.

Високе право підняти його надали захиснику територіальної цілісності України, учас­нику антитерористичної операції Сер­гію Дзюбі та його донечкам Валерії й Альбіні.

Урочистості продовжилися в районному будинку культури святковим концертом із промовистою назвою – «Моя Україна – єдина і вільна, я з нею пов’язую долю свою».

Ведучі Дмитро Іма­мєєв та Наталія Да­це­нко запросили до слова голову районної ради Петра Бакуменка, котрий привітав зібрання з 26-ою річницею Незалежності України і подякував варвинцям за невтомну працю, активну громадську позицію, розуміння і підтримку.

– Незалежність дала всім нам нові можливості. Старшому поколінню – з життєвою мудрістю розбудовува­ти вільну країну. Мо­лодому – шанс реалізувати себе та утвердити Україну, як повноправного члена світової спільноти. І тільки разом, із батьківським досвідом та молодечим запалом, зі щирою любов’ю до своєї землі та прагненням зробити її заможною і розвиненою державою ми, українці, зможемо зберегти Україну незалежною.

Петро Іванович запросив присут­ніх вшанувати хвилиною мовчання світлу пам’ять полеглих воїнів Варвинщини: В’ячеслава Носенка, Вік­­тора Мельника, чиї молоді життя обірвалися в зоні бойових дій, Олександра Потія, Олега Прудяка та Ігоря Козленка, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України та, на жаль, не дожили до сьогоднішнього дня. Тож загал схилив голови у скорботній тиші.

У ході урочистостей голови РДА і райради вручили новенькі біометричні паспорти юним варвинцям, котрі досягли першої межі зрілості. Паспорти отримали Дмитро Гезердава, Дарина Сопун, Вадим Глущенко і Юлія Савоцька.

Із знаменною датою у житті нашої держави при­ві­тала варвинців і селищний голова Валентина Са­верська-Лихошва, побажавши усім про­цвітання, миру, добра і самоствердження. А також вручила почесні грамоти Варвинської селищної ради ве­ду­чим святкової прог­рами Наталії Да­ценко та Дмитру Імамєєву, майстрині народної творчості Світлані Шведюк.

А далі відбувся концерт, який поєднав багатьох «соловейків» нашого краю (як дорослих, так і юних вокалістів), виступи аматорських колективів району, вокально-інструментальних ансамблів. Щирими оплесками вітала святкова Варвинщина Інну Рубан-Оленіч, Сергія Арєф’єва, Олега Мащенка, Марію Луценко, Григорія Сидоренка, юну поетесу Іринку Хоменко, гурт «Unreal band», дует Максима Рубана і Василя Долинного, обдарованого піаніста Євгена Фінюшина, Вікторію Полянну, Анжеліку Арєф’єву, Ана­ста­сію Давидову, Сергія Желібу, тріо «Мальви», вокальні ансамблі «Дже­рело», «Надвечір’я», «Варин».

Після концертної програми урочистості продовжилися в «Казковому містечку» святковою програмою для дітей та молоді, які підготували головний спеціаліст у справах сім’ї, молоді та спорту Юлія Скрипка та працівники Будинку школярів. Тут було і «Містечко професій», де дітки могли спробувати себе в ролі рятувальників, поліцейських, потримати справжню зброю, оглянули карету швидкої допомоги, побули й кондитерами, виготовляли ляльки-мотанки і багато ін.

Потім на них чекала цікава конкурсна програма «Ігровий майданчик» з естафетами і спортивними розвагами, гра-вікторина «Я і Україна», в якій перемогу здобув варвинець Анатолій Карпов.

Веселощів дітлахам додали безкоштовні надувні батути. Цю розвагу для малечі профінансував депутат облради, керівник обласної організації Аграрної партії Сергій Гайдай.

Всі новинки святкових програм, які організатори готують для дітей і молоді, знаходять і у них, і у їх батьків живий відгук. Ось і цього разу дітвора жваво юрмилася біля цікавих локацій, а азарту додавали гарні призи і заохочення.

Продовжився вечір співочим конкурсом «Караоке на майдані», в якому перемогла Анжеліка Арєф’єва, а завершився – святковою дискотекою. Їх підготували і провели працівники відділу культури.

Того ж дня на районному стадіоні «Юність» відбувся розіграш кубку з паркового волейболу, в якому взяли участь п’ять команд: ГПЗ, «Динамо» (поліція), «Ветеран», «Авангард» (Ладан), «Жолуді» («Дружба-Нова»). Володарем кубку стала команда Гнідинцівського ГПЗ, а фіналістами – поліцейське «Динамо».

Призи для усіх святкових заходів забезпечено з районного бюджету.

Н. ПАЛЯНИЦЯ, фото автора