Увага! Ситуація критична

«Укрнафта» зупиняє випуск СВГ
в Гнідинцях та Качанівці через Держгеонадра

Через дії Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) «Укрнафта» може повністю зупинити виробництво скрапленого газу на Гнідинцівському ГПЗ та істотно знизити на Качанівському ГПЗ. Про це НафтоРинку повідомили в «Укрнафті».

У компанії розповіли, що 27 червня 2017 в зв’язку з закінченням терміну дії спеціальних дозволів Держгеонадр на видобуток нафти і газу, ПАТ «Укрнафта» припинила видобуток вуглеводнів на Артю­хівському, Анастасіївському, Коржівському і Рибальському родовищах. Це призвело до значного зменшення надходження вуглеводневої сировини на Гнідинцівський ГПЗ (нафти з конденсатом на 50% і газу на 80%). В результаті було зупинено роботу цеху переробки газу (абсорбційної-газофракційні установки з блоками охолодження і осушення газу, з компресорними станціями третього ступеня цеху). Таким чином, газофракційна установка переведена на періодичний режим роботи.

Зменшення обсягів надходження вуглеводневої сировини стало причиною падіння місячного обсягу виробництва зрідженого газу на Гнідинцівському ГПЗ в липні з 3200 т до 705 т (-80%).

У компанії відзначили, що обладнання дожимної компресорної станції працює в умовах мінімального завантаження, що ускладнює ведення технологічного процесу і дотримання технологічного регламенту. «Довгострокова експлуатація компресорного та технологічного обладнання в цих режимах може призвести до повної зупинки Гнідинцівського ГПЗ. Як наслідок, буде припинений прийом нафти, конденсату та газу з усіх діючих родовищ, які надходять на завод», – повідомили в «Укрнафті».

Також в результаті зупинки дії спецдозволів була припинена робота Анастасівської газліфтної компресорнії станції і вимушено зменшене завантаження цехів переробки газу Качанівського ГПЗ. Скорочення обсягів надходжен­ня вуглеводневої сировини, стало причиною зниження місячного обсягу виробництва зрідженого газу на Качанівському ГПЗ з 6400 т до 4309 т (32,7%).

Крім того, в «Укрнафті» повідомляють, що в зв’язку з припиненням видобутку також буде припинена подача природного газу в м. Прилуки та інші населені пункти Прилуцького та Варвинського районів Чернігівської області.

Таким чином, за даними консалтингової компанії UPECO, через зупинку видобутку вуглеводневої сировини, виробництво скрапленого газу на підприємствах ПАТ «Укрнафта» в липні може скоротитися майже на 50% – до 6100-6200 т. Це може спричинити дефіцит газу внутрішнього виробництва і спровокувати ще більший стрибок цін на LPG в Україні.

Нагадаємо, Держгеонадра України відмовляє «Укрнафті» у продовженні спеціальних дозволів на видобуток нафти і газу, термін дії яких закінчується у 2017 році. Через дії регулятора «Укрнафта» може додатково втратити 20% річного обсягу видобутку нафти в цьому році і 50% в наступному році.

За повідомленням інтернетресурсу www.nefterynok.info