Вісімдесятий. Творчий, щирий і оптимістичний

Того недільного літнього вечора біля райцентрівської школи, у залі РБК і довкола нього, панувала особлива атмосфера. Цього року випускний у Варвинській ЗОШ – свято замріяної юності і батьківського хвилювання, співпав із символічною датою – 80 випусків вихованців вийшли із її стін у доросле життя. Тож кожен із гостей не тільки охоче любувався нинішніми, якось раптом подорослілими дітьми, а й згадував те, що і більшість з нас, варвинців, пов`язує із донедавна єдиним освітнім закладом райцентру. Хтось, а чи діти, онуки, його закінчували, а хтось, принаймні, починав. Тож цього дня при зустрічі педагоги школи приймали навіть більше привітань, вдячних слів, аніж герої випускного дійства – юнаки і дівчата.

Окрасою цьогорічного святкування, ювілейного, стали не тільки традиційна хода селищем разом із духовим оркестром, зворушливий концерт від випускників, а й виступ випускниці школи минулих літ, а нині чудової співачки, ім`я якої відоме в Україні і за її межами – Тетяни Дяченко (Мачульної). Тож варвинці ще до початку урочистості ра­до спілкувалися зі своєю землячкою, творчістю котрої і приналежністю до малої батьківщини пишаються.

Урочистість відкрилася піднесеним акапельним виконанням випускників Державного Гімну України, у цьому їх підтримали й глядачі. Під святкові фанфари і спалахи фотокамер свої атестати і численні похвальні грамоти за успіхи у навчанні, спорті, творчості випускники отримували з рук директора школи Анатолія Костіна, класного керівника Тетяни Карач, шкільний наказ про завершення навчання і вручення документів про освіту зачитала заступник директора Валентина Савицька. Цьогоріч зі стін школи вийшли 23 юнаків та дівчат.

Вітаючи вихованців із отриманням атестатів зрілості, очільник закладу говорив їм: „Настала відповідальна пора у вашому житті, коли ви самі вирішуєте свою подальшу долю, визначаєте свій шлях. З цієї хвилини ви самостійні, дорослі люди і тепер самі відповідаєте за свої вчинки. Поважайте себе, поважайте інших людей, любіть нашу Україну і свій народ. Пам`ятайте про те, що без цього ви не зможете жити повноцінним життям. У кожного з вас вже є плани на майбутнє і своя мрія, але, щоб здійснити їх, вам знадобиться терпіння, мужність, сильна воля. Вам зустрінуться на шляху і перешкоди, і спокуси. Не шукайте легких шляхів, ідіть до мети вперто і наполегливо.” Обрати професію до душі, загартовуючи характер, не втрачати доброти і оптимізму зичив випускникам Анатолій Миколайович. А ще – бачити довкола себе тих, хто слабший, і допомагати їм, пробачати недругів, берегти пам`ять про шкільні роки, вдячність родині, школі і малій батьківщині.

Квітами, зворушливими музичними номерами і вдячними словами озвалися на вчительські настанови й випускники, підтвердивши неформальне звання вісімдесятого випуску – творчого, щирого і оптимістичного. Святкові номери підготували кожному педагогові, хто доклав знань і душі для їх зростання – від перших вчителів до педагогів-предметників, класного керівника, адміністрації школи. А малеча – нинішні початківці, потішили всіх гумором і добрими побажаннями.

Свій випускний клас тепло привітала зі стартом у доросле життя Т.І. Карач. Із батьківським словом виступив А.І.Кисіль, у родині котрого донька-випускниця.

Представники місцевої влади теж проводжали у доросле життя ювілейний випуск. На святі була присутня голова райдержадміністрації Любов Доля, а селищний голова, колишня випускниця школи-ювілярки, заслужений учитель України В. Саверська-Лихошва мовила вітальне слово.

Серед численних концертних номерів вирізнялися родинні дуети – Ліна та Іван Іванович Кисілі (онука-випускниця і її дідусь), сестрички Влада (випускниця) і Лілія Курганські, а Тетяна Дяченко одну із пісень заспівала з племінницею Інною Мачульною, теж цьогорічною випускницею.

Варвинці із задоволенням послухали чудовий міні-концерт своєї відомої землячки, лауреатки численних конкурсів і фестивалів, майстерної виконавиці шансону Тані Дяченко, щиро дякували їй тривалими й гучними оплесками.

Із захопленням прийняли глядачі патріотичну сторінку концерту – пісні і танцювальні номери, та виступ вокально-інструментального гурту у складі місцевої молоді, який нещодавно утворився при РБК (керівник О. Левченко). Напередодні гурт брав участь у випускному вечорі гімназії, а наступного дня – на святі солістки колективу Владислави Курганської, напрочуд обдарованої юної співачки, голос якої в майбутньому міг би зазвучати й з більших сцен. До речі, на ювілейному святі у виконанні гурту звучала пісня про рідну школу місцевих авторів – В.Скоромця (слова) і О. Левченка (музика). Але про це, мабуть, мало хто і здогадався б, такими довершеними були виконання і сама пісня.

…А наприкінці випускного дійства, як і годиться, незабутній легкокрилий вальс. Кружляли тендітні дівчата, статні юнаки, а з ними кружляли спогади вчителів, надії і тривоги батьків, сподівання й мрії самої юні.

Тож хай збудеться і втілиться все найкраще, хай не знають розчарувань і прикрощів пташенята вісімдесятого ювілейного, хай школа-ювілярка пишається ними.

Текст і фото Є.Зими