Вже рік шкільний лишився за плечима

Ось і промайнув ще один навчальний рік. У школах району минулої п’ятниці продзвенів останній дзвоник, тож уроки закінчилися і попереду на дітлахів чекає тепле літечко, пора канікул.

Дитячим багатоголоссям, яскравим весняним цвітом повнилося того дня гімназійне подвір’я. Вже стало традицією, що на це велике шкільне свято учні райгімназії одягаються, переважно, у вишиванки, які додають красі дитинства та юності особливих барв.

У центрі уваги останнього шкільного свята випускники. Хвилюють душі дорослих їх трохи розгублені погляди і трепетне хвилювання, адже цей день – останній у стінах рідної альма-матері.

Із парадних дверей гімназії під хвилюючі шкільні мелодії в супроводі класних керівників Тетяни Луценко та Світлани Бурляй виходять на подвір’я учні випускних класів – ті, хто завтра ступають на стежину самостійного життя.

Звучить Гімн України. Гучним багатоголоссям лине піднесено «Ще не вмерла України…» Далі вся гімназійна родина хвилиною мовчання вшанувала людей, які поклали своє життя за незалежність та єдність України, а кращі учні шостих класів поклали квіти до обеліска Слави.

З вітальним словом і найкращими побажаннями до школярів звернулися директор гімназії Василь Небрат та голова райдержадміністрації Любов Доля, котрі вітали їх з успіхами у навчанні і бажали гарного відпочинку, наголосивши, що саме одинадцятикласники перебувають сьогодні у центрі уваги, такі юні, впевнені в собі, красиві й щасливі, адже випускники – гордість школи, її жнива, у їхніх руках – майбутнє нашої держави.

Районна гімназія давно вже стала оранжереєю талантів. Чуйні руки педагогів вміють не тільки винайти перли дитячих нахилів, а й розвинути їх, дати поштовх для самостійного росту. Чимала роль у цьому різноманітних конкурсів, у яких вихованці гімназії стабільно перемагають та виборюють призові місця. А цьогоріч їх аж 20. Зазвичай копітка робота із підготовки лишається поза увагою, а от дипломами різних ступенів не гріх і похвалитися. Тож на святі Останнього дзвоника Василь Небрат і Любов Доля провели вручення дипломів і відзнак кращим учням гімназії, а гарним доповненням стали грошові винагороди за районною програмою підтримки обдарованої молоді.

Вся гімназійна родина щиро раділа за призерів обласного етапу всеукраїнських предметних олімпіад, дипломантів та лауреатів Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН Інну Пирень, Юлію Максимюк, Дмитра Калайду, Анастасію Обидіну, Ліну Жук, Тетяну Се­менченко, Ангеліну Домме, Олек­сандру Кузьмич, Катерину Рен­же­рен­ко, Андрія Хотіна, Анастасію Глиняну, дипломанта обласного та учасницю Всеукраїнського етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика Катерину Бурляй, дипломанта обласного етапу гри «Віват, інтелект!» команду інтелектуалів «Фенікс», переможців обласної та призерів Всеукраїнської туристсько-краєзнав­чої експедиції «Мій рідний край» Анас­тасію Гримайло, Сні­жа­ну Дзюбу, Дарину Ярмоленко, Тетяну Лозицьку, Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції Вік­торію Якименко, дипломанта обласного конкурсу «Територія активної молоді» Анжеліку Арєф’єву, дипломантів обласного етапу змагань з боксу Івана Бойка та Андрія Хотіна, команди «Олімпійського лелеченяти», дівчат і юнаків-баскетболістів.

З теплими привітаннями до учнівського і педагогічного колективів, батьків і всіх присутніх звернулася голова районної організації профспілки працівників освіти Світлана Кисіль. Вона поздоровила дітей із закінченням навчального року та побажала учням, які залишаються в школі, веселих, змістовних канікул. А випускникам гімназії мовила таке напутнє слово:

– Пам’ятайте, життя – це картина, полотно для якої вам дали батьки, доля дарує рамку, а малювати вам доведеться самим. Тож бажаємо вам світлих і яскравих тонів у палітрі, і завжди з вдячністю згадуйте гімназійні стежинки і вчителів.

Також Світлана Геннадіївна виконала приємну місію і вручила Почесну грамоту та мікрохвильову піч голові профспілкової організації гімназії Вікторії Бондаренко за кращу районну первинну профспілкову організацію, що стало іще одним доказом того, що педагогічний колектив гімназії працьовитий і згуртований. Щирі слова вітань прозвучали і від секретаря селищної ради Тамари Дейнеки.

А далі свято продовжилося танцями, піснями. Гордо стоять випускники. Їм надають слово. Вони востаннє виступають на святі Останнього дзвоника. Різнобарвні квіти учні підносять своїм вчителям, гостям. І ось випускники закружляли у вальсі, попливли в ніжності і красі неперевершеної мелодії. Статні і красиві юнаки, граційні і неперевершені юнки, бо це справді їх перший вальс дорослості. Коли ж у небо злетіли повітряні кульки і голуби – то полетіли у вись їх мрії та надії на щастя.

І ось найурочистіша мить — лунає останній шкільний дзвінок у руках випускників гімназії Тетяни Фоміної та Владислава Покормяка. Його щемна мелодія бентежить душу і вже кличе за шкільний поріг, у незвіданий світ мрій і сподівань.

В добру путь, випускники!

Текст і фото Н. ПАЛЯНИЦІ